پرفروش‌ترین خودرو در کشورهای مختلف را بشناسید + اینفوگرافیک

به این مطلب رای دهید:
میانگین: 0

آیا می‌دانید پرفروش‌ترین خودرو در کشورهای مختلف جهان کدام هستند؟
امروزه تولید خودرو در سراسر دنیا به بیشترین میزان خود رسیده و در سال گذشته میلادی، در مجموع بیش از 88 میلیون دستگاه در کل جهان به فروش رسیده است.

صنعت خودروسازی بریتانیا در سال گذشته در بخش صادرات خودرو رکوردشکنی کرد. در سال 2016 میلادی، بیش از 1 میلیون و 720 هزار دستگاه خودرو در بریتانیا ساخته شد که بیشترین میزان از سال 1999 تاکنون بوده و رشد 8.5 درصدی نسبت به سال 2015 را تجربه کرده است. از این میزان، 1 میلیون و 350 هزار دستگاه خودرو توسط 15 شرکت خودروسازی مختلف به کشورهای گوناگون صادر شده‌اند که رکورد قابل توجهی به شمار می‌رود.

با توجه به وجود خودروهای بسیار خوبی مانند فورد فیستا، واکسهال کورسا و فولکس واگن که در خیابان‌های انگلیس به چشم می‌خورند، تشخیص پرفروش‌ترین خودرو در این کشور خیلی کار سختی نیست. طبق آخرین آمار فروش خودرو در سال 2017، فولکس واگن گلف، پرفروش‌ترین اتومبیل بریتانیا در یک سال اخیر بوده است.

پرفروش ترین خودروها

اما در بازار آمریکا که یکی از مهم‌ترین بازارهای دنیا است، پیکاپ فورد Ford F-150 مانند سال قبلی در صدر پرفروش‌ترین خودروها قرار دارد. پیکاپ‌های سری F فورد با عملکرد پرفورمنس و آفرود، از 40 سال پیش تاکنون دارای محبوبیت بسیار زیادی به خصوص در بین آمریکایی‌ها است.

پرفروش ترین خودروها

برند تویوتا Toyota نیز مثل همیشه حرف اول را در آمارهای فروش کشورهای مختلف می‌زند. این خودروساز ژاپنی که بزرگترین خودروساز دنیا محسوب می‌شود نمایندگان زیادی در بین پرفروش ترین خودروها در کشورهای مختلف جهان دارد.

در ایران نیز باز هم پراید بیشترین آمار فروش را داشته است. این مقایسه زمانی دردناک‌تر می‌شود که بدانیم تویوتا کرولا در افغانستان و پاکستان، تویوتا پرادو در کویت، مرسدس کلاس C در ترکمنستان، هیوندای اکسنت در عربستان، نیسان پاترول در امارات، هیوندای توسان در سوریه و تویوتا لندکروز در بحرین این لقب را در اختیار دارند.

برای مشاهده بزرگ‌تر روی اینفوگرافیک پرفروش‌ترین خودرو کلیک کنید:

به این مطلب رای دهید:
میانگین: 0