هواوی در مقابل شانل : مسخره‌ترین اختلافی که تا به حال بر سر لوگو دیده‌اید

هواوی شانل
به این مطلب رای دهید:
میانگین: 0

در طول سالیان متمادی شاهد اختلافات زیادی بر سر لوگو بوده‌ایم که اکثراً یک برند بزرگ از یک برند کوچک شکایت کرده است اما هرازگاهی می‌بینیم که دو برند بزرگ سربه‌سر هم می‌گذارند. این بار دعوا بین یک غول دنیای مد و یک غول دنیای فناوری است.

شانل اخیراً عدم رضایت خود را از لوگوی جدید هواوی اعلام کرده و معتقد است که لوگوی جدید حک شده بر روی سخت‌افزار کامپیوتری هواوی، شباهت زیادی به لوگوی شانل دارد. یقیناً، هر دو از دو منحنی به هم پیوسته درون یک دایره تشکیل شده‌اند اما در اصل با یکدیگر فرق دارند.

هواوی شانل

تا حدودی چندان جای تعجب ندارد وقتی متوجه می‌شویم که رای یک دادگاه در اروپا بر علیه شانل صادر شده است. به گزارش بی‌بی‌سی، دادگاه عمومی اتحادیه اروپا EU General Court در لوکزامبورگ اخیراً حکم داد که با وجود مشاهده برخی شباهت‌ها میان این دو لوگو، تفاوت‌های بصری میان آن‌ها قابل‌توجه است.

منحنی‌ها نه‌تنها جهت کاملاً متفاوتی از هم دارند، بلکه لوگوی شانل در مقایسه با لوگوی هواوی دارای منحنی‌های گردتر و خطوط ضخیم‌تری است.

صرف‌نظر از این تفاوت‌ها، از این واقعیت نیز نمی‌توان گذشت که حوزه فعالیت هر یک از دو برند با یکدیگر تفاوتی اساسی دارد. اگر بخواهیم صادق باشیم، باید بگوییم که هیچ‌کس نمی‌خواهد لوگوی هواوی را بر روی یک رایانه ببیند و با خود فکر کند که شاید این محصول توسط یک شرکت فعال در عرصه ساخت عطر، تولید شده باشد!

مردم اغلب اوقات گیج خواهند شد وقتی ببینند که به‌جای خرید یک پیراهن محصول شانل، در نهایت به طور تصادفی یکی از محصولات هواوی را خریداری کرده‌اند!

منبع: www.creativebloq.com