محصول جدید یونیلیور : هیچ‌کس نباید بوی عرق بدهد!

محصول جدید یونیلور
به این مطلب رای دهید:
میانگین: 0

با هدف کسب اطمینان از این‌که همگان از جمله افراد معلول به ابزار برتر برای جلوگیری از تعریق دسترسی دارند، برند متعلق به یونیلور ، «Degree Deodorant» که گاهی اوقات تحت عنوان «Shield»، «Sure» یا «Rexona» نیز از آن یاد می‌شود، محصول جدید یونیلیور ، اولین دئودورانت با بسته‌بندی مناسب افراد معلول را روانه بازار کرد.

این برند معتقد است که هیچ‌کس نباید عرق کند و همگان باید بتوانند از لذت ورزش و تحرک بهرمند شوند. در راستای اجرای این ایده، یک تیم بزرگ متشکل از چند طراح، درمانگر، مهندس، مشاور و فرد معلول به این طرح پیوستند و یک نمونه اولیه از دئودورانت «Degree Inclusive» را روانه بازار کردند.

با همکاری استودیو طراحی «SOUR»، اندیشه فوق با راهنمایی «کریستینا مالون»، رئیس جهانی بخش «Inclusive Design» آژانس خلاقیت «Wunderman Thompson» توسعه داده شد. او گفت: «من به عنوان یک فرد معلول، چالش‌های زندگی در دنیایی با طراحی‌های معمولی را تجربه کرده‌ام. در این دنیا به‌ندرت نیاز‌های جامعه معلولان در فرایند طراحی یک محصول لحاظ می‌گردد.»

محصول جدید یونیلور 2

از هر چهار نفر یک نفر در آمریکا به‌نوعی معلولیت مبتلا است. با وجود آن که جامعه معلولان بزرگ‌ترین جامعه اقلیت در سراسر جهان به شمار می‌رود اما محصولات و خدمات با توجه به نیاز‌های این قشر از مردم جامعه طراحی و ارائه داده نمی‌شوند.

در صنعت مواد آرایشی بهداشتی، هنوز هیچ دئودورانتی وجود ندارد که افراد دارای معلولیت در اندام فوقانی بتوانند از آن استفاده کنند. به طور معمول دئودورانت ضد تعریق محصولی است که به مردم جرئت ورزش و تحرک را می‌دهد. گهگاه افراد معلول از ترس تعریق و بوی بد بدن برخلاف میل خود رفتار کرده و ورزش نمی‌کنند.

محصول جدید یونیلور 3

بستن یا بازکردن درپوش دئودورانت می‌تواند یک چالش واقعی برای افراد معلول به‌حساب آید. به همین دلیل این برند سفری را آغاز کرد تا در نهایت بتواند دئودورانتی با ویژگی‌های انقلابی را روانه بازار کرده و آن را در دسترس همگان قرار دهد: به‌این‌ترتیب قلابی برای استفاده با یک‌دست بر روی آن تعبیه شده و به دلیل درب آهنربایی آن، بازکردن درب دئودورانت برای افرادی با اختلال بینایی راحت خواهد بود.

وجود یک رول بزرگ‌تر باعث شده تا با یک حرکت بتوان سطح بیشتری از پوست را پوشش داد. علاوه بر همه این‌ها، چاپ لیبل آن به خط بریل، امکان شناسایی این محصول خاص و منحصربه‌فرد را برای کاربران داری نقص بینایی فراهم خواهد کرد. سازندگان این محصول امیدوارند که باعث شوند برند‌های بیشتری یک رویکرد فراگیر را در زمینه طراحی و تولید اتخاذ نمایند.

دیگری Degree ! محصول جدید یونیلیور

یک تیم طراحی در «Wunderman Thompson» بوینس‌آیرس با طرح ایده اصلی درصددند نشان دهند که چگونه یک محصول ساده با کاربردی روزمره می‌تواند به تغییر دنیای افراد معلول کمک کند.

«باس کورستن»، مدیر ارشد خلاقیت جهانی «Wunderman Thompson»، گفت: «ما در این صنعت هستیم زیرا می‌خواهیم تغییری ایجاد کنیم. این یک سفر فراموش‌نشدنی با یک تیم درجه‌یک شگفت‌انگیز است. امیدوارم که این اتفاق خوب شروعی برای تفکر و طراحی فراگیر در مقیاس کلان باشد.»

 

به اعتقاد «کاترین سوالو»، معاون جهانی برند «Degree»، بیش از 60 میلیون نفر معلول در ایالات متحده آمریکا زندگی می‌کنند اما هنوز محصولاتی باتوجه‌به نیاز‌های این قشر از مردم جامعه طراحی و تولید نشده‌اند. امید آن می‌رود که با انجام حرکاتی چنین جسورانه بتوان اطمینان حاصل کرد که در آینده افراد معلول از امتیازاتی برابر با افراد سالم برخوردار خواهند بود.

برای تضمین اثربخشی و در دسترس بودن این محصول جدید یونیلیور ، برند دست به اجرای یک برنامه بتا با هدف تعامل و دریافت اطلاعات از سایر افراد معلول زد. با مشارکت «Chicago Lighthouse» (مؤسسه غیرانتفاعی حمایت از افراد نابینا و کم‌بینا)، «Open Style Lab» (سازمان غیرانتفاعی پرورش اندام مخصوص همه مردم از جمله افراد با معلولیت‌های ذهنی و جسمی) و انجمن حمایت از افراد مبتلا به بیماری تحلیل عضلات، برند «Degree» در قالب یک فراخوان از 200 نفر کاربر معلول خواست تا این ایده را آزمایش کرده، نظرات خود را ارائه داده و به بهبود روند استفاده از نوآوری در زمینه تولید و عرضه محصولات مخصوص معلولان در آینده کمک کنند.

منبع: www.branding.news

به این مطلب رای دهید:
میانگین: 0