نمایشگاه بین المللی مواد شوینده ، بهداشتی و سلولزی

به این مطلب رای دهید:
میانگین: 0

بیست و یکمین نمایشگاه بین‌المللی مواد شوینده، بهداشتی و سلولزی و ماشین آلات وابسته از 29 اردیبهشت لغایت اول خردادماه 1393 در تهران برگزار گردید.
iran-beauty-clean-banner
حضور در نمایشگاه بین‌المللی تهران در چند سال اخیر از مواردی بوده است که مدیران شرکت‌ها و تولیدکنندگانِ بزرگ کشور از اصنافِ مختلف در آن اتفاق نظر نداشته و برخی شرکت کردن در آن را ضروری و برخی حضور در نمایشگاه بین المللی را بدون دستاورد می‌دانند.
iran-beauty-clean789
نمایشگاه بین المللی مواد شوینده، بهداشتی و سلولزی 1393 نیز از مورد بالا مستثنی نبوده و جای شرکت‌هایی همچون نوظهور (برند نرمه) و پارس کرپ (برند چشمک) خالی بود و از همه مهمتر جای خالی گروه شرکت‌های گلرنگ و پاکشو (به تازگی نیز به بورس پیوسته) بود که در تمامی حوزه‌های شوینده، بهداشتی و سلولزی دارای برندهای معتبری است.

البته فعال‌ترین قسمت در نمایشگاه بین‌المللی مربوط به شرکت‌های ارائه دهندۀ محصولات آرایشی بود.
برند آتوسا با انجام قرعه‌کشی‌های خود در این دوره با حضور فوتبالیست‌های اسبق بیشترین جلب بازدیدکنندگان را به غرفۀ خود اختصاص داده بود.
tage-eco-friendly
از نکات دیگری که می‌توان به آن اشاره کرد کمپین‌های برند تاژ و فیروز بود؛
برند تاژ با قراردادن بنری به شکل یک درخت بدونِ برگ از بازدیدکنندگان برای حمایت از محصولات دوستدار محیط زیست یاری می‌گرفت و مراجعه کنندگان با مُهر کردنِ اثر انگشت‌شان به رنگ سبز به درخت برگ هدیه می‌کردند.
فیروز نیز با اختصاصِ بخشی از غرفۀ خود به یک سازمان خیریه، بازدیدکنندگان را به همیاری در امور خیریه دعوت می‌کرد.
بعد از مواد غذایی، محصولات شوینده و بهداشتی و آرایشی بیشترین تبلیغات را در انواع رسانه‌ها دارند ولی گویا نمایشگاه بین المللی جذابیتی برای برند‌های مطرح در این حوزه نداشته و آنان به برپایی یک غرفه بسنده کرده بودند.
اما از طرفی هرسال شاهد حضور شرکت‌های جدید با غرفه‌های معمولی و کوچک هستیم که عمدتاً با کپی‌برداری از پکیج، جعبه، بطری و حتی مشابه‌سازی با نام و برند شرکت‌های معتبر در این نمایشگاه حاضر می‌شوند و جای خود را در سالِ بعد به شرکت‌های دیگر می‌دهند.
iran-beauty-clean8
سرانۀ مصرف محصولات سلولزی در ایران فاصلۀ زیادی با استانداردهای جهانی دارد و همچنین عمدۀ مواد اولیه جهت تولید محصولات سلولزی از خارج از ایران تهیه می‌شود اما جای خالی شرکت‌ها و تامین کنندگان خارجی کاملاً مشهود بود و به جای آن شرکت‌های کوچک و مولد ارزش افزوده در زمینۀ دستمال کاغذی به وفور حضور داشتند!

حضور شرکت‌های ارائه دهندۀ ماشین آلات نیز فقط در یک سالن به چشم می‌خورد که نسبت به سال گذشته نشان داد این‌گونه شرکت‌ها نیز تمایلی به حضور در نمایشگاه شوینده ندارند.

بیست و یکمین نمایشگاه بین‌المللی مواد شوینده، پاک كننده، بهداشتی، سلولزی و ماشین آلات وابسته از 9 اردیبهشت تا 1 خردادماه در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برپا بود.

به این مطلب رای دهید:
میانگین: 0