مشتریان در خرید از فروشگاه اینترنتی به چه چیزهایی اهمیت می‌دهند

به این مطلب رای دهید:
میانگین: 0

کسب‌و‌کار فروشگاه اینترنتی از آن فرصت‌های نابی است که همه به دنبال آن هستند، از شرکت‌های کوچک بگیرید تا خرده‌فروشی‌ها و فروشگاه‌های زنجیره‌ای بزرگ.
اما رفتار و حساسیت‌های مشتریان آنلاین با مشتریان عادی فرق می‌کند و خیلی وقت‌ها توجه نکردن به این نکته توسط فروشگاه‌های اینترنتی باعث شکست آنها می‌شود.
online-shopping-banner-home
براساس تحقیقات بدست آمده از خواسته‌های مشتریان در هنگام خرید از فروشگاه‌های اینترنتی و همچنین آمار مربوط به حس وفاداری (Loyalty) در مشتریانِ اینترنتی، موارد زیر بدست آمده است:

1- صحت سفارش :
طبق نظرسنجی‌ها 29درصد از مشتریان اگر یک‌بار سفارش کالای خود را اشتباه تحویل گرفته باشند، هرگز از آن فروشگاه دوباره خرید نخواهند کرد.

2- طولانی شدن زمان تحویل :
تأخیر بیش‌از اندازه در تحویل کالا و سفارش، باعث ریزش 42درصد از مشتریان آنلاین می‌شود؛ مشتری اگر قرار باشد یک‌هفته منتظر تحویل کالا باشد که کلاً قید خرید را می‌زند!

3- زمان تحویل :
نزدیک به 60درصد از مشتریان انتظار دارند از زمان تحویل سفارش خود مطلع شده، تا بتوانند نسبت به آن برنامه ریزی کنند؛ پس لطفاً دقیقاً این موضوع را برای مشتری مشخص کنید، حتی ساعت و دقیقۀ زمان تحویل کالا!

4- پیگیری وضعیت سفارش :
75درصد از مشتریان اینترنتی، علاقه‌مند به پیگیری وضعیت سفارش کالای خودبه‌صورت آنلاین هستند، اگر می‌خواهید موفق باشید بهتر است فکری به حال این نیاز بکنید.

5- ارسال رایگان :
عمدۀ مشتریان آنلاین، یعنی 80درصد آنها، ارسال رایگان سفارش را به همه چیز ترجیح می‌دهند. سعی کنید برای برخی از فروش‌های دوره‌ای خود این نکته را لحاظ کنید.

بیشتر بخوانید:  32 تیم حاضر در جام جهانی فوتبال 2014 ، با شعار وارد برزیل می‌شوند

در زیر نیز یک اینفوگرافیک از موارد بالا مشاهده می‌‌کنید با عنوان « چگونه در 5 مرحلۀ آسان، مشتریان آنلاین‌تان را از دست بدهید؟ »
5-easy-ways-lose-customers
اگر فروشگاه اینترنتی دارید و یا قصد راه‌اندازی این نوع کسب‌و‌کار را دارید بهتر است قبل از هرچیزی این موضوع را به‌خاطر داشته باشید که مشتری آنلاین بر اساس تجربه‌های بدست آمده خرید می‌کنند، پس برای آنها تجربۀ خوبی بسازید.

به این مطلب رای دهید:
میانگین: 0