پولدارترین افراد جهان کدام هستند؟ برنارد آرنو در صدر قرار گرفت!

پولدارترین فرد جهان

درآمد پولدارترین افراد جهان از 200 میلیارد دلار گذشت!

برنارد آرنو مجدداً جایگاه ثروتمندترین فرد جهان را تصاحب کرده است.

پولدارترین افراد جهان

بر اساس شاخص میلیاردرهای بلومبرگ، برنارد آرنو برای اولین بار 200 میلیارد دلار درآمد کسب کرد و در صدر پولدارترین افراد جهان قرار گرفت. سهام شرکت کالاهای لوکس LVMH او 30 درصد افزایش یافت.

آرنو 74 ساله سومین مردی است که 200 میلیارد دلار درآمد دارد. پیش از این جف بزوس، مدیر عامل آمازون اولین فردی بود که در آگوست 2020 به ثروت 200 میلیارد دلار دست پیدا کرد. درآمد ایلان ماسک در تسلا نیز از مرز 200 میلیارد دلار گذشته است. در مقطعی از زمان، دارایی خالص ماسک به 340 میلیارد دلار نیز رسید.

اما اخیراً آرنو مقام اول را از ماسک گرفته است که دارایی خالص آن 298 میلیون دلار کاهش یافته است. این دو ماه‌ها است که از لیست ثروتمندترین فرد جهان خارج شده و مجدد به آن باز می‌گردند. مقام ثروتمندترین مرد جهان مرتب بین آنها جابه‌جا می‌شود.

کالاهای لوکس درصدر هستند.

به گزارش رویترز، شرکت‌های کالاهای لوکس اروپایی در سال 2023 بهترین عملکرد سهام را در منطقه داشته‌اند.

شرکت‌هایی مانند LVHM که مالک برندهایی مانند لویی ویتون، موت هنسی و تیفانی است، با وجود رکود اقتصاد جهانی، همچنان نزد ثروتمندان محبوب هستند.

لوکا سولکا ، تحلیلگر ارشد کالاهای لوکس در برنشتاین، به نیویورک تایمز گفت: «تعداد زیادی از مردم پس از پشت سرگذاشتن دوران قرنطینه‌های کووید ، برای خرید کالاهای لوکس هزینه می‌کنند. در حالی که طبقه متوسط تحت فشار و در حال ازبین رفتن است. اما ثروتمندان از مشکلات دور بوده و طبقه متوسط رو به بالا در همه زمینه‌ها هزینه می‌کنند.»

آرنو نیز از این شرایط سود می‌برد. ثروت او تنها در یک روز 2 میلیارد دلار افزایش یافت و درآمد او را به 201 میلیارد دلار رساند. همتای فرانسوی او فرانسوا بتنکورت مایرز، مدیرعامل لورآل نیز در حال پیشرفت است. او سه سال متوالی با ثروت خالص 88.9 میلیارد دلار در صدر فهرست ثروتمندترین زنان فوربس قرار داشته است.

5 نفر از پولدارترین افراد جهان عبارتند از :

  • برنارد آرنو : 201 میلیارد دلار
  • ایلان ماسک : 171 میلیارد دلار
  • جف بزوس : 126 میلیارد دلار
  • بیل گیتس : 121 میلیارد دلار
  • وارن بافت : 110 میلیارد دلار

منبع: entrepreneur