لوگو جدید Pringles، پرینگلز بعد از 20 سال پروژه ریبرندینگ اجرا می‌کند

پرینگلز انگلستان بعد از 20 سال طلسم را شکست و در قالب یک پروژه ریبرندینگ، برای پنجمین بار چهره نماد و لوگو Pringles یا همان Mr. P را تغییر داد.

این ظاهر جدید را استودیو دیزاین «Jones Knowles Ritchie» (JKR) به مناسبت سی امین سالگرد عرضه چیپس پرینگلز در بازار انگلستان طراحی کرده است. پروژه ریبرندینگ پرینگلز شامل یک لوگو جدید و بسته‌بندی به روز شده و مدرن می‌شود.

تاریخچه لوگو pringles

لوگو جدید پرینگلز

لوگوی اول را هنرمندی به نام «آرچ دراموند» در نیویورک و در سال 1967 میلادی طراحی کرده بود. از آن زمان تاکنون این کاراکتر معروف با سبیل‌های جذابش همیشه تداعی گر یک میان وعده خوشمزه برای همه ماست و حتی در گذشته یک بار به عنوان مهمان در کارتون سیمپسون‌ها نیز حضور پیدا کرده است.

pringles در simpsons

در حالی که Mr. P از ابتدا تا امروز 6 بار تغییر چهره داده اما این مورد اخیر اولین تغییر در 20 سال گذشته در انگلستان به شمار می‌رود. پیت متیوس، مدیر طراحی برند پرینگلز در اظهار نظری گفت که حفظ ظاهر لوگوی اصلی و احساسی که همواره با دیدن تصویر Mr. P به انسان دست می‌دهد، در همه مراحل کار در اولویت قرار داشت.

هدف آن بود که ظاهر جدید نسخه ای ساده و مدرن از لوگو اصلی را ارائه داده و با وجود مشاهده تغییر در ظاهر Mr. P، همان پیام همیشگی را به بیینده منتقل کند که چیپس‌ها به شکلی مرتب و منظم درون قوطی بر روی هم قرار گرفته‌اند.

لوگو جدید پرینگلز

یکی از تغییرات قابل توجه در لوگو، ریزش مو Mr. P است. با این حال پرینگلز می‌گوید که Mr. P در 54 سالگی همچنان خوشتیپ به نظر رسیده و این تغییر چهره جسورانه ترین حرکتیست که تاکنون از او دیده‌ایم.

بسته‌بندی به روز شده Pringles

لوگو جدید در یک جفت ابرو و یک پاپیون قرمز بزرگ خلاصه می‌شود. نوع فونت واژه «PRINGLES» نیز به روز شده و در این پاپیون Mr. P گنجانده شده است.

بسته بندی جدید پرینگلز

به اعتقاد دلا لارنس، مدیر خلاقیت JKR، قرار دادن Mr. P در قلب بسته‌بندی بسیار مهم است، زیرا هدف از این ریبرندینگ زنده کردن او بود.

شاید برای مخاطب این سوال پیش آید که چه چیزی پرینگلز را از سایر رقبای خود متمایز می‌کند؟ پاسخ را مسلما باید در وجود کاراکتری جذاب و دوست داشتنی به نام Mr. P جست. طراحان این بار به مو‌های او مدل دادند، کمی با Mr. P شوخی کردند و در نهایت کاری کردند که او در قلب این ریبرندینگ همچنان جایگاه خاص و والای خود را حفظ کند. به این ترتیب Mr. P نیز از تغییرات زندگی مدرن و امروزی بی‌نصیب نخواهد ماند.

لینک منبع: designweek.co.uk