نکات کلیدی دیجیتال مارکتینگ Digital Marketing

نکات کلیدی دیجیتال مارکتینگ
به این مطلب رای دهید:
میانگین: 0

برای اجرای پروژه‌های موفق در حوزه دیجیتال مارکتینگ نیاز توجه به بعضی موضوعات بیشتر از مورد بقیه احساس می‌شود که در اینجا به پنج مورد از نکات کلیدی دیجیتال مارکتینگ می‌پردازیم:

1- برنامه‌ریزی استراتژیک برای رسانه‌های دیجیتال Strategic Planning For Digital Media
دستیابی به مزایای رسانه‌های دیجیتال نیازمند برنامه‌ریزی استراتژیک متناسب با منابع، زمان و سرمایه‌گذاری است. یک برند،شرکت یا سازمان باید بهترین استفاده را از سیستم‌عامل‌های موجود جهت ارتباط‌گیری با مخاطبان هدف ببرد. لذا داشتن تفکر استراتژیک جهت بهره بردن از رسانه‌های اجتماعی امری ضروری است.

2- لحظاتی از حقیقت Moment of Truths

من هرگز طرفدار اصطلاح خاصی نیستم اما اینجا دوست داشتم اصطلاح “لحظاتی از حقیقت” را عنوان کنم. این اصطلاح مرا به زمان قبل از تصمیم‌گیری نهایی یک خریدار یا فروشنده راجع یک محصول یا خدمت می‌برد. با خودش فکر می‌کند چه اتفاقی بعد از خرید برای وی می‌افتد؟
( Zero Moment of Truth – ZMOT) نخستین لحظه از سه‌گانه “لحظاتی از حقیقت” است و منظور زمانی است که خریدار و فروشنده هیچ گفتگویی در آن لحظه با هم ندارد.
(First Moment of Truth – FMOT) و(Second Moment of Truth – SMOT) اولین و دومین لحظه از حقیقت را نشان می‌دهند. لحظاتی که فرایند تصمیم‌گیری نهایی مشتری رخ می‌دهد.
مشتری یا مصرف‌کننده پس از استفاده از کالا یا خدمات شروع به اشتراک گذاشتن تجربه‌ی خود با دیگران می‌کند و این کار را هم از طریق رسانه‌های اجتماعی و پلتفرم‌های آنلاین انجام می‌دهد و هم دهان‌به‌دهان تجربه‌اش بین دیگران منتقل می‌شود.
باید امیدوار باشید که این اشتراک‌گذاری مثبت باشد زیرا تجربه‌ی منفی مشتری برای برند شما ممکن است باعث کاهش روند فروش گردد.

(رجوع شود به : http://www.businessdictionary.com/definition/moment-of-truth.html)
21
3-هرم رسانه‌ای دیجیتال یک برند یا سازمان Digital Media Maturity Pyramid of a Brand /Organization
این هرم تجزیه‌وتحلیل مناسبی از برند یا سازمان‌هایی را که در رسانه‌های اجتماعی هستند نشان می‌دهد. این هرم از جایی آغاز می‌شود که برند یا سازمان ارتباطی با هیچ‌یک از رسانه‌های دیجیتالی ندارد(non-digital). در مرحله نخست (Presence) آن‌ها با ایجاد یک وب‌سایت اختصاصی حضور خود را در رسانه‌های دیجیتال نشان می‌دهند. در مرحله‌ی بعد آن‌ها با اضافه شدن در شبکه‌های اجتماعی مثل فیس‌بوک، توییتر، اینستاگرام به‌نوعی با مشتریانشان یک ارتباط دوطرفه را آغاز می‌کنند. هرم در مراحل بعدی به تکامل می‌رسد و چشم‌انداز آینده (The future) برند یا سازمان ترسیم می‌شود.
31
4- سرود رسانه‌های دیجیتال مانترا Digital Media Mantra
بسیار مهم است که با یک برنامه‌ریزی دقیق و نکته‌سنجی اصولی برنامه‌ی خود را در شبکه‌های اجتماعی آغاز کنید. توجه به زندگی واقعی افراد و نحوه‌ی استفاده‌ای که به‌طور روزانه از شبکه‌های اجتماعی می‌کنند برای شرکت‌هایی است که با بینشی صحیح می‌خواهند در پلتفرم‌های اجتماعی اهداف و برنامه‌های خود را پیش ببرند بسیار آموزنده است.

این پنج نکته‌ خلاصه‌ای از سیر تکامل یک برند، سازمان، موسسه و یا شخص را نشان می‌دهد. این سیر تکاملی از شناسایی مخاطبان برند آغاز می‌شود و با القای پیام برند به مخاطب، افزایش حضور در شبکه‌های اجتماعی، راه‌اندازی کمپین‌های تبلیغاتی ادامه می‌یابد و با اندازه‌گیری میزان موفقیت جهت اصلاح مراحل بعدی اتمام می‌یابد.

5- رسانه‌ی دیجیتال یعنی صبر کن و بازی را تماشا کن! Digital Media Is Wait & Watch Game
بسیاری از اوقات رسانه‌های دیجیتال را به‌عنوان میانبری برای رسیدن به موفقیت در نظر می‌گیریم و بدون برنامه‌ریزی به این حوزه وارد می‌شویم که درنهایت منجر به سردرگمی و هرج‌ومرج در ارتباطمان با مخاطب می‌گردد. حضور در شبکه‌های اجتماعی حداقل نیازمند یک سال زمان است تا مجموعه بتواند به درک پایه‌ای از مخاطبان دست پیدا کند و ارتباط مناسبی با آن‌ها برقرار نماید.

حضور در رسانه‌های دیجیتال با داشته‌ها و به اشترک گذاری آن‌ها آغاز می‌شود و سپس تلاش‌هایتان به‌صورت آنلاین در این پلتفرم‌ها منجر به کسب نتایج مثبت خواهد شد. این کار مانند طعمه‌گذاری برای ماهی است.
باید در سکوت صبر کنید و محتوای مناسب ارائه دهید و تا بتوانید در زمان مناسب از نتایج تلاشتان بهره‌برداری کنید.

منبع: لینکدین

به این مطلب رای دهید:
میانگین: 0