پولدارترین زنان جهان در سال 2023 کیست؟ + فهرست

ثروتمندترین زن جهان

در این مقاله با هم نگاهی به فهرست ده زن ثروتمند دنیا در سال 2023 می اندازیم. همچنین خلاصه ای از زندگی و راز ثروتمندی پولدارترین زنان جهان را با هم مرور می کنیم. این خانم های ثروتمند از روش های مختلفی توانسته اند چنین ثروت های فوق العاده ای کسب کنند.

هوش، پشتکار، خلاقیت و گاهی میراث خانوادگی در بدست آوردن ثروت آنها موثر بوده است. در ادامه زندگی این زنان موفق و ثروتمند جهان را بررسی خواهیم کرد. و خواهیم دید که چگونه به این ثروت رسیده اند و دستاورد آنها چیست.

ثروتمندترین زنان جهان در سال 2023 کدام هستند؟

رتبهنام پولدارترین زنان جهاندارایی خالص
10آیریس فونتبونا و خانواده (Iris Fontbona)22.9 میلیارد دلار
9سوزان کلاتن (Susanne Klatten)24.6 میلیارد دلار
8جینا راینهارت (Gina Rinehart)27.0 میلیارد دلار
7مک کنزی اسکات (MacKenzie Scott) 28.2 میلیارد دلار
6رافائلا آپونته-دیامانت (Rafaela Aponte-Diamant)31.3 میلیارد دلار
5میریام ادلسون و خانواده (Miriam Adelson) 37.5 میلیارد دلار
4ژاکلین مارس (Jacqueline Mars)38.3 میلیارد دلار
3جولیا کخ و خانواده (Julia Koch)59.0 میلیارد دلار
2آلیس والتون (Alice Walton)61.1 میلیارد دلار
1فرانسوا بتنکورت مایرز و خانواده (Françoise Bettencourt Meyers) 94.4 میلیارد دلار

ثروتمندترین مرد جهان کیست؟

شماره 10 پولدارترین زنان جهان : آیریس فونتبونا و خانواده (Iris Fontbona)

پولدارترین زنان جهان - آیریس فونتبونا (Iris Fontbona)

آیریس فونتبونا ، تاجر اهل شیلی، ثروت خود را از همسر فقیدش، به ارث برده است. لوکسیک آباروآ (همسر آیریس) ، ثروت زیادی را از طریق معدن، بانکداری و صنایع نوشیدنی کسب کرد. امروزه، گروه لوکسیک ، تحت مدیریت آیریس و خانواده‌اش، یکی از تأثیرگذارترین شرکت‌های بزرگ در شیلی است. تلاش وی برای حفظ میراث همسرش و گسترش تجارت خانوادگی اش قابل تحسین است.

راهنمای گام به گام سامانه یکپارچه خرید خودرو

شماره 9 : سوزان کلاتن (Susanne Klatten) 

سوزان کلاتن (Susanne Klatten) 

سوزان کلاتن ، دختر هربرت و یوهانا کوانت ، میزان زیادی سهام را از  BMW، تولیدکننده خودروهای لوکس، و همچنین شرکت آلتانا، یک شرکت تخصصی مواد شیمیایی به ارث برده است.

او به عنوان یکی از پولدارترین زنان جهان توانسته تا تواناییش را در تجارت ثابت کرده و به طور فعال در هر دو شرکت مدیریت کند. ثروتی که امروز سوزان در اختیار دارد نشان دهنده درک تجاری و تعهد او به حفظ میراث خانواده اش است.

بهترین کولر گازی در بازار ایران + قیمت

شماره 8 : جینا راینهارت (Gina Rinehart)

 جینا راینهارت (Gina Rinehart)

جینا راینهارت، متولد استرالیا، شرکت معدن پدرش، به نام Hancock Prospecting را به ارث برده است. سپس وی توانست از طریق سرمایه گذاری ها و خریدهای استراتژیک شرکتش را به یک نیروگاه معدنی جهانی تبدیل کند. تلاش زیاد و دیدگاه جسورانه جینا توانست او را در این لیست و به عنوان یکی از ثروتمندترین زنان جهان قرار دهد.

شماره 7 : مک کنزی اسکات (MacKenzie Scott)

پولدارترین زنان جهان - مک کنزی اسکات (MacKenzie Scott)

مکنزی اسکات، رمان نویس و فعال حقوق بشر، پس از جدایی از جف بزوس، ملیاردر و بنیانگذار معروف آمازون، به یکی از ثروتمندترین زنان دنیا تبدیل شد. به عنوان بخشی از توافق طلاق او توانست بخش قابل توجهی از سهام آمازون را دریافت کند. از آن پس مک‌کنزی به خاطر تلاش‌های بشردوستانه و کمک های میلیاردی به موسسات خیریه و سازمان‌های مختلف معروف است.

در سال 2005،  مک کنزی اسکات اولین رمان خود به نام ” آزمایش لوتر آلبرایت” را نوشت که به خاطر آن برنده جایزه کتاب آمریکا در سال 2006 شد. او گفت که نوشتن این کتاب ده سال طول کشید، زیرا در طی این مدت به بزوس در ساخت آمازون کمک کرده است.

همچنین سه فرزند به دنیا آورده، و مشغول بزرگ کردن آنها بوده است. دومین رمان او،” تله‌ها “ ، در سال 2013 منتشر شد. اما بر طبق گزارشات فروش کتاب‌ او بسیار کم بوده است.

شماره 6 پولدارترین زنان جهان : رافائلا آپونته-دیامانت (Rafaela Aponte-Diamant)

رافائلا آپونته-دیامانت (Rafaela Aponte-Diamant)

رافائلا آپونته-دیامانت را می توان یک کارآفرین زیرک دانست که به همراه همسرش گروه MSC را تأسیس کرده است. این شرکت یک مجموعه نیروگاه جهانی حمل و نقل و لجستیک است.

هوش تجاری بالا و فداکاری و تلاش خستگی ناپذیر رافائلا در اداره این شرکت، باعث ارتقاء بی‌نظیر آن در صنعت شده است. او مظهر واقعی قدرت، سخت کوشی و اراده و البته یکی از زنان ثروتمند جهان است.

شماره 5 : میریام ادلسون و خانواده (Miriam Adelson)

میریام ادلسون (Miriam Adelson)

ثروت میریام ادلسون نتیجه ازدواج او با شلدون ادلسون، مالک شرکت لاس وگاس سندز، غول کازینو است. او نقش مهمی در گسترش شرکت به منطقه آسیا ایفا کرد، جایی که شرکت به شکوفایی رسید. میریام ادلسون به عنوان یکی از 10 زن ثروتمند دنیا به تأسیس مراکز تحقیقاتی با تمرکز بر اعتیاد به مواد مخدر و سوء مصرف مواد نیز علاقه دارد.

شماره 4 : ژاکلین مارس (Jacqueline Mars)

 ژاکلین مارس (Jacqueline Mars)

 ژاکلین مارس، نوه فرانک سی مارس، بنیانگذار Mars, Incorporated، به عنوان چهارمین نفر در لیست پولدارترین زنان جهان ثروت خود را از طریق امپراتوری تولید شکلات و غذای حیوانات خانگی به دست آورده است. او به عنوان یکی از سهامداران اصلی، نقش کلیدی در هدایت این کسب و کار خانوادگی دارد.

تلاش فداکارانه او در مدیریت شرکت و همچنین فعالیت های بشردوستانه او در بخش های مختلف آموزش و حفاظت از محیط زیست قابل توجه است.

 شماره 3 : جولیا کخ و خانواده (Julia Koch)

 شماره 3 پولدارترین زنان دنیا جولیا کخ (Julia Koch)

جولیا کخ یکی دیگر از زنان ثروتمند جهان این لیست است که ثروت خود را از همسر فقیدش دیوید کخ به ارث برده است. او یکی از مالکین شرکت صنایع  Koch، است که یک شرکت چند ملیتی فعال در صنایع مختلف مانند انرژی، تولید و تجارت است.

پس از درگذشت همسر، جولیا و فرزندانش سهام زیادی را در شرکت به ارث بردند. به عنوان یک تاجر زن توانا، او توانسته است به طور موثر ثروت موروثی خود را مدیریت کند.

شماره 2 : آلیس والتون (Alice Walton)

شماره 2 پولدارترین زنان جهان آلیس والتون (Alice Walton)

آلیس والتون، تنها دختر سام والتون، بنیانگذار والمارت، در لیست ثروتمندترین زنان جهان جایگاه دوم را دارد. او با ثروتی که از موفقیت این غول خرده فروشی به دست آورده است، به عنوان یک بشردوست و مجموعه‌دار آثار هنری نیز فعالیت می کند. موزه هنر آمریکایی کریستال بریج او گواهی بر اثبات این علاقه و اشتراک گذاشتن آن با جهان است. او در حال حاضر ثروتمندترین زن ایالات متحده است.

شماره 1 پولدارترین زنان دنیا : فرانسوا بتنکورت مایرز و خانواده (Françoise Bettencourt Meyers)

پولدارترین زن جهان فرانسوا بتنکورت مایرز (Françoise Bettencourt Meyers)

داستان موفقیت فرانسوا بتنکورت مایرز، از وارث ثروت عظیم کمپانی معروف L’Oréal آغاز می شود. او پس از مرگ مادرش، لیلیان بتنکورت، این ثروت عظیم را به ارث برد و توانست جایگاه ثروتمندترین زن دنیا را به دست بیاورد.

فرانسوا در حال حاضر ریاست شرکت هولدینگ خانوادگی Téthys را بر عهده دارد که مالک سهام قابل توجهی در L’Oréal است. تلاش و فداکاری او برای مدیریت تجارت خانوادگی و حفظ این ثروت عظیم برای همگان الهام بخش است. او در حال حاضر ثروتمندترین زن جهان است.

فهرست شرکت دیجیتال مارکتینگ در ایران

نکات جالب توجهی درباره تمام این زنان ثروتمند به چشم می خورد از جمله:

  • منابع متنوع ثروت: این زنان ثروت خود را از روش های مختلفی از جمله ارث، کارآفرینی و ازدواج کسب کرده اند.
  • هوش تجاری: هر یک از این زنان حاضر در این لیست با حفظ ثروت های موروثی یا رشد شرکت های خود، نشان داده اند که هوش تجاری بالایی برخوردارند.
  • بشردوستی: بسیاری از این زنان ثروتمند علاوه بر ثروتشان، به خاطر تلاش های بشردوستانه خود نیز شناخته می شوند؛ و همواره از منابع مالی خود برای اهداف بشردوستانه و مسائل محیط زیستی استفاده کرده اند.

سخن پایانی درباره ثروتمندترین زنان جهان :

در نهایت می توان گفت، 10 زن ثروتمند جهان در سال 2023 برای ساختن و حفظ ثروت خود همواره مهارت، ازخودگذشتگی و پشتکار بسیار زیادی نشان داده اند. هرکدام از زنان حاضر در این لیست می‌توانند الهام بخش سایر زنان برای رسیدن به اهدافشان همراه با سخت کوشی، عزم راسخ و حس تجاری باشند. علاوه بر این، اکثر این زنان ثروتمند از ثروت خود برای اهداف بشر دوستانه، ایجاد تغییرات مثبت و حفظ محیط زیست استفاده می کنند.

سوالات متداول درباره پولدارترین زنان جهان

ثروتمندترین زنان خود ساخته جهان کدامند؟

زنان حاضر در این لیست با تلاش و پشتکار توانسته اند ثروت خود را حفظ و افزایش دهند و همگی افرادی خود ساخته و قوی هستند.

ثروتمندترین زن جهان کیست؟

طبق آخرین آمار مربوط به سال 2023 در حال حاضر فرانسوا بتنکورت مایرز (Françoise Bettencourt Meyers) وارث کمپانی عظیم و معروف L’Oréal پولدارترین زن جهان است.

ثروتمندترین زنان جهان ثروت خود را از چه راهی بدست آورده اند؟

این زنان ثروت خود را از روش های مختلفی از جمله ارث، کارآفرینی و ازدواج به دست آورده اند.

منبع: newtraderu.com