آماده سفر باشید؛ بهترین مکان های گردشگری دنیا در سال 2022 کدامند؟

مکان های گردشگری
به این مطلب رای دهید:
میانگین: 0

نشنال جئوگرافیک بهترین مکان های گردشگری در سال 2022 را معرفی کرد. با شلوغ شدن مجدد فرودگاه‌ها، بالاخره می‌توان از خانه‌های خود بیرون آمد و با بقیه دنیا در تماس بود. حال این سوال پیش می‌آید که کار را باید از کجا شروع کرد. به مناسبت بازگشایی دوباره مرز‌ها، مجله نشنال جئوگرافیک بر اساس چهار معیار فرهنگ، حفظ محیط زیست، جاذبه‌های طبیعی و گردش خانوادگی، فهرستی از 25 مقصد گردشگری برتر که باید در سال 2022 به آنجا سفر کرد، را نشر داد.

دیدنی ترین مکان های گردشگری جهان

امسال این مجله توجه همگان را به سوی میراث جهانی یونسکو و فهرست‌های قدیمی و جدید این سازمان جلب نمود تا به نوعی به 50 سال تلاش یونسکو در این زمینه ادای احترام کند. در این قسمت به فهرست نشنال جئوگرافیک بر مبنای معیار‌های مهم و اساسی نگاهی انداخته و به طور خلاصه به بیان بهترین مقاصد گردشگری بر اساس اولویت‌های تعیین شده از سوی این وبسایت می‌پردازیم:

دریاچه بایکال روسیه (Lake Baikal)

دریاچه بایکال

از نگاه نشنال جئوگرافیک در رابطه با جذابه‌‌های طبیعی می‌توان به دریاچه بایکال در روسیه اشاره کرد که به دلیل وسعت و عمق زیاد، بسیاری از مردم محلی آن را دریا می‌نامند. دریاچه بایکال علی رغم این که در سال 1996 به عنوان میراث جهانی یونسکو معرفی شد، از عدم رسیدگی تمام عیار دولت به حفاظت از این سرمایه عظیم ضربه خورده است. در ادامه از بازدیدکنندگان درخواست می‌شود تا با همکاری داوطلبانه با سازمان مربوطه از دریاچه، مناظر متنوع و سواحل بکر آن محافظت کنند.

مطالعه بیشتر: آگهی تبلیغاتی گردشگری هوشمندانه

مکان های گردشگری نامیبیا (Namibia)

طبیعت نامیبیا مکان های گردشگری

از دیگر مناطق طبیعی می‌توان به کشور نامیبیا در جنوب آفریقا با تپه‌های شنی عظیم با تور‌های سافاری، تالاب حفاظت شده و مناظر ماورایی اشاره کرد.

جنگل های ویکتوریا در استرالیا (Victoria Forest)

جنگل های ویکتوریا

جنگل‌های منطقه ویکتوریا در استرالیا در قالب یک پناهگاه حیات وحش جدید، با انبوهی از درختان اکالیپتوس به خانه ای امن برای کوالا‌ها تبدیل شده اند.

مطالعه بیشتر: تفریحی ترین کشور جهان

رودخانه سن فرانسه (Seine)

رودخانه سن مکان های گردشگری

اگر به نیت ماجراجویی قصد سفر به بهترین مقاصد گردشگری در جهان را دارید، رودخانه سن در فرانسه یکی از بهترین گزینه‌ها در این زمینه به شمار می‌رود. دوچرخه سواری در ساحل رودخانه تجربه رمانتیکی را رقم زده و خاطرات آن تا ابد در ذهنتان حک خواهد گردید.

دریای کارائیب (Caribbean Sea)

دریای کارائیب

سفر در سرتاسر کاستاریکا از دریای کارائیب به مقصد اقیانوس آرام، یک سفر دریایی رویایی را شکل خواهد داد و از بهترین مکان های گردشگری دنیا است.

مطالعه بیشتر: ایران گزینه اول مقاصد گردشگری 8 سال پیش

پارک ملی یاسونی (Yasuni Nationak Park)

پارک ملی یاسونی

با سفر به پارک ملی «یاسونی» در شرق اکوادور، واقع در جنگل‌های آمازون می‌توانید نقش مهمی در مبارزه با جنگل زدایی ایفا کنید. از جذابیت‌های حیات وحش آنجا می‌توان به گونه‌های جانوری متنوع نظیر مورچه خواران، میمون‌های عنکبوتی و حدود 600 نوع پرنده رنگارنگ اشاره کرد.

مطالعه بیشتر: سینما در خدمت تبلیغات گردشگری

مکان های گردشگری جزیره هوکایدو ژاپن (Hokkaido Island)

جزیره هوکایدو ژاپن

در زمینه جاذبه‌های تاریخی می‌توان به جزیره هوکایدو در ژاپن اشاره کرد که مردم آن به زبان آینو با یکدیگر حرف می‌زنند. یونسکو به شدت در تلاش است تا فرهنگ و زبان باستانی مردم کشور را حفظ کند. مسافران می‌توانند با گوش دادن به حرف‌های مردم به زبان اینو به بقای این فرهنگ کمک کنند.

رودخانه دانوب (Danube River)

رودخانه دانوب

در نهایت بازدید از رودخانه دانوب که از زیباترین مکان های گردشگری است، می‌تواند خاطراتی به یادماندنی را برایتان رقم بزند. با قایق سواری در رودخانه این حس به انسان دست می‌دهد که انگار به تاریخ سفر کرده است. قلعه‌ها، شهر‌های قرون وسطایی و کاخ‌های باشکوه در مسیر دانوب، تاریخ اروپا را به تصویر می‌کشند. رودخانه در مسیر خود از 10 کشور اروپایی (آلمان، اتریش، اسلواکی، مجارستان، کرواسی، صربستان، رومانی، بلغارستان، مولداوی و اوکراین) می‌گذرد.

مجارستان سنت‌های قدیمی اسب سواری را زنده کرده، اطریش تاکستان‌های پلکانی را به عنوان میراث جهانی به گردشگران معرفی کرده و بازار‌های کریسمس از بوداپست تا نورنبرگ یک تجربه خرید رویایی را برایتان به ارمغان می‌آورند.

منبع: www.designtaxi.com

به این مطلب رای دهید:
میانگین: 0