ماشین کادیلاک فرمان ندارد!

ماشین کادیلاک
به این مطلب رای دهید:
میانگین: 1

وسایل نقلیه خودران شاید هنوز به یک بخش عادی از صنعت خودروسازی تبدیل نشده باشند، اما برنامه ریزی برای چیزی که تقریبا اجتناب ناپذیر است، ضرری ندارد. کادیلاک رویکرد خود به سوی دنیای محصولات لوکس و تجملی را وارد مفهوم اتومبیل خودران خود کرده و در واقعیت به کاربران اجازه می‌دهد تا در حالی که خودروی برقی تمام کار‌ها را انجام می‌دهد، عقب ماشین کادیلاک نشسته و استراحت کنند.

نمای داخلی ماشین کادیلاک

ماشین کادیلاک دو نفره که در نمایشگاه CES 2022 از آن رونمایی شد، بر روی تجربه خارق العاده سرنشینان حین سفر تمرکز دارد که چیزی فراتر از رانندگی است. از این‌ها گذشته ایده اصلی این است که هرگز مجبور نباشیم پشت فرمان رانندگی کنیم. ماشین کادیلاک واقعا فرمان را به طور کامل از خودرو حذف کرده و بر هیجان سفر با این خودروی لوکس افزوده است. در عوض، یک صفحه نمایش ال ای دی داخل آن تعبیه شده که دو گزینه را پیش روی سرنشینان ماشین کادیلاک می‌گذارد: تفریح و سرگرمی به لطف فناوری واقعیت افزوده یا بهتر شدن حال افراد حین سفر.

سقف پانارومای ماشین برقی کادیلاک

در ادامه می‌توان در طول مسیر از نشستن بر روی چیزی لذت برد که بیشتر شبیه مبل است تا یک صندلی خشک خودرو. هر گاه سرنشینان از تماشای صفحه نمایش خسته شدند، نگاه کردن به بالا از طریق یک سقف شیشه ای پاناروما زیبا و جذاب، مناظر بی نظیری از آسمان بالای سر ارائه می‌دهد. باز شدن سقف از کنار درب‌ها، در حالی که صندلی‌ها به سمت بیرون می‌چرخند، شرایط لازم برای ورود و خروج راحت‌تر را فراهم خواهد کرد. ایجاد راحتی برای سرنشینان این خودرو و همچنین اهمیت به خریداران از  هویت کادیلاک نشأت می‌گیرد.

نمای بیرونی ماشین کادیلاک

اگرچه بیشترین میزان توجه معطوف تجربه درون ماشین کادیلاک شده، اما طراحی بیرونی خودرو نیز نادیده گرفته نشده است. حتی تایر‌های این اتومبیل نیز جهت ارتقاء کیفیت سفر طراحی شده اند: لاستیک‌هایی از جنس دانه‌های سویا و سبوس برنج تحت برند «Goodyear»، نه تنها جایگزینی سبز را برای تایر‌های معمولی ارائه می‌دهد، بلکه امکان یک سواری آرام و راحت را نیز فراهم خواهد کرد.

بیشتر بخوانید:  معرفی بهترین دوربین گوشی های سال 2023 برای عکاسی و فیلمبرداری

به گفته برایان نسبیت، مدیر اجرایی جنرال موتورز، شرکت مادر کادیلاک برقی سازی و رانندگی با اتومبیل خودران نقش وسائل نقلیه و تجربیات مشتریان از رانندگی با خودرو را تغییر خواهد داد. سفر با این ماشین کادیلاک بیشتر از آن که وقت راننده را بگیرد، به آن‌ها فرصت بیشتری خواهد داد تا شخصا از آن لذت ببرند.

این خودرو در قالب پروژه‌ای طراحی و تولید می‌شود که هدف از اجرای آن جابجایی مسافر بر فراز هیاهو و ازدحام ترافیکی در جاده‌ها است. در ادامه اتومبیل خودران «SocialSpace» می‌تواند حداکثر شش نفر را حمل کند. از لحاظ مفهومی، این نمونه کار‌ها نحوه استفاده مسافران از زمان خود در سفر را تغییر داده و فضایی برای استراحت به وجود می‌آورد.

استقلال کامل و رهایی از مسئولیت کنترل ماشین کادیلاک ارمغانی است که این اتومبیل خودران جدید کادیلاک با وجود طراحی چشم نواز و فناوری‌های پیشرفته به سرنشینان و به خصوص راننده هدیه می‌دهد.

منبع: www.designtaxi.com

به این مطلب رای دهید:
میانگین: 1