هشتگ اینستاگرام

هشتگ اینستاگرام و نحوه استفاده درست از آن Instagram Hashtag

زمان مطالعه 4 دقیقه3.9K۰

در مورد استفاده از تعداد هشتگ اینستاگرام نظرات بسیار متفاوتی وجود دارد. در این مقاله به طور کامل به این موضوع پرداختیم تا نحوه درست استفاده از هشتگ اینستاگرام را یاد بگیریم:

از هشتگ اینستاگرام بیشتری استفاده کنید

حتما می‌دانید اینستاگرام به شما این اجازه را می‌دهد که برای هر پست از ۳۰ هشتگ استفاده کنید. اما بسیاری از متخصصان دیجیتال مارکتینگ بر این باورند که استفاده از ۵ یا ۶ هشتگ کافیست و بیش از آن از نظر اینستاگرام اسپم تلقی می‌شود. برخی نیز استفاده از ۱۱ هشتگ را مناسب می‌دانند.

اما خوب است بدانید که نتیجه تحقیقات نشان می‌دهد پست‌هایی که بیش از ۱۱ هشتگ دارند بیشترین میزان مشارکت Engagement را تصاحب می‌کنند. بهتر است جزیی تر نتیجه این تحقیق را ببینیم:

۰ هشتگ: ۱۸ درصد تعامل در هر ۱۰۰۰ فالوور
۱ هشتگ: ۲۹ درصد تعامل در هر ۱۰۰۰ فالوور
۲ هشتگ: ۴۱ درصد تعامل در هر ۱۰۰۰ فالوور
۳ هشتگ: ۳۹ درصد تعامل در هر ۱۰۰۰ فالوور
۴ هشتگ: ۳۱ درصد تعامل در هر ۱۰۰۰ فالوور
۵ هشتگ: ۴۳ درصد تعامل در هر ۱۰۰۰ فالوور
۶ هشتگ: ۳۳ درصد تعامل در هر ۱۰۰۰ فالوور
۷ هشتگ: ۳۰ درصد تعامل در هر ۱۰۰۰ فالوور
۸ هشتگ: ۳۹.۵ درصد تعامل در هر ۱۰۰۰ فالوور
۹ هشتگ: ۴۹.۵ درصد تعامل در هر ۱۰۰۰ فالوور
۱۰ هشتگ: ۲۲ درصد تعامل در هر ۱۰۰۰ فالوور
۱۱ هشتگ: ۷۹.۵ درصد تعامل در هر ۱۰۰۰ فالوور

هشتگ اینستاگرام

استفاده از ۱۱ هشتگ اینستاگرام یا بیشتر نرخ مشارکت را نسبت به حالتی که از هیچ هشتگی استفاده نشود در حدود ۴۴۲ درصد بالا می‌برد و نسبت به استفاده از ۱ تا ۱۰ هشتگ، دو برابر مشارکت بیشتری دریافت می‌کنید. اگر نمی‌خواهید انتهای پستتان پر از هشتگ باشد در کامنت همان پست هشتگ‌ها را بنویسید.

استفاده از کلمات مرتبط با تصویر به عنوان هشتگ اینستاگرام

سعی کنید از هشتگ هایی استفاده کنید که مرتبط با محتوای پستتان هستند. با این کار مخاطبانی را می‌یابید که دقیقا به دنبال محصول یا خدمات شما هستند. برای یافتن هشتگ های مناسب کافیست یکی از هشتگ های مورد نظر خود را در سرچ هشتگ اینستاگرام بنویسید تا هشتگ‌های مرتبط را به شما پیشنهاد بدهد.

دائما پست برندهایی که فعالیت آن‌ها مشابه حوزه کاری شماست و همینطور اینفلوئنسر هایی که به برند شما مرتبط هستند را بررسی کنید و ببینید آن‌ها از چه هشتگ‌ هایی استفاده می‌کنند تا از آن‌ها ایده بگیرید.

استفاده از هشتگ فعال در اینستاگرام

سعی کنید از هشتگ های فعال استفاده کنید.
روی هر یک از هشتگ هایی که می‌خواهید استفاده کنید کلیک کنید تا پست‌های مرتبط با آن هشتگ را ببینید. اگر درحدود ۲۰ ردیف به پایین اسکرول کردید و در همان لحظات پست‌های جدیدی به این هشتگ اضافه شد یعنی این هشتگ فعال است و افراد زیادی آن را جستجو می‌کنند.

استفاده نکردن از هشتگ های پرکاربرد

سعی کنید از هشتگ هایی که بسیار کلی بوده و در عین حال در اکثریت پست های اینستاگرام استفاده می‌شوند دوری کنید. پست‌های دارای هشتگ هایی مانند زیبا، قشنگ، عشق و … در عرض چند صدم ثانیه با پست های جدیدتر جایگزین می‌شوند. بنابراین شما با این هشتگ ها شانسی برای دیده شدن نخواهید داشت.

البته این به آن معنا نیست که از هیچ یک از هشتگ های محبوب استفاده نکنید. اگر پست شما با این هشتگ ها ارتباط دارد، می‌توان از یک یا دو هشتگ محبوب استفاده کرد. اما آن هم در صورتی که این هشتگ برای مثال بالای ۱۰۰ میلیون پست نداشته باشد، زیرا استفاده از آن بیهوده است. اما در هر پست می‌توان یک یا دو هشتگ مرتبط با تعداد پست های بالای ۱ میلیون را قرار داد، زیرا حداقل کمک می‌کنند تا پستتان زودتر لایک دریافت کند.

یک راه جالب برای داشتن هشتگ اختصاصی این است که از علاقه مندان و طرفداران خود بخواهید تا از یک هشتگ مخصوص در پست های مرتبط با شما استفاده کنند. برای مثال هربار که از محصول یا خدمات شما استفاده می‌کنند و می‌خواهند این تجربه را با فالوورهای خود به اشتراک بگذارند، این هشتگ اختصاصی را نیز به کار ببرند.

در سال‌های قبل نحوه استفاده از هشتگ کاملا متفاوت بود. فرض کنید شما یک پست را با هشتگ های مرتبط در اینستاگرام به اشتراک می‌گذاشتید. سپس چند روز بعد هشتگ ها را پاک کرده و هشتگ های دیگری می‌نوشتید. در این حالت اینستاگرام دوباره پست شما را در صدر هشتگ های جدید قرار می‌داد، زیرا زمان پست شما را مطابق با زمان گذاشتن هشتگ محاسبه می‌کرد، نه زمان اصلی ارسال پست.
اما از ماه مارچ سال ۲۰۱۵ اینستاگرام الگوریتم استفاده از هشتگ را تغییر داد. در حال حاضر تفاوتی ندارد که شما چه زمانی از هشتگ استفاده کنید، در هر صورت اینستاگرام تاریخ اصلی ارسال پست را مد نظر قرار می‌دهد. بنابراین بهتر است در لحظه ارسال پست، هشتگ هایتان را به کار ببرید.

نکته بسیار مهم: به خصوص اگر از هشتگ های پرطرفدار استفاده می‌کنید، حتی یک ثانیه تاخیر در گذاشتن هشتگ پستتان را بی ارزش می‌کند. ممکن است شما جزو آن دسته از افرادی باشید که ابتدا کپشن را به همراه عکس یا ویدیو پست کرده و بعد هشتگ ها را اضافه می کنید. اما در همان فاصله کوتاه بین ارسال پست و اضافه کردن هشتگ، پست شما در میان سایر پست های آن هشتگ پایین رفته و دیگر برای شما سودی نخواهد داشت.

این را به خاطر داشته باشید که اگر همه نکات مربوط به هشتگ را نیز رعایت کنید، در صورت نداشتن محتوای جذاب، این هشتگ ها نمی‌توانند آنطور که باید و شاید کاربران را جذب کنند. بنابراین در مرحله اول به تولید محتوای باکیفیت بپردازید و در ادامه با رعایت نکات مربوط به ارسال هشتگ، پستتان را هرچه بیشتر به مخاطبان نشان بدهید.

منبع: How to Use Hashtags on Instagram for Explosive Growth

لینک کوتاه
http://bit.ly/2X5tRsZ

799 نوشته
آیمارکتور به عنوان یک رسانه مستقل و مشاور در حوزه بازاریابی ، برندینگ و تبلیغات فعالیت می‌ کند. آیمارکتور با هدف بررسی و معرفی کمپین های بازاریابی ، دیجیتال مارکتینگ ، برندینگ و تبلیغات برندهای داخلی و خارجی و همچنین ارائه به روزترین مقالات این حوزه‌ها راه‌اندازی شده است.

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند