هزینه تبلیغات در سال 2018 در آمریکا از مرز 200 میلیارد دلار می گذرد!

تبلیغات دیجیتال
به این مطلب رای دهید:
میانگین: 0

موسسه مگنا Magna پیش بینی کرده است که هزینه تبلیغات در آمریکا تا پایان سال 2018 به رقمی بیش از 200 میلیارد دلار برسد که در این میان برای اولین بار، تبلیغات دیجیتال (Digital Advertising) در حدود نیمی از کل درآمد تبلیغات را در برمی‌گیرد! (برای مقایسه کردن بهتر است بدانید که میزان درآمد نفتی ایران در سال 2017 نزدیک به 40 میلیارد دلار بوده است)

گزارشات نشان می‌دهند که درآمد تبلیغات با رشد 6.9 درصدی مواجه بوده و به 207 میلیارد دلار رسیده است.

هزینه تبلیغات در آمریکا به صورت کلی در سه ماهه اول سال 2018 دارای رشد 6.5 درصدی و در سه ماهه دوم سال دارای رشد 5.8 درصدی بوده است که این مساله به دلیل دوران Robust Economy (بهینه سازی اقتصادی تحت عملکردها و شرایط متفاوت و تغییر پارامترهای ورودی) و همچنین افزایش هزینه سرمایه‌گذاری روی بخش‌های تکنولوژی، دارویی و مالی توسط کمپانی‌هاست.

Vincent Letang معاون اجرایی هوش بازار جهانی مگنا می‌گوید: “رشد درآمد تبلیغات به واسطه عواملی همچون افزایش دستمزدها، پایین آمدن نرخ بیکاری و توجه به خرده فروشی‌ها افزایش پیدا کرد. این مساله موجب شد تا بسیاری از کمپانی‌ها بودجه تبلیغات خود را در نیمه اول سال افزایش دهند. در مقابل، صنایع خودرو سازی، فیلم، رستوران و مخابرات بودجه تبلیغات خود را کاهش دادند.

بر اساس پیش‌بینی‌ها، با توجه به نزدیک بودن انتخابات میان دوره‌ای کنگره آمریکا، هزینه تبلیغات سیاسی افزایش چشمگیری خواهد داشت. انتظار می‌رود در این دوره 2.9 میلیارد دلار در تبلیغات تلویزیونی سرمایه‌گذاری شود که نسبت به انتخابات میان دوره‌ای در سال 2014 در حدود 19 درصد افزایش می‌یابد. علاوه بر این در طول المپیک زمستانی و البته بازی‌های جام جهانی فوتبال روسیه، 630 میلیون دلار در این حوزه صرف تبلیغات شد که 200 میلیون دلار آن به تبلیغات تلویزیونی اختصاص پیدا کرد.

بیشتر بخوانید:  فیلیس رابینسون از موفق ترین زنان در عرصه تبلیغات

با این حال، بر اساس گزارشات، درآمد تبلیغات غیر دیجیتال در آمریکا در سال 2018 نسبت به سال قبل در حدود 4.6 درصد کاهش خواهد یافت، البته به جز تبلیغات تلویزیونی شبکه‌های رسمی که با رشد اندک 0.8 درصدی مواجه می‌شوند. با توجه به انتخابات میان دوره‌ای کنگره در آمریکا، تبلیغات تلویزیونی محلی 9 درصد و تبلیغات محیطی 3 درصد افزایش می‌یابند، در حالی که تبلیغات چاپی 17 درصد و تبلیغات رادیویی 5 درصد کاهش می‌یابند. در این میان تبلیغات از طریق ایمیل تقریبا مشابه سال پیش باقی می‌ماند.

در نیمه اول سال 2018 در آمریکا تبلیغات چاپی 16 درصد و تبلیغات رادیویی 5 درصد کاهش و تبلیغات محیطی 3 درصد افزایش داشته است.

تبلیغات تلویزیونی نیز تقریبا مشابه سال قبل بود؛ اما جالب است بدانید که جستجو در رسانه‌های دیجیتالی Digital Search با رشد 18 درصدی مواجه بوده و استفاده از شبکه‌های اجتماعی 38 درصد و تماشای ویدیوهای آنلاین 27 درصد بیشتر شده است.

Vincent Letang می‌گوید: “رشد و تکامل تبلیغات دیجیتال به خصوص در قسمت جستجو و شبکه های اجتماعی باعث شده است تا بسیاری از کسب و کارهای کوچک و محلی نیز به این مدل تبلیغات روی بیاورند. با توجه به رشد تبلیغات دیجیتال و رکود تبلیغات تلویزیونی، کمپانی‌ها باید مدل تبلیغات سنتی خود را تغییر بدهند.”

تبلیغات دیجیتال

برای اینکه کسب و کار محلی خود را در رسانه‌های دیجیتال تبلیغ کنید، بهتر است ابتدا به مقوله شبکه‌ های اجتماعی وارد شوید. بر اساس آمار مگنا Magna در سال 2018 در آمریکا، شبکه های اجتماعی با رشد 38 درصدی دارای سریع‌ترین رشد بودند. تبلیغات در گوگل و موتورهای جستجو با 16 درصد و تبلیغات ویدیویی با 25 درصد نیز در رتبه‌های بعدی قرار گرفتند.

کمپانی‌های شبکه های اجتماعی مانند اسنپ چت Snapchat و فیس بوک Facebook، کمپانی‌های پخش فیلم و ویدیو مانند نتفلیکس Netflix، یوتیوب Youtube و Hulu اخیرا بخشی از تبلیغات خود را در رسانه‌های تلویزیونی و همینطور تبلیغات محیطی انجام دادند که این مساله موجب شد تا در نیمه اول سال 2018 هزینه تبلیغات در تلویزیون مقدار ثابتی باقی بماند.

بیشتر بخوانید:  کدام‌یک از رسانه‌های اجتماعی برای کسب‌وکار شما مناسب است؟ + اینفوگرافیک

Magna پیش‌بینی می‌کند که تا سال 2023 در آمریکا هزینه تبلیغات دیجیتال به تنهایی به 163 میلیارد دلار برسد. هم اکنون نیز در بسیاری از کمپانی‌ها، بودجه تبلیغات دیجیتال با تبلیغات سنتی برابری می‌کند.

به این مطلب رای دهید:
میانگین: 0