پنج دلیل اینکه چرا شما به یک مدیر رسانه‌های اجتماعی نیاز دارید؟

رسانه‌های اجتماعی یک ابزار حیاتی بازاریابی در تجارت هستند که این روزها دوره‌ی تکاملی خود را طی می‌کنند. جهت ترکیب رسانه‌های اجتماعی با برنامه‌های مارکتینگ شما راه‌های زیادی وجود دارد اما باید دانش کافی در این زمینه را جهت دستیابی به موفقیت داشته باشید.

1- نتیجه‌ها نیازمند پیگیری هستند.
نصب یک برنامه ساده آنالیز نتایج به معنی قطع بررسی رسانه‌های اجتماعی نیست. هر پست و محتوایی که منتشر می‌شود باید جداگانه موردبررسی قرار بگیرد که تا چه حد با کسب‌وکارتان در تعامل است و باعث افزایش فروش می‌شود. یک مدیر خوب باید پیگیر نتایج و تجزیه‌وتحلیل آن‌ها باشد.

2- محتوای خوب نیازمند تحقیقات است.
یک محتوای مناسب راجع این نیست که در دفتر شما چه چیزی اتفاق می‌افتد بلکه راجع این است که در جهان چه اتفاق‌هایی در حال وقوع است. یک مدیر رسانه اجتماعی خوب می‌تواند ارتباط بین علاقه‌مندی‌های مشتری شما با اخبار و حوادث مهم دنیا را پیدا کند.

3- یک پلت‌فرم مستقیم الزاماً صحیح‌ترین راه نیست.
بسیار مهم است که نام تجاری خود را در مکان‌های مناسب ارائه دهید. همزمان بااینکه فیس‌بوک در حال سوق دادن مخاطبان زیادی به کسب‌وکارهای مختلف است، یک مدیر رسانه‌های اجتماعی قوی می‌تواند به حضور تجارتتان در این شبکه‌ها و ارتباط‌گیری با مخاطبان هدف شما کمک قابل‌توجهی کند.
social-media-image
4- فقط به‌این‌علت که کسی در فیس‌بوک یک حساب کاربری قدیمی دارد از او کارشناس نسازید.
برخلاف باور عموم الزاماً داشتن یک حساب کاربری حتی 17 ساله هم در فیس‌بوک دلیل بر این نمی‌شود که شخصی در این زمینه مهارت دارد و می‌تواند این شبکه‌ها را مدیریت کند. یک مدیر رسانه‌های اجتماعی باید کار بلد بوده و به دانش موردنیاز بازاریابی و هماهنگ کردن تجارت شما و رسانه‌های اجتماعی مسلط باشد.

5- زمان
مهم‌تر از زمان پول است! رسانه‌های اجتماعی بسیار وقت‌گیر هستند. تا چه اندازه می‌توانید زمانتان را صرف یادگیری ارتباط بین تجارت و رسانه‌های اجتماعی کنید؟ چه پلت فرمی برای کسب‌وکار شما مناسب است؟ بهترین زمان ارسال پست چه موقع است؟ چه محتوایی مناسب است و غیره؟؟
داشتن یک مدیر قوی برای اداره کردن رسانه‌های اجتماعی کسب‌وکارتان و پاسخگویی به سؤالات بالا می‌تواند بسیار کمک‌کننده باشد.