بستن
دیجیتال مارکتینگ

متوسط نرخ مشارکت در کمپین اینفلوئنسر مارکتینگ

why-influencer-marketing-in-asia-is-more-successful-than-anywhere-else

همانطور که امروزه  توجه به تبلیغات آنلاین Online Advertisment در فضای کسب وکار بیشتر می‌شود، انواع گوناگون تبلیغات در این حوزه نیز رشد داشته‌اند. برگزاری کمپین اینفلوئنسر مارکتینگ Influencer Marketing یکی از متدهای پرطرفدار تبلیغات در بازاریابی شبکه های اجتماعی Social Media Marketing است. اینستاگرام Instagram یکی از بهترین بسترهای استفاده از این روش تبلیغات دیجیتال است و بعد از آن توییتر هم فضای خوبی برای تبلیغات به کمک اینفلوئنسرهاست.

اما اینکه یک اینفلوئنسر تا چه میزان در فراگیر شدن یک پیام تبلیغاتی موثر است به چند عامل بستگی داشته که یکی از مهمترین این عوامل متوسط نرخ مشارکت Engagement Rate مخاطبان آن است.

در اینفوگرافیک زیر متوسط نرخ مشارکت دنبال کنندگان را با توجه به تعداد فالوورهای اینفلوئنسرها مشاهده می‌کنیم.

متوسط نرخ مشارکت در کمپین اینفلوئنسر مارکتینگ

طبق این آمار میزان متوسط نرخ مشارکت کاربران در کمپین اینفلوئنسر مارکتینگ با میزان تعداد فالوورهای یک اینفلوئنسر رابطه معکوس دارد.

نرخ مشارکت کسب و کار های مشهور و موفق دنیا معمولا بین ۴ الی ۷ درصد است که این نرخ مشارکت در پیج هایی با تعداد فالوور کمتر از ۵۰۰۰ دیده می‌شود .

با توجه به آمار به دست آمده می‌توان نتیجه گرفت که استفاده از میکرواینفلوئنسر در سال جدید در مقایسه با اینفلوئنسرهایی که تعداد فالوورهای آن زیاد است یا اصطلاحا ماکرواینفلوئنسر هست ، بهینه تر و موفق تر خواهد بود.

مقاله‌های مرتبط را مطالعه کنید
بر اساس تحقیقات اخیر Zenith، تا سال ۲۰۲۱، تبلیغات دیجیتال بیش از نیمی از مجموع
تا همین چند سال پیش وقتی حرف از تبلیغات دیجیتال می‌شد، منظور همان تبلیغات بنری
اینستاگرام پرطرفدارترین شبکه اجتماعی در ایران است و علی‌رغم محدودیت‌هایی که برای استفاده از سرویس‌های
برچسب : آژانس تبلیغاتیاینفلوئنسر کیستاینفلوئنسر مارکتینگاینفلوئنسر مارکتینگ چیستبازاریابی شبکه های اجتماعیتبلیغات اینترنتیتبلیغات دیجیتالسوشال مدیا

دیدگاه خود را وارد نمایید

پیشنهاد میکنیم بخوانید
امسال با برگزاری جام جهانی فوتبال ، اکثر برندها و…