ماشین جدید آئودی با روغن گیاهی کار می کند

ماشین جدید آئودی

جالب است بدانید روغنی که تا به حال برای سرخ کردن استفاده می‌کردید، را می‌توان فرآوری کرده و به عنوان سوخت برای حرکت ماشین جدید آئودی مصرف کرد.

آئودی یکی از چندین برند خودروسازی است که با شتاب به سوی تولید ماشین‌هایی با سوخت هیدروژنه پیش می‌راند. این شرکت به تازگی چند مدل خودرو با موتور دیزلی شش سیلندر را به بازار ارائه داده که با روغن گیاهی یا همان نباتی تصفیه شده کار می‌کنند.

موتور دیزلی آئودی

آن زمان که شرکت‌های خودروسازی کم کم سوخت‌های فسیلی را کنار بگذارند، بیش از پیش این اصطلاح به گوشتان رسیده و با آن آشنا خواهید شد. این نوع روغن‌ها که از آن‌ها تحت عنوان «روغن گیاهی تصفیه شده با آب» یا همان «HVO» نام برده می‌شود، اساسا بقایای روغن‌های ضایعاتی است که احتمالا صرف پخت و پز یا کشاورزی شده اند. در ادامه این روغن‌ها با کمک هیدروژن تصفیه می‌شوند تا بتوان از آن‌ها برای حرکت خودرو‌ها استفاده کرد. به گفته مدیران اولین سازمان غیر انتفاعی تولید کننده دستگاه متوازن ساز کربن در استرالیا موسوم به «Green Fleet»، این روغن را می‌توان به تنهایی یا در ترکیب با سوخت دیزل سنتی در ماشین جدید آئودی استفاده کرد.

مطالعه بیشتر: روغن موتور کاسترول و کمپین فوت خانا

آئودی خودرو‌هایی با موتور V6 دیزلی و قدرت 282 اسب بخار (210 کیلو وات) را طوری تغییر داده تا با HVO پر شوند. خودرو‌های مجهز به این موتور‌های جدید از اواسط فوریه کارخانه‌های آئودی را به مقصد بازار ترک می‌کنند. به اعتقاد مدیران آئودی با استفاده از روغن سازگار با محیط زیست، میزان انتشار کربن را می‌توان نسبت به سوخت‌های فسیلی 70 تا 95 درصد کاهش داد. به علاوه، جایگزین فوق دارای رتبه ستان بالایی است که احتراق کارآمدتری را تضمین می‌کند.

موتور ماشین جدید آئودی با روغن گیاهی

چشم انداز کلی آینده آئودی کمی سبزتر از قبل به نظر می‌رسد. به گفته مقامات این شرکت، این مدل از ماشین جدید آئودی در سال 2025 و پیش از این که در سال 2026 خودرو‌هایش تمام برقی شود، عرضه خواهد شد. سرانجام در سال 2033 خط تولید خودرو‌های مبتنی بر سوخت فسیلی کاملا متوقف خواهد شد.

منبع: www.designtaxi.com