نکاتی که باید در مورد طراحی بیلبورد بدانیم

به این مطلب رای دهید:
میانگین: 0

مطمئن هستم شمائی که به طراحی بیلبورد می‌پردازید، به نکات ریز و درشتی زیادی دقت می‌کنید تا بهترین طرح را به‌روی بیلبورد ببرید.
ولی قبل از هر چیزی می‌خواهم یادآور شوم درست است که اندازۀ بیلبوردها بزرگ هستند اما این بدان معنا نیست که باید هرچقدر که دوست دارید آن را پُر کنید!
می‌توان با توجه کردن به چند نکتۀ ساده، علاوه بر افزایش جذابیت در طراحی بیلبورد ، آن را اثربخش‌تر کرده و در خاطرۀ مخاطبین همیشگی کرد.

نخست: هرچقدر می‌توانید از کلمات کمتری در طراحی بیلبورد استفاده کنید؛
billboards-advertisements-23
به شش، هفت کلمه یا حتی کمتر فکر کنید.
وقتی در حال حرکت هستیم، خواندن مطالب برای ما مشکل است؛ پس در طراحی بیلبورد باید از تعداد کلمات کمتری استفاده کرد تا مخاطبی که در حال حرکت است بتواند آن را به آسانی مطالعه کند و پیام شما را کامل دریافت کند.

دوم: جلب توجه کنید، اما مراقب راننده باشید.
billboard-banner-1
مطمئناً در جایی که شما تنها چند ثانیه بیشتر زمان ندارید تا مخاطب خود را جذب کنید، باید خلاقانه این کار را انجام دهید تا چشمان مخاطب (رانندگان) را خیره کنید؛ اما مراقب باشید تا این جلب توجه باعث ایجاد یک حادثه نشود. شما نسبت به مخاطب خود مسئول هستید.

سوم: بیلبورد برای برقراری تماس مستقیم نیست!
Billboard-at-98-and-McArthurWEB
برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید 22222222-021؛
شماره تلفن مرکز فروش و خدمات پس از فروش: 222222222-021
باور کنید که بیلبورد جای این اطلاعات نیست، شما فقط در حدود 10 ثانیه زمان دارید تا چیزی را به مخاطب خود از طریق بیلبورد منتقل کنید، شماره تلفن جزو این دسته نیست!
بیلبورد رسانه‌ای است که وظیفه‌اش ایجاد یک جرقه در ذهن مخاطب است، بنابراین از آن برای برندینگ، معرفی محصول، یک شعار تبلیغاتی و… استفاده کنید و نه اطلاعات تماس مانند شماره تلفن، آدرس، ایمیل و …
این اطلاعات را در جای دیگری به مخاطب نمایش دهید، برای مثال نشریات، وب‌سایت و …

بیشتر بخوانید:  آگهی تبلیغاتی برگرکینگ: داوران ویدئو چک را از دست می‌دهند

چهارم: طراحی بیلبورد باید هوشمندانه باشد، اما نباید خیلی زیرکانه باشد!
community_southern_bank_red_tape_billboard
در طراحی بیلبورد باید شیطنت داشت و نگاه مخاطب را دزدید، اما فراموش نکنید که برایش معما طرح نکنید، همه مثل شما علاقه به حل معما ندارند.
وظیفه شما گرفتن توجه مخاطب است آن هم به صورتی هوشمندانه و نه طرح یک معما به صورتی زیرکانه!

پنجم: حرف نزنید، نشان دهید!
brad pitt chanel5 perfume billboard
باور کنید حافظۀ تصویری ما بسیار قوی‌تر از حافظۀ نوشتاری‌ست؛ پس دست از نوشتن بردارید، از تصاویر، نشان‌ها، پیکتوگرام‌ها و آیکون‌ها برای انتقال پیغام خود استفاده کنید.

به این مطلب رای دهید:
میانگین: 0