مزمز اسپانسر بدون مرز جام جهانی

اسپانسر شدن، از تبلیغات پُرهزینه برای برندها و شرکت‌های دنیا می‌باشد. معمولاً بازی‌های ملی که در سطح بین المللی برگزار می‌شود از اهمیت بسیاری برای برندها در حوزۀ اسپانسرنیگ برخوردار هستند.
banner-sponsoring
جام جهانی فوتبال برزیل و جام جهانی والیبال 2014 نیز از پُرطرفدارترین رویدادهایی است که توجه بسیاری از شرکت‌ها و برندها را به خود جلب می‌کنند.
بانک سامان به‌عنوان اسپانسر و حامی فدراسیون و تیم ملی والیبال ایران و در آن‌سو همراه اول، اویلا و بانک پاسارگاد به‌صورت همزمان، به‌عنوان اسپانسر تیم ملی فوتبال ایران با پرداخت هزینه‌های زیادی توانستند در این حوزۀ تبلیغاتی، گوی سبقت را از رقیبان خود گرفته و در این شور و شوقِ ملی، تنها برندهای همراهِ تیم‌های ملی باشند.

اما سایر برندها به نوعی بر این موج هیجان سوار شده و با برپایی کمپین‌هایی از قبیل پیش بینی نتایج بازی‌ها، آروزی موفقیت، تغییر بسته‌بندی و غیره خود را همراه تیم‌های ملی کرده‌اند، آن هم بدون پرداخت هیچگونه هزینۀ اسپانسرینگ!!!
mazmaz-banner
از آن جمله می‌توان به برند مزمز اشاره کرد که با شعار «حامی قلبی تیم ملی» از این جو استفاده کرده و در تبلیغات محیطی و تلویزیونی، مزمز را حامی تیم ملی از نوع قلبی معرفی کرده است!

گویا برندها مرزی برای استفاده از نام تیم ملی و رویدادهای بزرگ ورزشی و ملی ندارند و سوءاستفاده از این فرصت‌ها را غنیمت می‌شمارند.
البته در کشوری مثل ایران که هیچ قانون مدونی برای کپی‌رایت وجود ندارد، از برندها نمی‌توان توقع بیشتری داشت!