همه چیز در مورد مهمونی ایرج طهماسب در نماوا

مهمونی

مهمونی جدیدترین برنامه ایرج طهماسب می‌باشد که این روزها نقل محافل و صفحات مختلف در شبکه های اجتماعی شده است. اگر در چند روز اخیر یک بار وارد اینستاگرام شده باشید حتما با یک بخش یا قسمتی از برنامه مهمونی روبرو شده‌اید. همین دلیل باعث شده تا ما در این مقاله به معرفی کامل آن بپردازیم.

برنامه مهمونی آخرین ساخته ایرج طهماسب را می‌توان یکی از موفق‌ترین و پربازدیدترین برنامه های نوروزی 1401 پلتفرم های نمایش خانگی اعلام کرد. پلتفرم نماوا با پخش این مجموعه به صورت اختصاصی قدمی بزرگ برای بازگرداندن مخاطبان خود و همچنین جذب مخاطبان جدید را برداشت.

در همسایگی خانه جدید آقای طهماسب که به تازگی به آن نقل مکان کرده، یک سالن عروسی قرار دارد. بنابراین شخصیت های عروسکی جدیدی که اکثر آن ها کارکنان این سالن عروسی هستند به زندگی او اضافه شده و اتفاق های جذابی را رقم می زنند.

عوامل برنامه مهمونی ایرج طهماسب

کارگردانی مهمونی را ایرج طهماسب بر عهده دارد و همین مسئله نیز یکی از مهمترین دلایل میزان بالای مخاطبان آن است. دیگر عوامل این برنامه محبوب به شرح زیر است:

نویسندگان: روجا بهبهانی، پانیذ زنگنه

تهیه کننده: حسن خدادای

تدوین: احسان فانیان

طراح لباس: هدا میرزایی

صدابردار: کامران کیان ارثی

جالب است بدانید که خوانندگی تیتراژ این برنامه را نیز شخص ایرج طهماسب برعهده داشته و می‌توان گفت که به خوبی از پس آن برآمده است. پس از انتشار آن نیز این قطعه محبوبیت زیادی بین طرفداران به دست آورد.

بازیگران و میهمانان مهمونی

پس از حضور ایرج طهماسب به عنوان کارگردان و بازیگر در مهمونی، وجود بازیگران و میهمانان است که این سریال را جذاب کرده است.

بازیگران مجموعه مهمونی

یکی از نقاط قوت کارهای ایرج طهماسب را می‌توان انتخاب درست و به جای بازیگران متناسب با شخصیت و کاراکتر عروسک عنوان کرد. گروه بازیگران و صداپیشگان این مجموعه را هوتن شکیبا، کاظم سیاحی، سهیل مستجابیان، الی امامی، امیر ادیب، علی زرمهری، سهیل رهبر زارع، احمد فیاض، بهادر مالکی، سارا صبری و نازنین شعبانی تشکیل داده‌اند.

صداپیشهعروسک
هوتن شکیبا بچه
هوتن شکیبا شاباش
کاظم سیاحی پشه
سهیل مستجابیان دی جی
الی امامی قیمه
نازنین شعبانی کته
امیر ادیب مگسی

نکته جالب توجه در این مورد، حفظ گروه بازیگران کلاه قرمزی است که می‌توان گفت نتیجه استمرار در موفقیت ایرج طهماسب نیز همین می‌باشد.

میهمانان برنامه مهمونی

تا به اینجای کار 9 قسمت از این برنامه پخش شده که هر یک از میهمانان برنامه چالش‌هایی با ایرج طهماسب و همچنین عروسک‌ها داشتند و همین مسئله جذابیت این برنامه را دوچندان کرد. فهرست میهمانان برنامه مهمونی ایرج طهماسب به شرح زیر است:

اپیزودمیهمان
اولمعرفی عروسک ها و شخصیت ها بدون حضور میهمان
دومپریناز ایزدیار
سومهومن سیدی
چهارمسیروان و زانیار خسروی
پنجمصابر ابر
ششممحسن کیایی
هفتمویشکا آسایش
هشتمبابک کریمی
نهممهرداد صدیقیان

عروسک های مهمونی

در این برنامه محبوب و دوست داشتنی، همانند کلاه قرمزی شاهد حضور شخصیت های عروسکی مختلفی بودیم. یکی از محبوبترین آنها نزد مردم، شخصیت بچه است که به نوعی همسو با کاراکتر کلاه قرمزی طراحی شده است. به نوعی می‌توان گفت که بچه نسخه 1401 کلاه قرمزی است. از دیگر شخصیت‌های این برنامه می‌توان به دی جی، شاباش، قیمه، کته، پشه و مگس اشاره نمود.

پس از بچه، پشه را می‌توان به عنوان محبوبترین کاراکتر مهمونی در نظر گرفت. با توجه به نظرات افراد مختلف در فضای مجازی، پست‌ها و مطالب مثبت و جالبی در مورد پشه گفته شده که این مسئله میزان محبوبیت بالای آن را می‌رساند.

مطالعه بیشتر: نقدی بر کمپین اکس و سیروان خسروی

بچه جایگزین کلاه قرمزی می‌شود؟

یکی از سوالات بزرگی که در ذهن همه افراد به وجود آمده این است که آیا شخصیت بچه می‌تواند جایگاه کلاه قرمزی را به دست آورد. شخصیت محبوب و دوست داشتنی کلاه قرمزی بیشتر از 20 سال است که به وجود آمده و جایگاه ثابتی را در قلب افراد به دست آورده است.

در پاسخ به این سوال می‌توان گفت که میزان محبوبیت بالای کاراکتر بچه در این روزها ممکن است موقتی بوده و با تمام شدن برنامه مهمونی، بچه نیز به زودی فراموش شود و رقابت را به کلاه قرمزی ببازد. یکی از دلایل موفقیت کلاه قرمزی را می‌توان استمرار پخش در سالیان سال عنوان کرد که این مورد ممکن است برای برنامه مهمونی اتفاق نیافتد.

البته از طرفی در صورت تداوم در تولید و پخش مهمونی، به مرور زمان بچه و دیگر عروسک‌های مهمونی می‌توانند جایگاه خود را در بین افراد مختلف جامعه به دست بیاورند و به نوعی خلا عدم وجود کلاه قرمزی را پر کنند.

ساعت پخش برنامه مهمونی

همانطور که متوجه شدید این برنامه به صورت اختصاصی از پلتفرم نماوا پخش می‌شود. ساعت و روز پخش آن نیز پنجشنبه هر هفته ساعت 20 از سایت نماوا است.

رده سنی مخاطبان برنامه مهمونی

هر فردی که کارهای ایرج طهماسب را نشناسد با تماشای دقایق ابتدایی آن فکر می‌کند که مخاطبان این برنامه کودکان هستند. اما جالب است بدانید که اکثر مخاطبان آن را افراد بزرگسال تشکیل می‌دهند. موقعیت های جذاب و همچنین دیالوگ‌های بسیار جالب همراه با شوخی با برخی مسائل اجتماعی یا سیاسی در این مجموعه طنز، باعث شده تا عمده تماشاگران آن را بزرگسالان تشکیل دهند.

هشتگ مهمونی ترند یک توییتر فارسی

هشتگ مهمونی

تنها پس از پخش دو قسمت از این مجموعه در نماوا، #مهمونی در توییتر فارسی به ترند یک تبدیل شد. واکنش‌های مثبت کاربران و پخش بخش‌هایی از مهمونی در توییتر باعث شده تا این برنامه در توییتر بسیار محبوب و ترند شود. البته در این بین نباید از شخصیت بچه غافل شد که اکثر مطالب ترند از دیالوگ‌های این کاراکتر پخش شده‌اند.

چرا ایرج طهماسب موفق است؟

بیش از 40 سال فعالیت مستمر در عرصه سینما، تلویزیون و همچنین برنامه سازی برای کودکان در کارنامه ایرج طهماسب کافی است تا موفقیت کارهای وی تضمین شود. یکی از مهمترین دلایلی که ایرج طهماسب را در طول چند سال اخیر به شخصیتی محبوب در میان افراد در رده های سنی مختلف تبدیل کرده است، شناخت مناسب، درک کافی و از همه مهمتر به روز بودن آن است.

در برنامه کلاه قرمزی مشاهده می‌کردید که شخصیت اصلی قصه همراه با ایرج طهماسب بزرگ شده و رفتار آن در طول سالیان سال بهتر شده است. کلاه قرمزی مانند دیگر بچه ها نبوده و آداب معاشرت با دیگر افراد را بلد نبود. ایرج طهماسب نیز مانند یک معلم سخت گیر و البته در بسیاری مواقع مهربان، کلاه قرمزی را از انجام کارهای بد منع می‌کرد و به او رفتار درست را یاد می‌داد.

حالا پس از گذشت 30 سال و به وجود آمدن کاراکتر بچه، ایرج طهماسب کمی مهربان‌تر شده و به نوعی رفتار ملایم‌تری با بچه دارد. همچنین دیالوگ‌هایی که بچه به کار می‌برد نیز کاملا به روز بوده و در صورت استفاده از واژه‌های بد نیز نسخه به روز آن را می‌گوید.

به روز بودن و شناخت مخاطب هدف و همچنین جذابیت این برنامه به موفقیت بالای آن بسیار کمک کرده است. مهمونی را می‌توان ترکیبی از آموزش، جذابیت، خنده‌دار و همچنین سرگرم‌کننده دانست که همگی از عوامل اصلی محبوبیت به شمار می‌آیند.

ورود ایرج طهماسب به اینستاگرام

در تاریخ شنبه 13 فروردین 1401 ایرج طهماسب در خبری حضور خود در شبکه اجتماعی اینستاگرام را اعلام کرد که تنها پس از گذشت چند ساعت، تعداد دنبال کنندگان وی به بیش از 200 هزار نفر رسید. طهماسب با پخش تصویری از خود در برنامه مهمونی در صفحه شخصی خود این خبر را منتشر کرد.

حاشیه های مهمونی

با خبر تولید برنامه مهمونی حواشی بسیاری نیز برای آن ایجاد شد. یکی از بحث‌برانگیزترین آنها نیز عدم حضور کلاه قرمزی بود که تعجب همگان را برانگیخت. ما در این بخش از مقاله به برخی از حواشی این برنامه در پلتفرم نماوا خواهیم پرداخت.

اختلاف ایرج طهماسب با حمید جبلی

اولین حاشیه‌ای که برای ایرج طهماسب به وجود آمد، اختلاف جدی وی با حمید جبلی بود که در نهایت عدم حضور کاراکتر کلاه قرمزی را به همراه داشت. به نوعی نابودی کلاه قرمزی با این اتفاق رقم خورد و با حل نشدن آن، برنامه مهمونی با نبود این شخصیت محبوب کلید خورد. بهتر است بدانید که حمید جبلی از سال 1379 با طهماسب کار کرده و فقط در کارهای وی حضور داشته است.

البته ایرج طهماسب در توضیحاتی عنوان کرد که تمام شخصیت ها و کاراکترهای کلاه قرمزی متعلق به صدا و سیمای جمهوری اسلامی بوده و در پلتفرم های دیگر نمی‌توان از آن استفاده کرد، با این حال نبود حمید جبلی بسیار حاشیه ساز شد.

واکنش ایرج طهماسب به اختلاف با حمید جبلی

همانطور که گفته شد، اختلاف بین ایرج طهماسب و حمید جبلی از حواشی بود که در پی عدم حضور جبلی در مهمونی ایرج طهماسب مطرح شد. ایرج طهماسب برای پایان دادن به این حواشی و نشان دادن دوستی ماندگار خود با حمید جبلی کامنتی در زیر پست مهدی آشنا (عکاس) با عنوان (جان من است او) منتشر کرد:

اختلاف با حمید و مجید مدرسی تهیه کنندگان کلاه قرمزی

حمید و مجید مدرسی بردار مرجان مدرسی همسر ایرج طهماسب از تهیه کنندگان با سابقه سینما و تلویزیون هستند. پیش از برنامه مهمونی، تهیه کنندگی تمام کارهای طهماسب را حمید و مجید بر عهده داشتند. حال در مهمونی شاهد حضور حسن خدادای به عنوان تهیه کننده کار هستیم که یکی دیگر از حواشی مهمونی به شمار می‌آید. احتمال اینکه این مسئله به دلیل وجود اختلافی بین این افراد باشد نیز می‌باشد.

دختر ایرج طهماسب دستیار کارگردان مهمونی

حضور دختر طهماسب با نام گلناز تحت عنوان دستیار کارگردان و مشاور هنری در این پروژه نیز از دیگر حواشی ایجاد شده برای مهمونی می‌باشد. یاسمن و گلناز طهماسب دختران وی در آمریکا زندگی می‌کنند و در صنعت مد و فشن فعالیت دارند. حال حضور گلناز در این پروژه به عنوان دستیار کارگردان جای سوال دارد.

تبلیغات ترب در مهمونی ایرج طهماسب

در قسمت‌های هشتم و نهم برنامه میهمانی شاهد یک تبلیغات خلاقانه و هوشمند از طرف پلتفرم ترب که برای مقایسه قیمت و خرید کالا با مناسب‌ترین قیمت راه‌اندازی شده است، بودیم که توجه افراد مختلف در حوزه تبلیغات را به خود جلب کرد. همین مسئله باعث شده تا محبوبیت این پلتفرم بسیار افزایش پیدا کند و سهم بازار خود را بیشتر از قبل کند.

ساعت پخش برنامه مهمونی

برنامه مهمونی هر پنجشنبه ساعت 20 به صورت اختصاصی از پلتفرم نماوا پخش می‌شود

صداپیشگان مهمونی چه کسانی هستند؟

هوتن شکیبا، سهیل مستجابیان، کاظم سیاحی، الی امامی، امیر ادیب و نازنین شعبانی از صداپیشگان مهمونی هستند.

عروسک های مهمونی

بچه، قیمه، کته، مگس، پشه، دی جی و شاباش از عروسک های مهمونی ایرج طهماسب هستند.