پربازدیدترین مقالات ویکی‌پدیا

پربازدیدترین مقالات ویکی‌پدیا

پربازدیدترین مقالات ویکی‌پدیا در سال 2020

طبق پربازدیدترین مقالات ویکی‌پدیا در سال 2020، همه‌گیری COVID-19 و انتخابات ریاست‌جمهوری ایالات متحده مهم‌ترین رویدادهای سال 2020 بودند. روی لینک مقاله مربوط به بیماری همه‌گیر کرونا تقریباً 84 میلیون بار کلیک شد که تقریباً دوبرابر بیشترین مقاله خوانده شده در سال 2019 است که درباره فیلم Marvel Avengers: Endgame بود.

هر 2 رویداد دارای 3 مقاله در لیست پربازدیدترین مقالات ویکی‌پدیا در سال 2020 هستند. مقالات درمورد معاون منتخب رئیس‌جمهور آمریکا، کامالا هریس، از رئیس‌جمهور منتخب آمریکا، جو بایدن، در ویکی‌پدیا بیشتر بازدید داشته است اما مقاله‌هایی که در مورد رئیس‌جمهور قبلی ایالات متحده، دونالد ترامپ بوده، حدود 50 درصد بیشتر از هر دو مورد بازدید داشته است و او را در رتبه 2 بعد از همه‌گیری کرونا قرار می‌دهد.

حتی اگر “مرگ در سال 2020” یکی دیگر از ویژگی‌های مربوط به ویروس کرونا باشد اما در واقع یکی از برترین مقالات ویکی‌پدیا در سال 2020 است. در این مقاله مشخصات افراد مشهوری است که در یک سال گذشته فوت کرده‌اند.

کوبی برایانت (Kobe Bryant)، بازیکن بسکتبال، یکی از این افراد بود که مقالات او در رتبه 7 قرار گرفت. ورود چادویک بوزمن (Chadwick Boseman) به ویکی‌پدیا، در رتبه 20 و سوشانت سینگ راجپوت Sushant Singh Rajput ، ستاره بالیوود که با خودکشی درگذشت، در رتبه 18 قرار گرفت.

به دلیل تأثیرات ویرانگر همه‌گیری کرونا در سالن‌های سینما، فیلم‌ها که معمولاً جز بیشترین مطالب خوانده شده در ویکی‌پدیا است اما امسال در لیست 10 مقاله برتر ویکی‌پدیا در سال 2020 وجود ندارد. بالاترین رتبه، فیلم انگل  Parasite که برنده بهترین تصویر شد، در رتبه 21 قرار دارد.

پربازدیدترین مقالات ویکی پدیافصل جدید سریال ” The Crown ” نتفلیکس دلیل این است که ملکه الیزابت دوم در رتبه 9 این لیست قرار گرفته است. پرنسس مارگارت از این طریق، بالاتر از پرنسس دیانا (رتبه 28) ، به رتبه 23 رسید. موزیکال برادوی همیلتون امسال در دیزنی (Broadway musical Hamilton)نمایش داده شد که باعث شد بسیاری از کاربران اینترنت بخواهند از شخصیت نام‌آور و شخصیت اصلی این نمایش، پدر بنیان‌گذار الکساندر همیلتون (Founding Father Alexander Hamilton) که در رتبه 27 قرار دارد، بخوانند.

شرکت دیجیتال مارکتینگ لاوان آماده ارائه خدمات مختلف در حوزه تبلیغات دیجیتال از جمله تبلیغات در گوگل، تبلیغات در شبکه‌های اجتماعی اینستاگرام و تلگرام، اینفلوئنسر مارکتینگ است، برای مشاوره با ۸۸۸۷۰۷۲۲ تماس بگیرید.

منبع: www.statista.com