پولدارترین مردان و زنان آمریکا در سال 2023

پولدارترین مردان زنان آمریکا
به این مطلب رای دهید:
میانگین: 0

در جدید ترین لیست فوربس (فوربس 400) که به تازگی منتشر شده است، ایلان ماسک در صدر فهرست پولدارترین مردان آمریکا در سال 2023 قرار دارد. با توجه به این فهرست ثروت خالص موسس 52 ساله تسلا و اسپیس ایکس تا 8 سپتامبر 2023 به 251 میلیارد دلار رسیده است. اما پولدارترین مردان و زنان آمریکا چه کسانی هستند؟ ادامه مطلب را بخوانید.

ثروتمندترین و پولدارترین مردان و زنان آمریکا

نکته جالب توجه این است که ایلان ماسک حدود 90 میلیارد دلار بیشتر از دومین فرد ثروتمند در ایالات متحده یعنی بنیانگذار آمازون، جف بزوس 59 ساله، ثروت دارد. ثروت جف بزوس 161 میلیارد دلار است. در جایگاه بعدی پولدارترین مردان ، لری الیسون، بنیانگذار غول نرم افزاری اوراکل با 79 سال سن و 158 میلیارد دلار قرار دارد. وارن بافت 93 ساله از برکشایر هاتاوی با 121 میلیارد دلار در جایگاه چهارم و لری پیج 50 ساله از گوگل با 114 میلیارد دلار، در رده پنجم پولدارترین مردان آمریکا قرار دارند.

بهترین ویدئو پروژکتور های خانگی از اپسون تا اوپتما

با این وجود هنوز در میان ثروتمندترین افراد ایالات متحده یک شکاف جنسیتی وجود دارد. با اینکه اولین زن از ثروتمندترین زنان ایالات متحده در رتبه چهاردهم فهرست ثروتمندترین افراد قرار دارد، این زنان هنوز هم ثروت بسیار قابل توجهی دارند.

ثروتمندترین مردان و زنان آمریکا

آلیس والتون 73 ساله از والمارت با دارایی خالص 66.5 میلیارد دلار در سال 2023 در صدر جدول پولدارترین زنان قرار دارد. در رتبه دوم پولدارترین زنان ، جولیا کخ  61 ساله از صنایع Koch با 59.8 میلیارد دلار قرار دارد.  او به همراه سه فرزندش 42 درصد از سهام همسر مرحومش را به ارث برده است.  ژاکلین مارس با 83 سال سن، که تخمین زده می شود یک سوم از سهام شرکت آب نبات، غذا و مراقبت از حیوانات خانگی Mars را در اختیار داشته باشد، با 38.9 میلیارد دلار در رتبه سوم ثروتمندترین زنان و 19مین رتبه ثروتمندترین آمریکایی ها قرار دارد.

بر اساس گزارش فوربس، دارایی 400 نفر از ثروتمندترین افراد در ایالات متحده در مجموع 4.5 تریلیون دلار ارزش دارد. از این میان، 20 نفر اول در این لیست در مجموع حدود 1.9 تریلیون دلار دارایی در اختیار دارند.  این 20 نفر نسبت به سال گذشته 30 درصد ثروتمندتر شده اند.

فهرست مردان و زنان پولدار آمریکا

منبع: statista.com

به این مطلب رای دهید:
میانگین: 0