چرا همه محصولات اپل با حرف «i» شروع می‌شوند؟

چرا محصولات اپل با حرف i شروع میشوند ؟ | آیمارکتور
به این مطلب رای دهید:
میانگین: 0

اگر کاربر اپل باشید، حتما مدتهاست متوجه شده اید که بیشتر محصولات اپل با حرف «i» شروع می‌شوند. از آیپاد گرفته تا آیپد، آیفون و آیمک، به نظر می‌رسد که «i» بدون شک پیشوند برگزیده برند باشد.

اولین محصول اپل با پیشوند «i» موسوم به «آی مک» در سال 1998 میلادی به بازار عرضه شد. استیو جابز، موسس اپل، در معرفی آن گفته بود که هدف از تولید و ارائه آی مک این است که به کاربران کمک کند تا از بیشمار فرصت‌هایی که اینترنت در اختیارشان قرار می‌دهد، بهره می‌برند. در آن زمان آینده ای روشن در انتظار اینترنت بود، «i» مخفف اینترنت و «Mac» مخفف «مکینتاش» به شمار می‌رفت.

بیشتر بخوانید : دیجیتال مارکتینگ چیست

صرف نظر از «اینترنت»، جابز هنگام ارائه این محصول، به معانی دیگر حرف «i» نیز اشاره کرده بود.

معانی مختلف حرف «i» از این قرارند: «individual» و اشاره به شخصیت‌های منحصر به فرد کاربران اپل، «instruct» و اشاره به نقش برجسته آی مک به عنوان یک ابزار یادگیری، «inform» و تاکید بر روی امکان دسترسی به حجم نامحدودی از اطلاعات از طریق کامپیوتر‌های اپل و «الهام بخش» با اشاره به آیمک به عنوان ابزاری کمکی در راستای تبدیل شدن به بهترین خود.

بیشتر بخوانید : فیلیمو یا نماوا ؟ فیلیمو بهتر است یا نماوا ؟

با این حال، در اسامی تازه ترین محصولات اپل همیشه حرف «i» دیده نمی‌شود. برای مثال، در انتخاب اسامی محصولاتی نظبر «Apple TV» و «Apple Watch» پیشوند «i» حذف شده و در فرایند نامگذاری محصولات جدیدی مثل «Airpods» و «AirTags» به جای آن پیشوند «Air» قرار داده شده است.

بیشتر بخوانید:  خدمات اتاق خواب سیار IKEA اهمیت خواب را به پاریسی‌ها یادآوری می‌کند!

بیشتر بخوانید : تبلیغات دیجیتال چیست

آیا معرفی یک پیشوند جدید می‌تواند عصر نوینی را برای اپل و توسعه این برند رقم بزند. حتی با کنار گذاشتن حرف «i»، باز هم این حرف یکی از شناخته شده ترین و معروف ترین پیشوند‌های برند در طول تاریخ خواهد بود.

منبع : www.designtaxi.com

به این مطلب رای دهید:
میانگین: 0