چرا برای برند مان خودمان فکر نکنیم؟!

به این مطلب رای دهید:
میانگین: 0

فکر کرده‌اید چرا این روزها مد شده بچه‌ها را به مدرسه گران قیمتی می‌فرستند تا تربیت و دانش و آینده بچه بر عهده آن‌ها باشد و صد البته پول زیادی هم بابت این به آن‌ها می‌دهند؟ در‌واقع طوری شده که والدین به جای رسیدگی به وظیفه تربیتی خود، تنها کارشان شده پول بیشتر ساختن و مدرسه‌ها بجای آموزش اصول زندگی و انسانیت، کارشان شده تدریس واحدهای بیهود درسی به بچه‌ها برای توجیه اعداد و ارقام شهریه!
BrandPuzzle
این یکی دیگر از آن اعتقادات و مدهای نوپای اجتماعی ماست که در همه جا دیده می‌شوند. مطمئناً برای انجام هر کاری باید پیش متخصص رفت، شکی در این نیست! اما وقتی نمی‌دانید چه می‌خواهید، خب! از متخصص چه می‌خواهید؟!
این درست وضعیتی است که بسیاری از صنایع ما در بخش بازاریابی و فروش و تبلیغات در آن قرار دارند. خوب نمیفروشند، نمی‌دانند مشکل از کجا است یا نمی‌خواهد تغییر کنند، ایدهای برای آینده ندارند و امیدوارند با معجزه‌ای همه چیز درست شود. این در حالی است که حتی نمی‌دانند درست شدن چگونه است! پس اولین کاری که می‌کنند، کپی از روی برگه امتحانی دیگران است. به سرعت به سراغ معروفترین آژانس تبلیغاتی می‌روند که اتفاقاً بیشترین رسانه را هم دارد و از روی تصادف! تبلیغات رقبا هم بر عهده اوست. به امید اینکه این آژانس صادق و خلاق معجزه کند!
banner1
بیخیال! بهترین آژانس تبلیغاتی دنیا هم نمی‌تواند برای شما کاری کند. حداقل نه تا وقتی که خودتان مشکلاتتان را ندانید. حواستان باشد، آژانس‌های تبلیغاتی نه پیشگو هستند و نه آگاه به غیب. آن‌ها تنها کمی از برنامه‌های تبلیغاتی رقبا و بازار خبر دارند و این نباید شما را گول بزند. هیچ کسی بهتر از شما از جایگاه و مشکلات برند خودتان خبر ندارد. همه چیز را از اول مرور کنید و خودتان را نقد کنید. تأکید می‌کنم نقد کنید نه توجیه!!! سپس با دست پر و خواسته‌های مشخص سراغ آژانس بروید تا بتوانید عملکرد آژانس را ارزیابی کنید. باور کنید کسی بهتر از شما نمی‌تواند پدر فرزندتان – برند – باشد. پس از زیربار این مسئولیت شانه خال نکنید، مگر اینکه از دست دادن فرزند – برند – برایتان مهم نباشد!!!

حواستان باشد مدیران آژانس هم باید قبل از هر چیز نگران خودشان باشد. پس به آن‌ها خورده نگیرید و به جای آن:
– کمی عقب بنشینید و دنیای برند خود را ببینید.
– کمی پایین بیایید و همراه مشتری برند خود را ببینید.
– کمی غرض بورزید و مانند رقباء به آن نگاه کنید.

و در نهایت کمی بیشتر پدری کنید و برای تربیت و آینده فرزاندانتان بیشتر وقت بگذارید که مطمئناً هیچ مدرسهای جای شما را نمی‌گیرد و این شما هستید که برای همیشه باید با آینده فرزندانتان کنار بیایید. مدرسه‌ها موقتی هستند.
و فراموش نکنید دنیا در این سال‌ها تغییر کرده و دنباله‌روی دیگر خیلی امن نیست.

به این مطلب رای دهید:
میانگین: 0