هینیکن یک بطری برای کل دنیا Heineken

در چند ماه اخیر شاهد تبلیغات خلاقی از شرکت نوشیدنی هلندی و از معروفترین برندهای آبجو در جهان، هینیکن Heineken از قبیل بیلبوردی که نوشیدنی سرو می‌کرد تا تبلیغات چاپی بسیار ساده و زیبا با شعار « بهترین آبجو برای دنیا Probably the best beer in(for) the world » بودیم.

در این سری از کمپین‌های تبلیغاتی هینیکن نیز رویکردی مشابه دیده می‌شود و همانطور که در تبلیغات قبلی دیدیم، شعار هینیکن از بهترین نوشیدنی در دنیا به بهترین نوشیدنی برای دنیا تغییر کرد.

نوشیدنی هینکن

این‌بار هینیکن پس از کمپین موفق سال گذشته خود با نام Open Your City و در راستای کمپین تبلیغاتی جدید خود در آفریقای جنوبی،  طی یک بررسی انجام شده در مورد جامعه هدف و مخاطبین محصولات خود، به این نکته دست پیدا کرد که 95 درصد مردم آفریقای جنوبی تا به حال سفر خارج از کشور نداشته‌اند.

بسیار جالب است که شاید در نگاه اول آمار کسب‌شده در تحقیقات بازار یک برند نوشیدنی حائز اهمیت نباشد و به احتمال زیاد این نکته به جز برای شرکت‌های مسافرتی و معدودی دیگر از شرکت‌ها برای دیگر کسب‌و‌کارها مهم جلوه نکند اما هینیکن با ریزبینی خاصی این فرصت را به نقطه قوتی در بازاریابی خود تبدیل کرده و با ایجاد کمپینی با نام « یک بطری برای تمام جهان Bottle to the world » کمپین‌های گذشته خود را تکمیل کرده است.
IMG_1903
هینیکن با طراحی نمونه‌ای از بطری‌های نوشیدنی در اندازه بیلبورد و اضافه کردن یک نمایشگر هوشمند 360 درجه، دست به خلق رسانه‌ای جدید زده است و مخاطبین این برند در مکان‌های مختلف شهر می‌توانند به دور دنیا سفر کنند.
نمایشگرهای بکار رفته در این بطری‌ها توسط دوربین‌های 360 درجه در شهرهای مختلف دنیا پشتیبانی می‌شدند و مخاطبین می‌توانستند با انتخاب شهرهای مقصد ( New York, Shanghai, Rio de Janeiro, London, Amsterdam and Johannesburg ) به مکان مورد نظر خود سفری تصویری داشته و به کسب امتیاز بپردازند.

بیشتر بخوانید : خرید اینترنتی خودرو | خرید خودرو از کدام سایت بهتر است ؟

در آخر نیز به هر یک از مخاطبینی که امتیاز مورد نظر را کسب می‌کردند، فیش رایگان استفاده از نوشیدنی هینیکن داده می‌شد تا از طعم نوشیدنی آن، که در سراسر دنیا یکی است، لذت ببرند.