5 راه برای معرفی منحصر به فرد بودن هویت برند شما

هویت برند
به این مطلب رای دهید:
میانگین: 0

هر برندی با توجه به اهداف، رسالت و همچنین خدماتی که به مشتریان خود ارائه می‌دهد، یک هویت دارد. اما مسئله اصلی برای کسب و کارها شناخت و آگاهی رساندن به جامعه برای آشنا شدن با هویت برند است. به همین جهت ما در این مطلب به بهترین و موثرترین روش‌های معرفی هویت برند که برای هر کسب و کار نوپایی ضروری است، اشاره خواهیم کرد تا به برند خود اعتبار ببخشید.

روش های معرفی هویت برند

همانطور که به آن اشاره شد، روش‌های مختلفی برای شناخت هویت هر برند وجود دارد. در همین راستا ما در این قسمت به معرفی 5 مورد از بهترین آنها می‌پردازیم تا بهترین نتیجه ممکن برای رسیدن به اهداف مورد نظر خود را دریافت کنید.

تاثیر ارتباط با مشتری

تاثیر ارتباط با مشتری

عموماً مشتریان به روش‌های مختلف با هویت کسب و کار شما آشنا می‌شوند که از آن قبیل می‌توان به بسته‌بندی، قیمت گذاری، نوع عرضه و فروش اشاره کرد که هریک تصویری را در ذهن مشتری ایجاد می‌کنند. تصور و هویت برند ایجاد شده نمایانگر انتظارات مشتریان از محصولات و خدمات شما خواهد بود. لذا وعده‌های تجاری باید کاملا روشن انتخاب شوند تا هدفی که شما دارید با توقعی که در مشتری ایجاد شده در یک راستا قرار گیرند. تعهد به وعده‌های تجاری باعث می‌شود که مشتریان نیز شما در الویت قرار دهند. جهت موثر بودن باید در این حوزه دائما فعال و از توقعات مشتری آگاه باشید.

مطالعه بیشتر: نمونه هایی از راهنمای هویت برند

بیشتر بخوانید:  کمپین مک دونالدز : بجای پرداخت نقدی، عشق بورزید!

معرفی ویژگی منحصر به فرد برای هویت برند

معرفی ویژگی منحصر به فرد برای هویت برند

چه چیزیست که محصول و خدمات شما را کاملا از دیگران جدا ساخته و بصورت یک ضرورت برای مشتری در‌می‌آید؟ شناشایی نقاط تمایز مشتریان، شما را در ساخت هویت برندتان کمک می‌کند. کدام پیشنهاد شما به مشتری منحصربفرد است؟ تمایز شما نسبت به خدمات و کالای رقبا چیست؟ تنها با ایجاد اطمینان در مشتری، می‌توانید یک رابطه طولانی با مشتریان برقرار نمایید.(یک نمونه وفاداری به برند)

برندینگ

برندینگ

مطمئن شوید که شعار تجاری شما در تمامی وجه‌های سازمان یک چیز است. یعنی از بزرگترین معاملات و کوچکترین برخوردها با مشتری، فقط یک پیام را به مخاطب انتقال دهد و آن نام برند شما در راستای برندینگ است. بطوری که برند شما مترداف با موفقیت و مشخصات مشهود باشد و این را به یاد داشته باشید که هیچ موفقیتی بالاتر از تایید شدن توسط یک مشتری راضی نیست.

تبلیغات دهان به دهان

حتی در دنیای دیجیتال امروزی، هیچ تبلیغی قوی‌تر از تبلیغات دهان به دهان و پیشنهاد شدن کالا و خدمات برند شما توسط یک مشتری راضی نیست. این اتفاق بهترین راه نفوذ به جمع مشتریان بالقوه‌ای است که جزو دایرۀ نفوذ مشتریان بالفعل شما هستند. حال با استفاده از اصل تبلیغات دهان به دهان و حضور در عصر دیجیتال و ارتباطات با ایجاد یک هویت برند مناسب، می‌توان سرعت نفوذ را هزاران برابر افزایش داد.

تبلیغات دهان به دهان

خاص بودن هویت برند با سابقه طولانی

سابقه و حضور پرقدرت باعث ایجاد اطمینان در مشتریان قدیمی و حتی جدید می‌شود. با اثبات و نمایش اینکه حضور شما تنها ماندن در بازار نبوده و سابقه پرقدرتی داشته‌اید، می‌تواند به وفاداری مشتری شما کمک کند ولی همیشه به یاد داشته باشید که برای رسیدن به این اصل از هویت برند خود دور نشده باشید و این کار را به هر قیمتی انجام ندهید.
برای این کار قبل از تعریف هر هویتی برای کسب و کار خود، اهداف کوتاه مدت و طولانی مدت و جایگاه مورد نظرتان را ارزیابی کنید که در طول مسیر مجبور به تغییر اصول بنیادی در هویت برند نشوید.
به عنوان مثال اگر به فکر ساخت یک برند با تسخیر سهم زیادی است بازار هستید، بدانید که در صورت موفقیت نمی‌توانید آن برند را در آینده به یک برند لوکس و گران‌قیمت همچون برند کادیلاک تبدیل کنید.

به این مطلب رای دهید:
میانگین: 0