سوبارو در راه ایران، ژاپنی‌ها وارد می‌شوند

به این مطلب رای دهید:
میانگین: 5

سوبارو در زبان ژاپنی به معنی یکی‌کردن است. لوگوی سوبارو متشکل از شش ستاره است که بزرگترین آن اف‌اچ‌آی و پنج ستاره دیگر نماد شرکت‌های تابعه آن هستند.

پس از کش‌مکش‌های فراوانی که از سال 2005 تا کنون وجود داشت بالاخره مجوز ورود برند سوبارو به ایران قطعی شد.
بله، با نمایش بیلبوردهای برند سوبارو Subaru که در سطح شهر تهران شاهد آنها هستیم، گویا ورود یک خودروساز ژاپنی دیگر پس از تویوتا، لکسوس، مزدا و میتسوبیشی میسر شده و این‌بار این خودروساز برای اولین‌بار پس از 30 سال انتظار به‌ایران می‌آید.
banner-subaru
البته این برندِ اتومبیل از سال 2005 قرار بود با مدل سوبارو لگاسی توسط شرکت سیف خودرو به ایران بیاید ولی مقدور نشد تا سال 2012 که 68 دستگاه از این برند از گمرگ ترخیص شد ولی بازهم فروش آن امکان پذیر نشد.

حالا با نمایش این بیلبوردها در نزدیکیِ آغاز سال 2014 میلادی و پس از جولاندهی برندهای خودروی چینی در این چندسالِ تحریم، می‌تواند نویدبخش ورود ماشین‌هایی با کیفیت ژاپنی در ایران باشد که البته شرکت خودروسازی سوبارو نیز به داشتن ماشین‌هایی با کیفیت و قیمت مناسب معروف است.

به گفتۀ کارشناسان سیف خودور به‌زودی دو مدل خودروی سوبارو لگاسی Legacy و سوبارو ایمپرزا Impreza وارد بازار خودروی کشور می‌شود.
impreza-subaru
لذا با توجه به قیمت‌های حدود 20 تا 25 هزار دلاری، این خودروها می‌توانند رقیبی جدی برای ماشین‌های کره‌ای در بازار ایران نیز باشند.

به این مطلب رای دهید:
میانگین: 5