بستن
بازاریابی

هینیکن یک بطری برای کل دنیا Heineken

IMG_1903

در چند ماه اخیر شاهد تبلیغات خلاقی از شرکت نوشیدنی هلندی و از معروفترین برندهای آبجو در جهان، هینیکن Heineken از قبیل بیلبوردی که نوشیدنی سرو می‌کرد تا تبلیغات چاپی بسیار ساده و زیبا با شعار « بهترین آبجو برای دنیا Probably the best beer in(for) the world » بودیم.

در این سری از کمپین‌های تبلیغاتی هینیکن نیز رویکردی مشابه دیده می‌شود و همانطور که در تبلیغات قبلی دیدیم، شعار هینیکن از بهترین نوشیدنی در دنیا به بهترین نوشیدنی برای دنیا تغییر کرد.

نوشیدنی هینکن

این‌بار هینیکن پس از کمپین موفق سال گذشته خود با نام Open Your City و در راستای کمپین تبلیغاتی جدید خود در آفریقای جنوبی،  طی یک بررسی انجام شده در مورد جامعه هدف و مخاطبین محصولات خود، به این نکته دست پیدا کرد که ۹۵ درصد مردم آفریقای جنوبی تا به حال سفر خارج از کشور نداشته‌اند.

بسیار جالب است که شاید در نگاه اول آمار کسب‌شده در تحقیقات بازار یک برند نوشیدنی حائز اهمیت نباشد و به احتمال زیاد این نکته به جز برای شرکت‌های مسافرتی و معدودی دیگر از شرکت‌ها برای دیگر کسب‌و‌کارها مهم جلوه نکند اما هینیکن با ریزبینی خاصی این فرصت را به نقطه قوتی در بازاریابی خود تبدیل کرده و با ایجاد کمپینی با نام « یک بطری برای تمام جهان Bottle to the world » کمپین‌های گذشته خود را تکمیل کرده است.
IMG_1903
هینیکن با طراحی نمونه‌ای از بطری‌های نوشیدنی در اندازه بیلبورد و اضافه کردن یک نمایشگر هوشمند ۳۶۰ درجه، دست به خلق رسانه‌ای جدید زده است و مخاطبین این برند در مکان‌های مختلف شهر می‌توانند به دور دنیا سفر کنند.
نمایشگرهای بکار رفته در این بطری‌ها توسط دوربین‌های ۳۶۰ درجه در شهرهای مختلف دنیا پشتیبانی می‌شدند و مخاطبین می‌توانستند با انتخاب شهرهای مقصد ( New York, Shanghai, Rio de Janeiro, London, Amsterdam and Johannesburg ) به مکان مورد نظر خود سفری تصویری داشته و به کسب امتیاز بپردازند.

در آخر نیز به هر یک از مخاطبینی که امتیاز مورد نظر را کسب می‌کردند، فیش رایگان استفاده از نوشیدنی هینیکن داده می‌شد تا از طعم نوشیدنی آن، که در سراسر دنیا یکی است، لذت ببرند.


 

مقاله‌های مرتبط را مطالعه کنید
در پی معرفی محصول Coke Life از کوکاکولا Cocacola ، پپسی Pepsi ، رقیب همیشه
از دوم سپتامبر تا ششم اکتبر ۲۰۱۹ ، شرکت برگرکینگ قصد برگزاری جلسه‌ای سیاسی در
وقتی بحث تبلیغات مطرح می‌شود یکی از نکته هایی که به ذهن ایده پردازان میاید
برچسب : bottle to the worldHeinekenبرند نوشیدنیپروموشنتبلیغات خلاقانهتبلیغات محیطیتبلیغات نوشیدنیرسانه جدید تبلیغاتیکمپین بازاریابیکمپین تبلیغاتینوشیدنی
سهیل قدری

سهیل قدری

مشاور در زمینه طراحی و ایده‌پردازی کمپین‌های بازاریابی ، برندینگ و دیجیتال مارکتینگ هستم و افتخار همکاری با برندهایی همچون بانک سامان، تاژ، نوتلا، کیندر و گروه صنعتی گلرنگ را دارم.

No Comments

دیدگاه خود را وارد نمایید

پیشنهاد میکنیم بخوانید
برند نیوآ Nivea متعلق به شرکت آلمانی بایرسدورف است که…