نحوه گذاشتن لینک در استوری اینستاگرام + خداحافظی با Swipe Up اینستاگرام

نحوه گذاشتن لینک در استوری اینستاگرام + خداحافظی با Swipe Up اینستاگرام | آیمارکتور

استوری اینستاگرام آپدیت شد: امکان اضافه کردن برچسب لینک به استوری اینستاگرام بدون نیاز به سوآیپ آپ (Swipe Up)

 

حتماً بارها با استوری‌هایی مواجه شده‌اید که از شما می‌خواهند صفحه را بالا بکشید و وارد لینک مورد نظر آن‌ها شوید. البته باید بدانید که اگر صفحه اینستاگرام شما کمتر از 10 هزار فالوور داشته باشد، نمی‌توانید لینک مورد نظر خود را در آن قرار دهید. در حقیقت، تا کنون قابلیت اضافه کردن لینک‌های سوآیپ آپ (Swipe Up) برای اکانت‌های شخصی و با کمتر از 10 هزار فالوور غیر فعال بود، مگر اینکه تیک آبی را دریافت کرده باشند.

بیشتر بخوانید : تفاوت اینستاگرام و توییتر

نحوه گذاشتن لینک در استوری اینستاگرام + خداحافظی با Swipe Up اینستاگرام | آیمارکتور

نحوه گذاشتن لینک در استوری اینستاگرام

هم‌اکنون امکان قرار دادن لینک برای حساب‌های تجاری با بیش از 10000 دنبال کننده فراهم است. برای این کار، پس از اینکه تصویر یا ویدئوی مورد نظرتان را در بخش استوری‌ها آپلود کردید، کافی است که در بالای صفحه، روی آیکون لینک تپ کنید. سپس در قسمت Web Link آدرس سایت مورد نظرتان را Paste کرده و تیک تایید که در سمت راست و بالای صفحه موجود است را بزنید.

بیشتر بخوانید : مخفی کردن کامنت اینستاگرام

خبر بسیار خوب: حذف محدودیت 10K فالوور و امکان چسباندن لینک به استوری

قرار است اینستاگرام به‌زودی این محدودیت را حذف کند. با توجه به خبری که در وب‌سایت The Verge درج شده و اینستاگرام نیز آن را تأیید کرده است، از تاریخ 30 آگوست یا 8 شهریور، کاربران قادر خواهند بود بدون استفاده از سوآیپ آپ و تنها با استفاده از استیکر لینک (link sticker) ، آدرس وب‌سایت مورد نظر خود را مانند یک برچسب در استوری قرار دهند.

نحوه گذاشتن لینک در استوری اینستاگرام + خداحافظی با Swipe Up اینستاگرام | آیمارکتور

کمپانی اینستاگرام در راستای ساده‌سازی کارکردن با این پلتفرم محبوب، افزایش خلاقیت در استوری‌ها و همچنین خلق تجربه کاربری بهتر برای تمام کاربران، خصوصاً بیزینس‌های نوپا، قابلیت Swipe-Up را به طور رسمی حذف خواهد کرد. با این کار، کاربران عادی و همین‌طور کسب و کارها می‌توانند لینک را به شکل استیکر در استوری قرار داده و مخاطبان نیز به راحتی می‌توانند با تپ کردن روی آن برچسب، وارد وب‌سایت مورد نظر شوند.

لازم به ذکر است این قابلیت از تابستان سال 2021 به صورت آزمایشی برای تعداد زیادی از کاربران تست شده است. آقای Vishal Shah مدیر محصول سابق اینستاگرام، باور دارد که شیوه جدید، یعنی قرار دادن لینک در استوری به شکل استیکر، هم‌خوانی بیشتری با امکانات پلتفرم اینستاگرام دارد. وی همچنین به این نکته اشاره کرده است که اضافه کردن این ویژگی، علاوه بر تفاوت ظاهری، خلق تجربه کاربری بهتر و سهولت استفاده از اینستاگرام، امکان ریپلای کردن یا پاسخ دادن کاربر را به این نوع استوری‌ها فراهم کرده است، این در حالی است که با وجود لینک‌های سوآیپ آپ، این امکان برای مخاطبان وجود ندارد.

اینستاگرام به مرور این ویژگی را برای حساب‌های کاربری بیشتری فعال خواهد کرد.

به نظر شما این به‌روزرسانی چقدر مفید خواهد بود؟ آیا استیکر لینک برای صفحه اینستاگرام شما فعال شده است؟