نمایشگاه الکامپ 2015 تهران: جایی برای سرگرمی

نمایشگاه الکامپ 2015 باید جایی باشد تا شرکت‌های داخلی و خارجی به ارائه آخرین دستاوردهای تکنولوژی خود بپردازند و علت حضور مردم در چنین نمایشگاه‌های تخصصی بی‌شک همین موضوع است. اما حقیقت این است که شرکت‌های ایرانی در حوزه نوآوری در سخت‌افزار بسیار ضعیف هستند و در حوزه نرم‌افزار هم هنوز نتوانسته‌اند جایگاه مناسبی برای خود دست‌و‌پا کنند. از این‌رو بسیاری از متخصصان حوزه فن‌آوری ترجیح می‌دهند آخرین دستاوردهای تکنولوژی را از طریق وب سایت‌ها و وبلاگ‌های آی‌تی پیگیری کنند.

اما برخی از شرکت‌های حاضر در نمایشگاه الکامپ 2015 تلاش کردند مردم را به هر طریقی به نمایشگاه بکشند؛ از جوایز رنگارنگ گرفته تا جشنواره و سیم‌کارت رایگان و بی‌ام‌دبلیو!

مطالعه بیشتر: الکامپ 2013
وقتی به تخصصی‌ترین نمایشگاه بین‌المللی الکترونیک و کامپیوتر و تجارت الکترونیک پایتخت قدم می‌گذارید و صف‌های طولانی را می‌بینید اصلاً انتظار رونمایی از یک فناوری جدید را نداشته باشید که متخصصین برای دیدن آن لحظه‌شماری می‌کنند، بلکه مطمئن باشید اپراتورهای تلفن همراه یا سیم کارت اعتباری رایگان هدیه می‌دهند و یا یک لیوان نوشیدنی گرم به ازای دنبال کردن صفحه اینستاگرام!

مطالعه بیشتر: اپل با ارزش ترین برند دنیا در 2015
هنگامی که در نمایشگاه الکامپ 2015 بیشترین صدایی که به گوش می‌رسد مربوط به محمود شهریاری است که مردم را دعوت به شرکت در مسابقه آوازخوانی می‌کند مطمئن باشید که از متخصصین در این نمایشگاه خبری نیست؛ همین می‌شود که نمایشگاه تخصصی الکامپ تبدیل می‌شود به شهربازی برای سرگرمی مردم!

مطالعه بیشتر: الکامپ نوزدهم

اما شاید یکی از نکات مثبت نمایشگاه الکامپ 2015 وجود بخشی برای نمایش شرکت‌های استارتاپ بود که امید است با برنامه‌ریزی‌های درست در سال‌های آینده به آنها بیشتر توجه شود.