اصول ساخت و موفقیت ویدئو مارکتینگ + اینفوگرافیک

به این مطلب رای دهید:
میانگین: 0

در راستای توسعه دیجیتال مارکتینگ در حوزه بازاریابی ، ویدئو مارکتینگ Video Marketing یکی از ابزارهای موثر در تبلیغات به حساب می‌آید که دانستن اصول ساخت آن می‌تواند موفقیت عملکرد کمیپن بازاریابی را تضمین کند.

1- اول از همه دقت داشته باشید که 8 ثانیه ابتدایی ویدئو مانند قلاب می‌ماند که مخاطب را مجاب می‌کند تا پیام شما را دریافت کند و ویدئو را تا پایان مشاهده کند.
قلاب شما در ویدئو مارکتینگ باید موضوعی جذاب، کمی فریبنده و غیرقابل پیش‌بینی باشد!

2- دوم اینکه ویدئو هرچه کوتاهتر باشد، میزان اثربخشی آن نیز بیشتر می‌شود. لذا بهترین زمان برای تولید یک ویدئو مارکتینگ 60 تا 90 ثانیه است که در نهایت نباید بیشتر از 2 دقیقه باشد.

ذهن مخاطب در مشاهده ویدئوهای طولانی عکس‌العمل کمتری نشان می‌دهد پس تمام سعی خود را در انتقال سریع و کامل محتوای ویدئویی به خرج دهید و آنرا ساده و مفرح به پایان برسانید. پس از تولید ویدئوهای پیچیده و پر از ویژگی اجتناب کنبد.

3- سوم اصل در تولید ویدئو مارکتینگ داشتن یک داستان قوی است زیرا داستان‌ها 22 برابر تاثیرگذارتر هست و بیشتر به یاد می‌مانند.

داستان‌ها میفروشند! یعنی با بیان یک داستان خوب و هیجان انگیز در مورد محصول می‌توانید مشتری را عاشق محصولتان کنید.

4- چهارمین اصل استفاده از ایجاد یک حس در مشتری است.

حس شادی و خنده که موجب می‌شود مشتری حس خوشایندی از داشتن محصول شما داشته باشد و دوم اینکه مخاطب را احساساتی کنید. زیرا مخاطب در زمان احساساتی شدن ، منطق را کنار می‌گذارد.

بیشتر بخوانید:  سینی پرنده در رستوران‌های برگر گینگ BurgerKing

5- پنجمین ترفند موثر در ساخت یک ویدئو مارکتینگ خوب استفاده کامل از ابزار چندرسانه‌ایی است. استفاده کامل از حواس شنوایی و دیداری 60000 بار موثرتر از محتوای متنی است و همین موضوع اثربخشی ویدئو نسبت به عکس را بسیار بیشتر می‌کند.

لذا یک داستان جذاب به همراه یک موسیقی زیبا و قدرتمند، در کنار یک نریشن اثربخش می‌تواند ویدئوی شما را به یک اثر ماندگار در ذهن مخاطب تبدیل کند.

6- ششمین اصل مربوط به دعوت مخاطب به یک عکس‌العمل (CTA) است. پس از تولید و نشر در ویدئو مارکتینگ، باید از هدررفتن مشاهده ویدئو جلوگیری کنید و در انتها با یک پیشنهاد ویژه مخاطب را به انجام عمل و هدایت به جایی که مدنظرتان است تشویق کنید.

Video_Marketing_Infograp-اصول ساخت ویدئو مارکتینگ

به این مطلب رای دهید:
میانگین: 0