پلتفرم های جدید شبکه های اجتماعی سال ۲۰۲۱ که بازاریابان باید بدانند

پلتفرم شبکه های اجتماعی
به این مطلب رای دهید:
میانگین: 0

سال ۲۰۲۰ شیوه کار ما در مورد همه چیز از جمله معاشرت را تغییر داد. فاصله اجتماعی به بخشی آشنا از زندگی ما تبدیل شد و خلا ارتباطی که قبلاً به صورت حضوری داشتیم خالی می‌کرد. با این وجود، انسان‌ها سازگار هستند و در دوازده ماه اخیر چندین شبکه اجتماعی جدید برای بازآفرینی جوامعی که مجبور به ترک ناگهانی آنها بودیم، ظهور کرده‌اند. در این مقاله در مورد پلتفرم های جدید شبکه های اجتماعی که هر دیجیتال مارکتر باید بداند صحبت خواهیم کرد.

هنگام بازدید از اپ استور یا Google Play و جستجوی شبکه‌های اجتماعی، صدها برنامه برای انتخاب وجود دارد. اما با رشد سیستم عامل‌های اجتماعی، آیا واقعاً هر یک از آنها امسال بازی را برای بازاریابان تغییر می‌دهند؟

پلتفرم های جدید شبکه های اجتماعی در سال ۲۰۲۱

داغترین روند شبکه‌های اجتماعی مبتنی بر صدا است. استفانی مورگان، بنیانگذار آژانس بازاریابی Social Lock آینده روشنی را برای این نوع جدید جامعه می‌بیند. گذشته از فیس بوک و اسنپ چت، ما همچنین در حال مشاهده سیستم عامل‌هایی مانند Reddit و Pinterest برای بهبود ویژگی‌های تبلیغاتی و بازاریابی بوده‌ایم.

اما اگر نقش شما در شبکه‌های اجتماعی، رشد مخاطبان یا تعامل آنلاین است یا اگر شرکت شما پذیرندگان اولیه گروه‌های سنی Gen-Z یا هزاره را هدف قرار دهد نیاز است حتما از این شبکه‌های اجتماعی استفاده کنید.

این امر شما را از رقبایی که بعداً حساب‌های خود را راه‌اندازی می‌کنند و ممکن است برای ارائه ایده‌های خلاقانه پست تلاش کنند، جلوتر قرار می‌دهد.

در ادامه، پلتفرم های جدید شبکه های اجتماعی جوان را که ممکن است بخواهید امسال در برنامه و استراتژی خود قرار دهید، تهیه کرده‌ایم. این پلتفرم‌ها در ماه‌های اخیر مورد استفاده کاربران زیادی قرار گرفته‌اند و در صدر اخبار بوده‌اند.

  • TikTok
  • Clubhouse
  • Twetter Spaces
  • Instagram Reels

TikTok

سال راه‌اندازی: ۲۰۱۷ (تاسیس در سال ۲۰۱۶)

تعداد کاربران: ۱ میلیارد کاربر فعال ماهانه

در سال ۲۰۱۸، برنامه Musical.ly با یک برنامه مشابه یک ساله به نام TikTok ادغام شد. از آن زمان تاکنون، TikTok به ۱ میلیارد کاربر فعال ماهانه رسیده است. TikTok با بیش از ۲٫۶ میلیارد بار دانلود جهانی اکنون در فروشگاه‌های اپلیکیشن از محبوبیت بیشتری نسبت به فیس بوک، اینستاگرام و سایر سیستم عامل‌های برجسته شبکه‌های اجتماعی برخوردار است.

برای کسانی که Vine یا Musical.ly را به یاد می‌آورند، TikTok مانند ترکیبی از این دو است. این پلتفرم به شما امکان می‌دهد فیلم‌های کوتاهی را دقیقاً مانند Vine بگیرید.

اما مانند Musical.ly یا Snapchat، می‌توانید جلوه‌های سرگرم کننده، فیلترهای AR، متن و موسیقی را برای جالب کردن ویدئو اضافه کنید. مانند سیستم عامل‌های ویدیویی مشابه، در درجه اول، توسط کاربران زیر ۳۰ سال پذیرفته شده است.

هنگامی که ویدیویی تهیه کردید، این برنامه به شما امکان می‌دهد با افزودن هشتگ‌هایی که یافتن آن را از طریق جستجو آسان‌تر می‌کند، آن را بهینه کنید. یکی از روش های پذیرفته شدن هشتگ ها در تیک تاک، برگه “Challenges” آن است. این قسمت از سیستم عامل شما را ترغیب می‌کند با هشتگ مضمونی، یک چالش را پیشنهاد دهید. وقتی ویدیویی را منتشر می‌کنید که به یک چالش پاسخ می‌دهد، می‌توانید هشتگ مربوطه را اضافه کنید تا افرادی که این چالش را دنبال می‌کنند، فیلم‌های شما را ببینند.

برند‌هایی مانند Guess نیز با تیک تاک کار کرده‌اند. Guess برای برجسته کردن خط جدید لباس‌های جین خود، چالش #inMyDenim را به وجود آورد و کاربران را ترغیب به انتشار فیلم‌هایی از جین Guess کرد.

پلتفرم های جدید شبکه های اجتماعیدر حال حاضر شرکت های مد، نشر و سرگرمی شروع به کار با تیک تاک کردند. با رشد این پلتفرم، ممکن است شاهد گسترش آن در سایر صنایع باشیم که با تاکتیک‌های بازاریابی خود قادر به خلاقیت هستند.

گرچه شاید هنوز نخواهید تمام منابع شبکه‌های اجتماعی خود را روی TikTok متمرکز کنید، اما زمان خوبی است که با این برنامه آشنا شوید و با چند فیلم جالب شروع به آزمایش کنید. همچنین می‌توانید چند چالش یا ایده ویدئویی را که می‌توانند با برند شما و مخاطبان جوان پلتفرم همسو باشند، ایده پردازی کنید. اگر برند‌هایی را می‌بینید که در فضای مشابه شما قرار دارند، برای گرفتن ایده بیشتر آنها را دنبال کنید.

Clubhouse

سال راه‌اندازی: ۲۰۲۰

تعداد کاربران: مشخص نشده است.

یکی دیگر از پلتفرم های جدید شبکه های اجتماعی کلاب هاوس است. برخلاف شبکه‌های اجتماعی فیس بوک یا توییتر که بستری همزمان برای برقراری ارتباط و به اشتراک گذاری محتوا فراهم می‌کنند، کلاب هاوس از ارتباط همزمان و فقط صوتی بین مخاطبان و سخنرانان بهره می‌برد. این پادکست نیست، اما یک روش شخصی‌تر برای به اشتراک گذاشتن اطلاعات با مخاطبان خود است که می‌توانند در زمان واقعی با شما صحبت کنند.

برای تولید محتوا در کلاب هاوس موضوعاتی مانند راه اندازی مشاغل، بحث‌های روابطی که توسط افراد مشهور برگزار می‌شود و حتی کلاپ‌های کمدی توسط طنزپردازان آینده، در مقابل مخاطبان زنده راه خود را پیدا می‌کنند. این برنامه فقط در دستگاه‌هایی که از iOS پشتیبانی می‌کنند وجود دارد. بخشی از این همهمه ناگهانی در مورد این شبکه رسانه‌ای جدید ناشی از آن است که با پلت فرم‌های اجتماعی دیگر در حال حاضر متفاوت است.

در مقاله‌ای به طور مفصل در مورد کلاب هاوس توضیح داده‌ایم برای مطالعه، اینجا کلیک کنید.

پلتفرم های جدید شبکه های اجتماعیTwitter Spaces

سال راه‌اندازی: ۲۰۲۰

تعداد کاربران: مشخص نشده است.

Twitter Spacesیکی دیگر از پلتفرم های جدید شبکه های اجتماعی است. ممکن است شما هنوز در مورد این چیزی نشنیده باشید (در دسامبر سال ۲۰۲۰ منتشر شد). مشابه کلاب هاوس Twitter Spaces یک نسخه بتا از جدیدترین ویژگی صوتی برنامه است. این چت صوتی جایگزین توییت‌های سنتی ۲۸۰ نویسه‌ای پلتفرم اجتماعی برای همه افرادی که دارای دستگاه iOS هستند، است اما فقط یک گروه منتخب از افراد انتخاب شده توسط Twitter می‌توانند شروع به مکالمه کنند.

استفانی مورگان، مدیر رسانه های اجتماعی در Social Lock می‌گوید: “Twitter Spaces ویژگی عالی در توییتر خواهد بود زیرا در حال حاضر یک پلت فرم دوستانه گفتگو به صورت غیر بصری است.” او  پیش بینی می‌کند که میزبانی مباحثات زنده، جلسات آموزشی و پرسش و پاسخ مشتری می‌تواند موارد استفاده از Twitter Spaces باشد.

پلتفرم های جدید شبکه های اجتماعی

اگرچه این ابزار اجتماعی احتمالاً به زودی برای شما یا شغل شما مناسب نخواهد بود اما تماشای آن در زمان واقعی جذاب است. حتی اگر نتوانید از Twitter Spaces استفاده کنید، شاید از رویکرد انسان محور تیم برای توسعه این ویژگی الهام بگیرید.

Twitter Spaces در حقیقت یک گپ گروهی و البته دوستانه، مبتنی بر پیام‌های صوتی است که به عنوان میزبان می‌توانید به دوستان و فالوئرهای خود اجازه دهید در مکالمه صوتی مذکور شرکت کنند. با این حال میزبان می‌تواند تعیین کند که چه کسانی اجازه پیوستن به مکالمه را دارند و اینکه اساسا افرادی که به مکالمه می‌پیوندند آیا اجازه صحبت کردن دارند یا نه!

Instagram Reels

سال راه‌اندازی: ۲۰۲۰

تعداد کاربران: مشخص نشده است.

نمی‌توان انکار کرد که TikTok از زمان آغاز به کار خود در سال ۲۰۱۷، بازی را در شبکه‌های اجتماعی تغییر داده است. سال گذشته فیس بوک متوجه روند TikTok شد و به تلاش برای ایجاد فضای Instagram Reels پایان داد.

Instagram Reels یکی دیگر از پلتفرم های جدید شبکه های اجتماعی است. اکنون Reels در حال رقابت مستقیم با TikTok است و عملکرد مشابهی را در زمینه ایجاد فیلم ارائه می‌دهد. کاربران اینستاگرام می‌توانند ویدئوهای آراسته با جلوه‌های ویژه و موسیقی برای نگه داشتن کاربران در یک Reels ایجاد کنند.

پلتفرم های جدید

چگونه Reels می تواند برای تجارت شما کار کند؟

از اشتراک محصولات منتشر شده تا راهنمایی‌ها، Reels می‌تواند یک روش جذاب برای حضور برندها با توجه به مخاطبان Gen Z باشد.

مطمئن نیستید که چگونه از این ویژگی جدید اینستاگرام استفاده کنید؟

با برند خود شروع کنید. Reels نوعی محتوای سرگرم کننده هستند که می‌تواند شخصیت برند شما را نشان دهد. برای انتشار محتوایی که عامل ویروسی داشته باشد، به تجهیزات دوربین فانتزی یا کارگردان نیازی ندارید.

بازاریابی که ابتدا یک کانال جدید اجتماعی داغ را کشف می‌کند می‌تواند قبل از ثبت نام رقبا، در ارسال محتوای جذاب متخصص شود. اما گرچه برای بازاریابان مهم است که سیستم عامل‌های جالب را در رادار خود نگه دارند، اما اولویت اول باید تمرکز بر وقت، تلاش و منابع بر روی سیستم عامل‌هایی باشد که از قبل رونق دارند. برای اطمینان از ایجاد تعادل بین زمان خود در کانال‌های جدید و قدیمی، بر رشد و اصلاح استراتژی‌های سیستم عامل‌های موفق تمرکز کنید.

حال سوال این است که آیا مخاطبان به این پلتفرم علاقه‌مند خواهند شد؟

یک نوجوان ممکن است در یک سیستم عاملی مانند فیس بوک خسته شود اما افراد جوان برنامه‌های تصویری مانند تیک تاک و اینستاگرام را ترجیح می‎‌دهند. در حالی که می‌خواهید به سطح سازگاری توجه کنید، باید به چگونگی تمایل مخاطب خود برای مصرف رسانه نیز توجه کنید.

آیا باید روند رسانه‌های اجتماعی سال ۲۰۲۱ را دنبال کنید؟

رفتار مصرف کننده به سرعت در فضای دیجیتال تغییر می‌کند. اگر مراقب این نوع تحقیقات بازاریابی باشید و آن را متناسب با مخاطب مورد نظر خود تنظیم کنید، می‌توانید یک طرح رسانه‌ای اجتماعی عالی بسازید که باعث ایجاد آگاهی و نشان دادن برندتان شود.

به یاد داشته باشید، هر روند برای رسیدن به اهداف شما کارایی نخواهد داشت، بنابراین بدون اطلاعات به روز، وارد این فضای جدید رسانه‌های اجتماعی نشوید.

شرکت دیجیتال مارکتینگ لاوان آماده ارائه خدمات مختلف در حوزه تبلیغات دیجیتال از جمله تبلیغات در گوگل، تبلیغات در شبکه‌های اجتماعی اینستاگرام و تلگرام، اینفلوئنسر مارکتینگ است، برای مشاوره با ۸۸۸۷۰۷۲۲ تماس بگیرید.