مروری بر ماندگارترین کاراکتر یا ماسکات برند Brand Mascot

به این مطلب رای دهید:
میانگین: 0

طراحی کاراکتر اختصاصی  برای برند یا ماسکات Mascot یکی از عناصر تثبیت‌کننده در انتقال هویت بصری برند است. علیرغم نوع فعالیت و محصولِ هر برند، تنها چیزی که در خلق یک کاراکتر یا ماسکات مهم است پیام نشاط‌آور و انتقال حس مثبت آن برند به مخاطب است.

در ادامه به بررسی چندین ماسکات برند مشهور می‌پردازیم:
کاراکتر کی اف سی Colonel Sanders
کاراکتر کی اف سی Colonel Sanders
ماسکاتی که از روی شخصیت و موسس کی اف سی ساخته شد و همیشه یادآور یک حس راحتی و انتقال دهنده شخصیتی دوستدار پخت‌و‌پز و طعم‌های جدید است. سمبلی که سفیر برند KFC ست برای مخاطبین یادآوری‌کننده سوخاری‌های لذیذ می‌کند.

ماسکات میشلن Michelin Man
02-michelin-man2.w750.h560.2x
این کاراکتر جذاب و دوست‌داشتنی قدمتی از سال 1894 دارد که پس از وقفه‌ای کوتاه مجدداً از سال 1924 همراه همیشگی شرکت لاستیک‌سازی میشلن Michelin بوده است. ماسکات Bibendum کاراکتری است که حتی بچه‌ها بدون هیچ ایده‌ای از علت وجودی آن، این کاراکتر را دوست دارند.

خرگوش دوراسل Duracell Bunny
duracell-bunny-story-1-size-3
ماسکات دوراسل Duracell علاوه بر اروپا و آسیا در هرجای دیگر دنیا به نمادی برای توضیح کالایی متوقف نشدنی و بادوام تبدیل شده است. بطوریکه این نماد 40 ساله به تنهایی وزنه موثری برای موفقیت دوراسل نسبت به رقبا بوده است.

نماد سیگار کمل Joe Camel
نماد سیگار کمل Joe Camel
جو کمل یا کمل پیر با توجه به اینکه نماد سیگار است اما با توجه به ظاهر دل‌فریب و محبوبش در بین کودکان زیر 6 سال نیز شناخته شده است.
همچنین برخی از بررسی‌ها نشان داده که محبوبیت این شخصیت با میکی‌موس در بین کودکان برابری می‌کند که همین امر باعث پرداخت جریمه 10 هزار دلاری سیگار کمل به انجمن حمایت از کودکان شده است.

بیشتر بخوانید:  لوگوی فیس‌بوک Facebook بروز و ساده‌تر شد

خرس قطبی و بابا نوئل کوکاکولا Coca Cola Polar Bear
خرس قطبی و بابا نوئل کوکاکولا Coca Cola Polar Bear
ماسکات خرس قطبی کولاکولا Coca-Cola قدمتی از سال 1922 دارد و این کاراکتر از سال 1993 بطور گسترده در بین مخاطبین حاضر شد و به سرعت نشان داد که چگونه یک حیوان بزرگ و پشمالو می‌تواند به یک نماد محبوب تبدیل شود.
برند کوکاکولا به قدری برای سمبل خود اهمیت قائل می‌شود که تا به حال بیش از 2 میلیون دلار برای حمایت و حفاظت از خطر انقراض خرس‌های قطبی هزینه کرده است.

کاراکتر مونوپلی Rich Uncle Pennybags
کاراکتر مونوپلی Rich Uncle Pennybags
آقای مونوپلی Mr. Monopoly  معروفترین کاراکتر برای بازی‌های تخته‌ای است که تنها در سال 1936 بیش از هزار نسخه از آن فروش رفت و امروزه این ماسکات در بسیاری از فیلم‌ها و بازی‌ها استفاده می‌شود.

میکی‌موس سمبل والت دیزنی Mickey Mouse
میکی موس سمبل والت دیزنی Mickey Mouse
اولین شخصیتی کارتونی باصدا از والت دیزنی با این کاراکتر بوده است که هویت آن از روی چارلی چاپلین نمونه‌برداری شده بود.
میکی موس از نماد‌های مشهور در بین کودکان جهان است و موسس والت دیزنی عامل موفقیت آنرا در جمله زیر بیان می‌کند: « مردم به این خاطر به میکی موس می‌خندند که شخصیت آن بسیار به انسان‌ نزدیک است و این راز محبوبیت میکی‌موس است ».
When people laugh at Mickey Mouse, it’s because he’s so human; and that is the secret of his popularity.

به این مطلب رای دهید:
میانگین: 0