اوبر هم مانند اسنپ اجازه فعالیت در فرودگاه ندارد!

ممنوعیت ورود اسنپ در فرودگاه
به این مطلب رای دهید:
میانگین: 0

ممنوعیت ورود اسنپ در فرودگاه از آن دست بحث‌هایی است که هم مسافران و هم شرکت‌های استارتاپی را سردرگم کرده است. بحثی که حدود یک سال است به طور جدی مطرح شده اما هنوز هم نه تاکسی‌های اینترنتی و نه مسافران آن را رعایت نمی‌کنند.
اگر فکر می‌کنید ممنوعیت ورود اسنپ به فرودگاه و یا سایر تاکسی‌های اینترنتی دیگر فقط مختص به ایران است؛ سخت در اشتباهید. اوبر هم با این مشکلات دست و پنجه نرم می‌کند و به تازگی راه حل جالبی برای حل آن پیدا کرده است. قبل از خواندن این راه حل، ببینیم چرا ممنوعیت ورود اسنپ در فرودگاه به وجود آمد.

ممنوعیت ورود اسنپ در فرودگاه چگونه به وجود آمد؟

سال گذشته بود که مدیرعامل شرکت شهر فرودگاهی امام از ممنوعیت ورود اسنپ و تپسی به این فرودگاه خبر داد. او اعلام کرد این شرکت‌ها اقدامی برای همکاری با شرایط تعیین‌شده برای تاکسی‌های اینترنتی در فرودگاه امام انجام نداده‌اند؛ به همین دلیل حضور آن‌ها در فرودگاه ممنوع بوده و تلاش می‌شود اجازه‌ فعالیت به آن‌ها داده نشود.
شهرام آدم‌نژاد همچنین به قوانین موجود برای جابه‌جایی مسافر اشاره کرد و گفته بود که خودروهای شخصی و متفرقه اجازه جابه‌جایی مسافران را ندارند و طبق قانون حق رانندگان تاکسی است که در این مسیر فعالیت کنند.

شرایط فعالیت اسنپ و تپسی در فرودگاه چیست؟

هومن دمیرچی مدیر عملیات تپسی نیز در واکنش به آن صحبت‌ها، جزئیات شرایط اعلام شده برای همکاری تاکسی‌های آنلاین با فرودگاه امام را منتشر کرده بود. سه شرط برای ادامه‌ فعالیت تاکسی‌های اینترنتی در فرودگاه‌ها اعلام شده است:

• پرداخت عوارض  
• تعیین محل مسافرگیری برای تاکسی‌های آنلاین به فاصله‌ ۵۰۰ متر از در اصلی
• تغییر الگوریتم مسافرگیری به سیستم نوبت‌دهی

او درباره این شرایط گفته بود: «ما شرط اول را پذیرفتیم ولی پذیرش شروط بعدی امکان پذیر نبود چرا که مسافران برای رسیدن به تاکسی آنلاین باید مسافت ۵۰۰ متری را طی می‌کردند که با وجود بار عملا نشدنی بود. شرط سوم هم عملا با ماهیت ما متناقض بود چرا که ما بر اساس امتیاز راننده و نزدیکی به مسافر، سفر را اختصاص می‌دهیم.»

راه حل اوبر برای حضور در فرودگاه

فرودگاه سی‌تک در سیاتل، محل اولین برنامه آزمایشی در آمریکای شمالی با همکاری شرکت خدمات فرودگاهی Clear Channel Airports  است تا اوبر در این فرودگاه به طور رسمی به ارائه خدمات بپردازد.
اگرچه بسیاری از فرودگاه‌ها محل فعالیت اوبر را از محدوده‌های ترمینال به پارکینگ‌ها، جا به جا کرده‌اند، این تاکسی اینترنتی راهی یافته تا مطمئن شود مسافرانی که به فرودگاه سی‌تک سیاتل می‌رسند، راحت‌تر بتوانند اوبر خود را پیدا کنند.
اوبر طی همکاری با Clear Channel Airports ، در حال نصب علائم جهت‌دار است تا مسافران بتوانند از گیت ورودی خود به قسمت تحویل چمدان و سپس به محدوده مشخص شده برای سوار شدن در طبقه سوم پارکینگ فرودگاه برسند.

هزینه اوبر برای همکاری با فرودگاه

این همکاری که اولین فقره در نوع خود در آمریکای شمالی محسوب می‌شود، در تابستان آغاز شد و انتظار می‌رود تا پایان سال ۲۰۱۹ ادامه یابد.
به گفته Clear Channel Airports ، اوبر در این معامله بابت 22 علامت چاپ شده و 32 صفحه نمایش دیجیتالی پول پرداخت کرده است. انتظار می‌رود 10،090،851 مسافر تازه رسیده؛ یعنی 86٪ از کل ورودی‌های فرودگاه سی تک از اوبر استفاده کنند.
هم اوبر و هم Clear Channel Airports از اظهار نظر در مورد ارزش مالی فضای اختصاص یافته به این تبلیغات خودداری کردند، اما گفتند که این رقم “قابل توجه” است.

تاکسی‌های اینترنتی هزینه‌های سفر را افزایش داده!

برخلاف تصورات؛ تاکسی‌های اینترنتی هزینه‌های سفر را افزایش داده‌اند. اگر از این حرف تعجب کرده‌اید بهتر است به سفرهای درون شهری خودتان نگاه کنید. تا قبل از فراگیر شدن اسنپ و تپسی، در ماه چقدر از آژانس استفاده می‌کردید؟ حالا در هفته چقدر از تاکسی اینترنتی استفاده می‌کنید؟ این مقاله آیمارکتور را حتما بخوانید.
براساس گزارشی که سال گذشته توسط LEK Consulting منتشر شد، بین سال‌های 2014 و 2017 ، درصد هزینه‌هایی که مسافران کاری بابت خدمات تاکسی‌های اینترنتی در آمریکا صرف می‌کنند، بیش از 50٪ رشد کرده و از 8٪ به رقم بهت‌آور 62٪ رسیده است. در این گزارش همچنین آمده است که سفرهای مربوط به فرودگاه، تقریباً 25٪ از درآمد یک برند تاکسی اینترنتی را به خود اختصاص می دهد.
منبع: https://www.adweek.com

به این مطلب رای دهید:
میانگین: 0