مقایسه اسنپ و تپسی از نظر تعداد کاربران و قابلیت ها

مقایسه اسنپ و تپسی
به این مطلب رای دهید:
میانگین: 4

مدتی است که بحث و جدل بین اسنپ و تپسی بسیار داغ است؛ از جمله این بحث‌ها می‌توان به صحبت‌هایی اشاره کرد که در مورد جذب منابع انسانی تپسی از سوی اسنپ مطرح شد و باعث بروز واکنش‌هایی در شبکه‌های اجتماعی شد. ما در این مقاله قصد داریم که فارغ از دعواهای متداول و بحث های قانونی که بین این دو شرکت وجود دارد، به مقایسه اسنپ و تپسی از نظر تعداد کاربران و قابلیت‌های جدید بپردازیم.

مقایسه محبوبیت اسنپ و تپسی

با بررسی وضعیت اسنپ و تپسی در گوگل پلی و کافه بازار مشخص می‌شود که تعداد کاربران اسنپ بسیار بیشتر از کاربران تپسی است.

اسنپ در گوگل پلی

 

اسنپ امتیاز 4.3 را از بین 258 هزار نظر کاربران در گوگل پلی به دست آورده و تپسی نیز امتیاز 4.1 را از 8 هزار نظر کاربران به دست آورده است. تعداد نصب اسنپ از گوگل پلی بیش از 10 میلیون نصب است درحالی که تعداد نصب تپسی بیش از 1 میلیون نصب است. این یعنی اسنپ درحدود 10 برابر نصب بیشتر از گوگل پلی دریافت کرده است.

تپسی در گوگل پلی

 

اسنپ درکافه بازار وضعیت خوبی دارد و توانسته از 690000 نظر کاربر امتیاز 4.7 را به دست آورد در حالی که تپسی از 144000 نظر کاربران امتیاز 4.6 را به دست آورده است.

اسنپ در کافه بازار

 

تعداد نصب اسنپ در کافه بازار بیش از 7 میلیون بوده درحالی که تعداد نصب تپسی بیش از 2 میلیون نصب است؛ این یعنی اسنپ بیش از 3 برابر نصب بیشتر داشته است.

تپسی در کافه بازار

 

مقایسه ویژگی های اسنپ و تپسی

تپسی ویژگی‌های جدیدی به نرم‌افزار خود اضافه کرده است که باعث شده از این حیث نسبت به اسنپ عملکرد بهتری داشته باشد، هرچند تغییرات اپلیکیشن اسنپ و تبدیل آن به یک سوپراپ نیز تغییر بزرگی محسوب می‌شود.

تبدیل شدن اسنپ به سوپراپلیکیسن

اسنپ چند ماهی است که با اضافه کردن اسنپ فود و اسنپ کیو بر روی اپلیکیشن اسنپ نسخه مسافر تبدیل به سوپراپ شده و می‌توانید با همان اپلیکیشن اسنپ، از اسنپ فود سفارش داشته باشید و همچنین برای بازی در این مسابقه آنلاین اسنپ کیو می‌توانید از اپلیکیشن‌های اسنپ نیز استفاده کنید.

ویژگی‌های جدید تپسی

پیشنهاد مبدأ و مقصد در اپلیکیشن مسافر تپسی

این یکی از ویژگی‌های جدید تپسی است که در نسخه جدید رونمایی شد و نحوه کار آن به این صورت است که اپلیکیشن بر اساس تحلیل سفرهای قبل، نقاطی را که معمولاً از آنجا سوار می‌شوید را تشخیص می‌دهد مثلا اگر هر روز بعد از ظهر از محل کار و درب شرکتتان سوارخودرو شوید، تپسی به طور خودکار پین مبدأ را درب محل کارتان قرار می‌دهد تا نیازی نباشد شما پین را روی نقشه جا به جا کنید بعد از انتخاب مبدأ، به صورت خودکار مقصد را به شما پیشنهاد می‌دهد. به عنوان مثال اگر هر روز عصر از محل کار به منزل مراجعه می‌کنید، با باز کردن اپلیکیشن در همان ساعات و انتخاب محل کار به عنوان مبدأ، منزل شما به عنوان مقصد به شما پیشنهاد می‌شود.

ویژگی جدید تپسی

پیشنهاد مبدأ جایگزین

اگر شما به عنوان مبدأ سفر خود، نقطه‌ای را انتخاب کنید که چندان خوش‌مسیر نبوده و از خیابان‌ها و مسیرهای اصلی فاصله زیادی داشته باشد، یا مثلاً چراغ قرمز پرترافیکی دقیقاً کمی پایین‌تر از محل مبدأ شما قرار داشته باشد، اپلیکیشن در لحظه و بر روی نقشه، با خط‌چین به شما نشان می‌دهد که اگر کمی جا به جا شده و مثلاً سمت دیگر خیابان را به عنوان مبدأ انتخاب کنید، هم هزینه کمتری را خواهید پرداخت و هم زمان رسیدن راننده به شما، کوتاه‌تر خواهد بود.

ویژگی جدید تپسی 2

همچنین تپسی یک ویژگی کاربردی دیگر هم دارد که می‌توانید در صورت داشتن عجله برای سفر خود هزینه بیشتری بپردازید و در نتیجه احتمالاً رانندگان تمایل بیشتری برای پذیرش سفر شما خواهند داشت.

شما از کدام اپلیکیشن تاکسی اینترنتی ایرانی استفاده می‌کنید؟ چه تجربه‌ای از استفاده از این اپلیکیشن دارید؟ تجربه خود را با ما به اشتراک بگذارید.

به این مطلب رای دهید:
میانگین: 4