تاکتیک‌هایی برای افزایش مراجعه از رسانه‌های اجتماعی Social Media

به این مطلب رای دهید:
میانگین: 0

اگر شما خواهان دریافت ترافیک بیشتر از رسانه‌های اجتماعی هستید، فکر می‌کنید به‌روز‌رسانی مطالب‌تان کافی است؟
اگر به همین سادگی بود تعداد فالوورها follower تضمین می‌کرد که هر ماه سایت‌های اجتماعی صدهاهزار بازدید‌کننده داشته باشند ولی در واقع این‌چنین نیست. پس چگونه می‌توانید دنبال‌کنندگان بیشتری به دست آورد؟
همه‌ی آن چیزی که باید انجام دهید دنبال کردن تاکتیک‌های که یکی از کاربران فعال در رسانه‌های اجتماعی آنها را تجربه کرده است:

1-کاربران توییتر Twitter عاشق عکس هستند.
تقریباً در تمام سال 2014 هر زمان که پست جدیدی توئیت می‌کردم، پستم شامل یک تیتر و یک لینک بود که آن را به سایت من بازمی‌گرداند. به‌طور میانگین هرماه حدود 6 هزار نفر بازدیدکننده‌ی توئیتر داشتم.
twittertraffic
همان‌گونه که در جدول می‌بینید، توانستم ترافیک توئیترم را به 12،470 بازدید‌کننده در ماه برسانم. اما چطور این کار را انجام دادم؟
من شروع به گذاشتن عکس در کنار توئیت‌هایم کردم و همین مورد به‌تنهایی به افزایش 108 درصدی ترافیک توئیترم کمک کرد.

به یاد داشته باشید اضافه کردن عکس به توئیت هایتان میزان کلیک را افزایش خواهد داد.

2-فاصله‌ی به‌روزرسانی‌هایتان را بیشتر کنید.
آیا فکر می‌کنید هر چه پست بیشتری بگذارید ترافیک بیشتری دریافت خواهید کرد؟
این چیزی بود که من هم‌فکر می‌کردم اما به‌سرعت دریافتم که ارسال بیش‌ازحد پست موجب سردرگمی و کلافگی طرفداران و فالوورها می‌شود.

من تمامی مدل‌های ارسال پست را امتحان کردم؛ از ارسال چندین پست در هر ساعت تا ارسال هر ساعته و حتی یک‌بار در روز؛ که این میزان بستگی به نوع شبکه‌ی اجتماعی دارد که از آن استفاده می‌کنید.
برای فیس‌بوک Facebook ارسال پست به‌صورت یک‌بار در روز باعث دریافت کلیک‌های بیشتر می‌شود و این در حالی است که برای توئیتر و لینکداین LinkedIn ارسال پست بیشتر از یک‌بار در هر ساعت نیازی نیست.

3- فقط بهترین محتوا را به اشتراک بگذارید.
مهم نیست در کدام‌یک از شبکه‌های اجتماعی فعالیت می‌کنید. به اشتراک‌گذاری مطالب کم‌ارزش به شما آسیب می‌زند.

بیشتر بخوانید:  آسیب شناسی تبلیغات ماهواره‌ای و تاثیرات آن بر برند

من به‌خوبی دریافته‌ام که وقتی بی‌حوصله هستم مطالب متوسطی به اشتراک می‌گذارم و این موضوع باعث سقوط ترافیک مشاهدۀ صفحه‌ی من می‌شود. چرا؟
چون در این صورت مردم تصور می‌کنند که تمامی مطالبی که به اشتراک می‌گذارید در حد متوسط هستند، حتی اگر این‌گونه نباشد.
اما اگر محتوایی که به اشتراک می‌گذارید بسیار مفید و ارزشمند باشد، مردم همواره صفحه‌ی شما را دنبال می‌کنند تا از مطالب جدیدتان آگاهی یابند و بدین ترتیب میزان کلیک دریافتی شما افزایش پیدا خواهد کرد.
facebooktrafficdrop
همان‌گونه که در تصویر می‌بینید ترافیک فیس‌بوک من 74درصد کاهش داشته است. هرچند که در ماه دسامبر محتوای تعدادی از مطالب منتشر شده‌ام خوب بوده است ولی به دلیل اینکه تعداد کمی پست در طی آن ماه گذاشته‌ام این نتیجه حاصل‌شده است.
یکی از دلایل اصلی ریزش بازدیدکننده‌ها مطالب متوسطی بود که در صفحه‌ی فیس‌بوک قرار می‌دادم. به‌جای صرف 4 ساعت تفکر در ماه راجع یک مطلب عالی، من تنها 30 دقیقه زمان می‌گذاشتم و این باعث می‌شد که هر پست تعداد کمتری لایک به دست آورد.

4-قانون 20/80 را دنبال کنید.
به اشتراک‌گذاری مطالب از سایت خودتان تنها در 20 درصد مواقع ایده‌ال است. اگر فقط محتوای مطالب موجود در سایت خود را منتشر کنید، مردم شما را فردی خودشیفته و تبلیغات‌گر تصور می‌کنند.
در هنگام شروع چهار مرتبه مطالبی را که هیچ ربطی به حوزه‌ی کاری شما ندارند منتشر کنید و بعدازآن محتوای مربوط به کسب‌وکار خود را به اشتراک بگذارید.(قانون 20/80 معادل 1/4 !!!)
مطمئن شوید مطالبی که به‌روز‌رسانی کرده‌اید کاملاً غیرمرتبط با کار شما و درعین‌حال از کیفیت بالای محتوایی برخوردار باشند.

5- لینک‌های خود را در ابتدای پست‌های اجتماعی‌تان قرار دهید.
در یک پست فیس‌بوک یا توئیتر شما می‌توانید کنترل کنید که کجا لینک دلخواهتان را قرار دهید. من همیشه آن را در انتهای مطالب منتشرشده‌ام قرار می‌دادم اما باعث افرایش میزان کلیک دریافتی‌ام نمی‌گردید.
heatmapclicks
همان‌گونه که در شکل می‌بینید لینک‌هایی که در یک‌چهارم ابتدایی مطلب به‌خصوص در شبکه‌ اجتماعی توئیتر قرار داده می‌شوند، بیشترین کلیک‌ها را دریافت می‌کنند.
پس به یاد داشته باشید دفعه بعدی که توئیترتان را به‌روز‌رسانی می‌کنید لینک‌تان را در انتها قرار ندهید بلکه در یک‌چهارم اولیه آن بگذارید.

بیشتر بخوانید:  شش درسی که از کمپین تبلیغاتی دونالد ترامپ باید بیاموزید!

6- هرگز در فیس‌بوک پست بدون عکس منتشر نکنید.
درست همانند توئیتر، کاربران فیس‌بوک نیز عاشق تصویر هستند و استاتوس‌هایی که شامل تصویر هستند عموماً 104 درصد کامنت بیشتر، 54درصد لایک بیشتر و 84درصد کلیک بیشتری دریافت می‌کنند. جالب است بدانید حتی اگر در یک فراخوان از عکس خود نیز استفاده کنید حدود 14درصد افزایش در میزان کلیک‌تان خواهید داشت.

همچنین استفاده از رنگ‌هایی 4c66a4 در عکس‌هایتان یا رنگ‌هایی مثل خاکستری و سفید که فیس‎بوک هم از آن‌ها استفاده می‌کند را فراموش نکنید. این کار باعث افزایش میزان کلیک بازدیدکننده‌هایتان از 16% به 28% می‌گردد.

7-استفاده از هشتگ Hashtag را فراموش نکنید.
استفاده از هشتگ در شبکه‌های اجتماعی در مقایسه با زمانی که از هیچ هشتگی استفاده نمی‌کنید به شما ترافیک بیشتری می‌دهد (گاهی حتی تا دو برابر میزان همیشگی ترافیک!).
در هر یک از شبکه‌های اجتماعی شما نیازمند رویکرد متفاوتی هستید. فقط مطمئن شوید هشتگی که استفاده می‌کنید با موضوعتان مرتبط است.
سال‌ها پیش زمانی که با هشتگ آشنا شدم، از آن در تمام به‌روزرسانی‌هایم استفاده می‌کردم که در ابتدا کمک زیادی به من نکرد چون هشتگ‌هایی بی‌ربط می‌نوشتم و به‌نوعی هرزه‌نگاری spamming می‌کردم، اما وقتی ارزشمندی هشتگ‌های مرتبط با موضوع را دریافتم، شاهد افزایش میزان کلیک مطلبم بودم.

8- زمانی پست جدید ارسال کنید که فالوورها و طرفدارانتان آنلاین هستند.
چرا زمانی که طرفداران و فالوورهایتان آنلاین نیستند پست ارسال می‌کنید؟ من این‌گونه نیستم!. اما از کجا بفهمید که فالوورهای صفحات اجتماعی شما آنلاین هستند؟!
از طریق برنامه‌های ساده‌ای که نصب می‌کنید می‌توانید بهترین زمان ارسال پست در شبکه‌های اجتماعی‌تان را تخمین بزنید. تمام‌کاری که باید انجام دهید این است که به اکانت توئیتر یا فیس‌بوک خود متصل شوید و ببینید که چه تعداد از فالوورهایتان آنلاین هستند. این برنامه‌ها به شما گزارشی ارائه می‌دهد که در آن مانند شکل زیر شما متوجه خواهید شد چه زمانی برای ارسال مطلب جدیدتان مناسب‌تر است.

بیشتر بخوانید:  42 ایده کمک‌کننده در مورد محتوای پست Content Marketing

9-مختصر گو باشید و به نکته اشاره کنید.
من سعی کردم تااندازه‌ای ایده‌آل برای پست‌ها و استاتوس‌های رسانه‌های اجتماعی پیدا کنم اما این مورد بستگی به نوع شبکه اجتماعی دارد که استفاده می‌کنید. در توئیتر شما فضای کمتر و کاراکترهای محدودتری برای استفاده دارید. اما در دیگر شبکه‌ها مثل فیس‌بوک چنین محدودیتی وجود ندارد و شما می‌توانید پاراگراف‌های زیادی مطلب منتشر کنید.
بااین‌حال من دریافته‌ام که مطالب کوتاه‌تر بازدیدکننده و میزان کلیک بیشتری دارند. برای مثال من در فیس‌بوک این موضوع را امتحان کردم. میزان کلیکی مطلبی که دارای پاراگراف‌های زیاد و طولانی بود بین دو تا شش برابر کمتر از مطلبی بود که طولانی‌ترین جمله آن 40 کاراکتر داشت.
countlength

10-مواظب باشید چه کلماتی استفاده می‌کنید.
آیا تابه‌حال متوجه شده‌اید نوع کلماتی که در مطالبتان در شبکه‌های اجتماعی استفاده می‌کنید روی تعداد بیشتر لایکها، کامنتها و کلیک‌های بازدیدکنندگانتان مؤثر است؟
در اینجا 20 کلمه‌ای که باید در توئیترتان لحاظ کنید آورده شده است:
most-retweetable-words
هم‌چنین بیشترین کلمات قابل اشتراک که باید در صفحه فیس‌بوکتان بگذارید شامل موارد زیر هستند:
most_words

11- تست، تست و تست بیشتر
شما باید تمامی روش‌ها را امتحان کنید تا درنهایت به روش مخصوص خود برسید. این شیوه به شما کمک خواهد تا در طول زمان میزان کلیک مطالبتان را افزایش دهید.
همیشه به خاطر داشته باشید که شبکه‌های اجتماعی در طول زمان تغییر می‌کنند. لذا باید دائماً خودتان را با این تغییرات وفق دهید و استراتژی‌های جدیدی به کار ببندید. غفلت از این موضوع موجب می‌شود که میزان کلیک‌های دریافتی‌تان با سقوط با مواجه شود.

نتیجه‌گیری:
اصلی‌ترین اساس دریافت ترافیک بیشتر در رسانه‌های اجتماعی افزایش تعداد طرفدارانتان است که ممکن است ماه‌ها زمان ببرد تا بتوانید شاهد نتایج آن باشید.
بااین‌حال در این مدت‌زمان چه باید کنید؟
شما باید روی افزایش میزان کلیکتان تمرکز کنید. 11 روش بالا را دنبال کنید و متوجه ترافیک بیشتر صفحات شبکه‌های اجتماعی‌تان در طی 24 ساعت آینده شوید.

نویسنده: NEIL PATEL

به این مطلب رای دهید:
میانگین: 0