نمایشگاه تبلیغات و بازاریابی یا سررسید و هدایای تبلیغاتی !

به این مطلب رای دهید:
میانگین: 0

دوازدهمین نمایشگاه تبلیغات و بازاریابی و صنایع وابسته در تهران از 12 تا 15 دی ماه برگزار شد. نمایشگاه تبلیغات از نظر من جایی باید باشد که فعالان حوزه تبلیغات و بازاریابی بتوانند در آن با صاحبان برند، کالا و خدمات ملاقات کنند و آخرین دستاوردها و خدمات خود را ارائه دهند.

سوالی که پیش می‌آید این است که ذهنیت شما به‌عنوان فعال در حوزه تبلیغات و بازاریابی یا صاحب برند و کالا از نمایشگاه تبلیغات و بازاریابی چیست؟

وقتی که پس از یک ساعت! بله فقط یک ساعت گردش در نمایشگاه از آن بیرون می‌آئید، اولین سوالی که برایتان پیش می‌آید این است که منظور از واژه بازاریابی یا حتی تبلیغات، که برای این نمایشگاه گذاشته شده است، چیست؟!
آیا نمایشگاهی که بیش از 70 درصد از غرفه‌های آن را شرکت‌های هدایای تبلیغاتی و شرکت‌های فروش سر رسید سال 1395 پر کرده‌اند و مابقی مربوط به شرکت‌های چاپ بنر هستند باید نام نمایشگاه تبلیغات و بازاریابی را یدک بکشد؟!

وقتی به سمت نمایشگاه در حال حرکت بودم به این فکر بودم که در آن چند شرکت بزرگ تبلیغاتی را بتوانم پیدا کنم؛ شرکت‌هایی مثل: کانون ایران نوین ، کانون تبلیغاتی مات ، آژانس بادکوبه، ایمانقشینه، شبکه آفتاب، سیماآرا، داروگ، اشاره و … که متاسفانه خبری از آنها نبود که هیچ، از شرکت‌های فعال در حوزه بازاریابی و برندینگ که به ایده‌پردازی و تعریف کمپین‌های مختلف برای برندهای مطرح داخلی و خارجی می‌پردازند نیز ردپایی دیده نمی‌شد.

حالا اینکه با نبود هیچ‌یک از این فعالان حوزۀ بازاریابی و تبلیغات چرا نام این نمایشگاه تبلیغات و بازاریابی بود جای سوال داشت. به نظر من نمایشگاه سررسید و خودکار و هدایای تبلیغاتی نام قشنگ‌تری برای این رویداد سالانه بود.

در نمایشگاه تبلیغات و بازاریابی سال 1394 شاید دو غرفه بود که نظرم را جلب کرد: شرکت دیجیتال مارکتینک صباویژن و شرکت ای‌نتورک . در نمایشگاهی که هیچ‌یک از شرکت‌های مهم تبلیغاتی و بازاریابی حضور نداشتند وجود دو آژانس دیجیتال مارکتینگ تنها کورسوی امید نمایشگاه بود.
008
009

به این مطلب رای دهید:
میانگین: 0