بستن
دیجیتال مارکتینگ

فرمول موفقیت در بازاریابی آنلاین Digital Marketing چیست؟

digmarketing

یکی از عوامل بسیار مهم برای موفقیت در توسعه بازار در فضای دیجیتال و دنیای الکترونیک توجه داشتن به بحث بازاریابی آنلاین Digital Marketing است. برای این اصطلاح تعاریف و راه‌کارهای زیادی پیشنهاد شده است و ابزار مختلفی پیش‌روی استفاده‌کنندگان قرار دارد.

در این‌جا به پنج موردی که می‌تواند به موفقیت شما در برنامه‌ریزی بازاریابی آنلاین یا دیجیتال مارکتینگ کمک کند اشاره می‌کنیم:

– داستان‌گویی تصویری Visual Storytelling در بازاریابی آنلاین

منظور استفاده کردن از تصویر برای معرفی محصولات و خدمات و برقراری تعامل با مخاطب است. اینستاگرام و پینترست دو پلتفرم قدرتمند برای داستان‌گویی تصویری است که نقش کاتالیزور را در موفقیت بازاریابی آنلاین بازی می‌کنند.

– رسانه‌های اجتماعی Social Media

اگر رسانه‌های اجتماعی را مثل آتش بدانیم، تعامل کردن نقش بنزین را بازی می‌کنند. برای اینکه بتوان از تمام پتانسیل رسانه‌های اجتماعی استفاده کرد باید برنامه دقیقی برای برقراری ارتباط و تعامل مستمر در تمامی پلتفرم‌ها با مخاطبین و مشتریان داشته باشید. یکی از مهمترین ابزارهای این حوزه اینفلوئنسر مارکتینگ است.

برای ساخت و راه اندازی کمپین اینفلوئنسر مارکتینگ می‌توانید از پلتفرم اینفلوئنسر مارکتینگ باکس ادز استفاده کنید.

– بهینه‌سازی موتور جستجو Search Engine Optimization

بهینه سازی موتور جستجو یا سئو شاید در ظاهر موشک هوا کردن نباشد اما وقتی محتوا نوشتن را با الگوریتم موتورهای جستجو ترکیب کنید، انتظار پرواز را داشته باشید. توجه به سئو در برنامه‌ریزی استراتژی بلندمدت دیجیتال مارکتینگ همانند یک برگ برنده موفقیت شما را تضمین می‌کند.

– تجارت الکترونیک E-Commerce

تجارت الکترونیک از طریق موبایل به‌شدت در حال رشد است و حتماً باید در نظر داشته باشید که وب‌سایت ریسپانسیو شما برای موبایل بهینه شده باشد.

– پست الکترونیک E-mail

نسل جدید کمپین‌های ایمیلی به سمت تصویری شدن در حال تغییر هستند. استفاده از تصاویر خوب و کاربردی در ایمیل موفقیت کمپین بازاریابی آنلاین را تضمین می‌کند. آخرین آمار نشان می‌دهد که ۵۱ درصد کاربران از طریق موبایل ایمیل‌های خود را باز می‌کنند.

بازاریابی آنلاین
برای مشاهده تصویر بزرگ‌تر روی آن کلیک کنید.

برای آشنایی با انواع خدمات در حوزه بازاریابی آنلاین مقاله ” خدمات دیجیتال مارکتینگ در ایران شامل چه مواردی است ” را مطالعه کنید.

مقاله‌های مرتبط را مطالعه کنید
رسانه‌های اجتماعی یک ابزار حیاتی بازاریابی در تجارت هستند که این روزها دوره‌ی تکاملی خود
شاید حدود ۵۰ سال قبل که تبلیغات به شیوه امروزی در خیابان مدیسون نیویورک به
کمپین شادی با رانی Rani با نام فلش ماب Flash Mob معرفی شده بود و
برچسب : digital marketingایمیل مارکتینگبازار دیجیتالبازاریابی اینترنتیبازایابی آنلاینبهینه‌سازی موتور جستجوتجارت الکترونیکداستان‌گویی تصویریدیجیتال مارکتینگرسانه‌های اجتماعی
آیمارکتور

آیمارکتور

آیمارکتور به عنوان یک رسانه مستقل و مشاور در حوزه بازاریابی ، برندینگ و تبلیغات فعالیت می‌ کند. آیمارکتور با هدف بررسی و معرفی کمپین های بازاریابی ، دیجیتال مارکتینگ ، برندینگ و تبلیغات برندهای داخلی و خارجی و همچنین ارائه به روزترین مقالات این حوزه‌ها راه‌اندازی شده است.
پیشنهاد میکنیم بخوانید
این روزها هرجا بحث تبلیغات آنلاین و وب‌بنر به میان…