مسابقه عکاسی بانک سامان با نام #شادهستیم در بستر شبکه‌های اجتماعی

به این مطلب رای دهید:
میانگین: 0

همانطور که می‌دانید بانک سامان یکی از بانک‌های خصوصی پیشرو در خدمات بانکداری الکترونیک است که در سال‌های اخیر نسبت به تغییر هویت برند خود اقدام کرد.
اما موضوع بازآفریندی هویت برند بانک سامان تنها به تغییرات در هویت بصری آن شامل لوگو یا فضای شعب و مواردی از این قبیل خلاصه نشده، بلکه گویا این بانک در تمامی زمینه‌ها در حال ارتقاء جایگاه برند خود در ذهن مخاطب است و نمود این مدعا را می‌توان در شعار تجاری برند دید: “ با شما هستیم
saman-bank-logo-history
اما فارغ از موارد بالا، ردپای تغییرات بانک سامان را می‌توان در شبکه‌های اجتماعی نیز دنبال کرد.
شاید بشود به جرأت گفت بانک سامان از فعال‌ترین بانک‌ها در حوزۀ رسانه‌های اجتماعی و اولین آنها در شبکه‌های اجتماعی است.
با جستجو در شبکه‌های اجتماعی همچون فیسبوک، توییتر، گوگل پلاس، یوتیوب و اینستاگرام به آسانی می‌توان صفحات مربوط به بانک سامان را یافت. همچنین این بانک در شبکه‌های اجتماعی ایرانی همچون کلوب، لنزور، آپارات و دنبالر نیز فعال است.

جدا از بحث حضور یک برند بانک در شبکه‌های اجتماعی، که نشان دهنده اهمیت قائل شدن برای مخاطبین حاضر در رسانه‌های اجتماعی است، بانک سامان به تازگی کمپینی را در این شبکه‌های اجتماعی به راه انداخته است.

کمپین بانک سامان با نام #شادهستیم ، یک مسابقه عکاسی است با موضوع عکس‌برداری از کارت هدیه؛ البته تنها موضوع عکاسی از کارت هدیه نیست بلکه به نوشتۀ این بانک: « این کمپین تنها یک فراخوان عکاسی نیست بلکه فرصتی‌ است برای ‌به اشتراک‌گذاری لحظات شاد شما با دوستان و بستگان‌تان. »
430 (8)
کمپین #شادهستیم بانک سامان در بستر دو شبکه اجتماعی اینستاگرام و لنزور برگزار می‌شود و کاربران باید عکس‌های خود را با هشتگ #شادهستیم به اشتراک بگذارند و هر ماه در انتظار اعلام برندگان در وب سایت بانک سامان باشند.
650123
شرایط و ویژگی‌های ارسالی عکس برای شرکت در مسابقه عکاسی #شادهستیم :
6501234
می‌توانید اطلاعات کامل‌تر در مورد این مسابقه را از طریق صفحه ساخته شده در وب سایت بانک سامان با نام شادهستیم مطالعه کنید و یا از طریق اینستاگرام و لنزور دنبال کنید.
shadhastim21

اما در آخر با توجه به برگزاری این کمپین از سوی یک بنگاه اقتصادی همچون بانک، چند نکته به نظر جالب می‌آید که به آنها می‌پردازم:
نخست: حضور یک بانک ایرانی به صورت مستمر و فعال در شبکه‌های اجتماعی می‌تواند نویدبخش این موضوع باشد که برندهای ایرانی نیز به اهمیت شبکه‌های اجتماعی و حضور در آنها پی برده‌اند.
دوم: برگزاری کمپین‌هایی به شکل مسابقه در شبکه‌های اجتماعی ابزاری است برای تعامل بیشتر با مخاطبین این نوع رسانه‌ها.
سوم: انتخاب یک شبکه ایرانی به نام لنزور در کنار اینستاگرام می‌تواند نشان دهندۀ اهمیت دادن به شبکه‌های اجتماعی داخلی باشد که در آینده امکان کسب جایگاه مناسبی در میان کاربران خواهند داشت.
چهارم: بهانۀ به‌اشتراک گذاری عکس با موضوع کارت هدیه می‌تواند علاوه بر جذب مخاطب جدید بر فروش کارت هدیه تأثیرگذار باشد که به نوبۀ خود انتخابی هوشمندانه است.

در هر صورت چیزی که باید توسط شرکت‌ها و برندها در داخل کشور مورد توجه قرار گیرد این است که شبکه‌های اجتماعی یک نوع از رسانه هستند که حضور و فعالیت در آنها، نه یک امر سلیقه‌ای بلکه یک وظیفه است و تأخیر برای حضور در آن مطمئناً فرصت‌سوزی برای برندهاست.

به این مطلب رای دهید:
میانگین: 0