چگونه اینفلوئنسر شویم و از این راه کسب درآمد کنیم؟

چگونه اینفلوئنسر شویم
به این مطلب رای دهید:
میانگین: 0

گفته می‌شود که اینفلوئنسر معروف، راشل براثن، برای هر پست اینستاگرام خود درآمدی بالغ بر 25000 دلار کسب می‌کند. راشل تنها اینفلوئنسر اینستاگرام نیست و افراد زیادی از این طریق کسب درآمد می‌کنند. در ایران نیز افراد زیادی در این حوزه فعالیت می‌کنند، برای آشنایی با معروف‌ترین اینفلوئنسرهای ایرانی می‌توانید به مقاله لیست اینفلوئنسرهای ایرانی اینستاگرام با بیش از نیم میلیون فالوئر مراجعه کنید. اینجاست که این سؤال به ذهنمان خطور می‌کند که چگونه اینفلوئنسر شویم و از این راه کسب درآمد کنیم.

اینستاگرام یک پلتفرم قوی است که می‌تواند ارزش بسیاری برای برندها ایجاد نماید. امروزه بیش از یک میلیارد کاربر در اینستاگرام فعال هستند و این بدین معناست که اکثر افراد بازار هدف برندها در این پلتفرم حضور دارند. این افراد خریدهای خود را بر مبنای پیشنهادات اینفلوئنسرها انجام می‌دهند. طبق تحقیقات بنیاد اینفلوئنس اعلام کرد که مشتریان، اینفلوئنسرهای اینستاگرام را به عنوان ششمین عامل تاثیرگذار در خریدهای خود معرفی می‌کنند.

افزایش محبوبیت اینفلوئنسرهای اینستاگرام، می‌تواند شما را نیز برای اینفلوئنسر شدن وسوسه کند. اگر به دنبال اینفلوئنسر شدن و کسب درآمد از این راه هستید، حتماً بارها از خودتان پرسیده‌اید که، چگونه اینفلوئنسر شویم ؟ ما در ادامه این مقاله شما را راهنمایی خواهیم کرد.

چگونه اینفلوئنسر شویم

چگونه اینفلوئنسر شویم

در زمینه‌ای که در آن شور و اشتیاق داریم فعالیت کنیم

برای پاسخ این پرسش که چگونه اینفلوئنسر شویم اولین گام انتخاب مسیری است که می‌توانیم در آن بدرخشیم. باید زمینه‌ای را انتخاب کنیم که دانش و علاقه زیادی نسبت به آن داریم. اینکه کسی کاری را انجام می‌دهد و در آن زمینه موفق است، دلیل موجهی برای ورود شما در همان زمینه نیست.

برای مثال، افرادی که پیج‌های ورزشی و تناسب اندام دارند، فالوئرهای بیشتری جذب می‌کنند. آیا این می‌تواند دلیل موجهی برای ورود شما به این زمینه باشد حتی اگر توانمندی و یا علاقه لازم را نداشته باشید؟ قطعاً خیر. شما نمی‌توانید در شبکه‌های اجتماعی یک شخصیت جعلی و دروغین از خود بسازید. بنابراین در حوزه‌ای که در آن توانمند و مشتاقید وارد شوید و در زمینه‌ای که از آن اطلاعات زیادی دارید تولید محتوا کنید.

بیشتر بخوانید: چگونه تولید محتوا کنیم

اطلاعات بایو اینستاگرام

به محض اینکه حوزه فعالیت خود را مشخص کردیم، باید اکانت اینستاگرام خود را به دقت تنظیم کنیم. اولین چیزی که باید توجه ویژه‌ای به آن داشته باشیم نوشتن متنی در بایو است که سریعا مخاطب را به صفحه ما جذب کند. متن بایو باید داستان مسیر ما را به گونه‌ای بیان کند که مخاطب را به خود درگیر نماید.

به یاد داشته باشید که اطلاعات بایو اولین چیزی در صفحه است که فالوئرها و یا شرکت‌ها می‌بینند، پس اگر می‌خواهیم اینفلوئنسر شویم باید متنی ارزشمند تهیه کنیم. برای نمونه تصویر زیر را ببینید.

نمونه متن مناسب برای بایو

داستان‌های خود را به اشتراک بگذاریم

اگر فکر می‌کنید که تنها با انتشار پست‌های حاوی عکس می‌توان به اینفلوئنسر تبدیل شد، سخت در اشتباهید. متنی که در ادامه در کپشن می‌نویسیم، به اندازه عکسی که منتشر می‌کنیم اهمیت دارد. از این فرصت برای بیان داستان‌های خود و ارتباط با فالوئرها و جلب اعتماد آنان و تشویق آنها به تعامل با خود استفاده کنید.

نکته مهم آنجاست که شرکت‌ها برای همکاری با اینفلوئنسرها به به نرخ مشارک توجه بیشتری دارند تا تعداد فالوئرها.

از محتوای جذاب استفاده کنیم

این مورد یکی از پیش‌نیازهای اینفلوئنسر شدن است. در واقع نه تنها تصاویر جذاب باید تولید کنیم بلکه باید تم کلی صفحه خود را نیز مدنظر قرار دهیم و این بدین معناست که علاوه بر اینکه هر تصویر به تنهایی باید جذاب باشد، در نمای کلی تمام تصاویر در کنار هم نیز باید از جذابیت بصری برخوردار باشند.

به طور مداوم پست منتشر کنیم

یکی دیگر از پیش‌نیازهای اصلی برای اینفلوئنسر بودن، انتشار دائمی محتواست. بیشتر اینفلوئنسرها روزانه، برخی از آنان چند بار در یک روز و تعداد کمی از آنان هفته‌ای چند پست منتشر می‌کنند.

مطالعات نشان می‌دهد که افزایش تعداد دفعات انتشار محتوا موجب افزایش نرخ تعامل نیز خواهد شد. اما وقتی می‌خواهید جدول زمان‌بندی برای صفحه خود تعریف کنید، باید به دقت مسائل را بررسی کنید چرا که برنامه‌ای را باید تعریف کنید که بتوانید در انجام آن پایبند بمانید. برنامه غیر واقعی که نتوانید آن را پیاده کنید، هیچ کمکی به شما نخواهد کرد. برای برنامه‌ریزی می‌توانید از ابزارهای آنلاین ارسال خودکار پست‌های اینستاگرام کنید.

برنامه Preview رایگان بوده و برنامه Planoly برای 30 عکس در ماه در یک اکانت رایگان است. Buffer اجازه برنامه‌ریزی برای 10 پست در 3 اکانت را به شما می‌دهد.

از هشتگ‌های مناسب استفاده کنیم

هشتگ اینستاگرام

هشتگ‌ها اهمیت زیادی دارند چراکه موجب می‌شوند که محتوای ما به کاربران دیگر نیز نمایش داده شود. اینستاگرام به ما اجازه می‌دهد که حداکثر از 30 هشتگ برای یک پست استفاده کنیم. اما سوال اینجاست که از چه هشتگ‌هایی استفاده کنیم؟

به یاد داشته باشد که هشتگ‌هایی با تعداد زیاد جستجو ممکن است کارایی لازم را برای شما نداشته باشند چراکه رقابت در میان تمام پست‌هایی که آن هشتگ را دارند دشوار است. در عوض به سراغ هشتگ‌هایی بروید که اخیراً محبوب شده‌اند، بدین ترتیب شانس خود را برای بیشتر دیده شدن افزایش می‌دهید.

بیشتر بخوانیم: چگونه از هشتگ اینستاگرام به درستی استفاده کنیم

یک اکانت تجاری بسازیم

اگر قصد ما از دانستن پاسخ این پرسش که چگونه اینفلوئنسر شویم کسب درآمد است باید جدیت خود را برای حضور در این عرصه نشان دهیم و هیچ چیز به اندازه یک اکانت تجاری نمی‌تواند جدیت ما را نشان دهد. مهمترین مزیت یک اکانت تجاری دسترسی به گزارش‌های آماری هر پست است. به این صورت نه تنها به اطلاعات آماری دسترسی خواهیم داشت بلکه می‌توانیم نرخ تعامل پست‌های خود را نیز ببینیم و بررسی کنیم که انتشار پست در چه روزها و چه ساعت‌هایی بیشترین نرخ مشارکت را به دنبال خواهد داشت.

بیشتر بخوانیم: ابزار آنالیز اینستاگرام

اکانت تجاری اینستاگرام

از استوری‌های اینستاگرام به عنوان یک ابزار استفاده ‌کنیم

بیش از 250 میلیون کاربر اینستاگرام هر روز از استوری استفاده می‌کنند. به همین منظور این ابزار به یکی از قدرتمندترین روش‌ها برای جذب فالوئر تبدیل شده است.

حتی افرادی که فالوئر ما نیستند نیز می‌توانند ما را از طریق استوری در اینستاگرام پیدا کنند. اگر بیشتر از 10000 فالوئر داشته باشیم می‌توانیم از ابزار “Swipe up” در استوری‌های خود استفاده کنیم. همچنین می‌توانیم افراد دیگر را در استوری خود تگ کنیم. در واقع استوری نه تنها ابزاری کاربردی برای برقراری ارتباط است، بلکه میتواند موجب افزایش تعداد فالوئرها نیز بشود.

بشتر بخوانیم: استفاده از استوری اینستاگرام

تعامل معنادار ایجاد کنیم

پایه اصلی شبکه‌های اجتماعی، افراد و نحوه تعامل با آنان است. نرخ مشارکت یکی از مهمترین پارامترها برای اینفلوئنسر شدن است. وقتی کسی برای عکس‌های شما کامنت می‌گذارد، حتماً پاسخ وی را بدهید. در ادامه به ارائه لیستی برای افزایش نرخ تعامل پست‌ها، می‌پردازیم:

  • در کپشن خود از call-to-action استفاده کنید.
  • پست را در زمانی که حدس می‌زنید بیشترین میزان مشارکت را جذب کنید منتشر نمایید.
  • از نظرسنجی در استوری‌های اینستاگرام خود استفاده کنید.
  • اکانت‌های مشابه را فالو کنید و با محتوایی که منتشر می‌کنند تعامل داشته باشید.

 

برندهای مرتبط را تگ کنید و با آنان در ارتباط باشید

تبدیل شدن به یک اینفلوئنسر دو مرحله دارد. مرحله اول افزایش تعداد فالوئرها از روش‌های ارگانیک و تشویق آنها به تعامل است. مرحله دوم که از اهمیت بیشتری نیز برخوردار است، پول درآوردن از این روش است.

بنابراین به محض اینکه تعداد فالوئرهایتان به بیش از هزار نفر رسید، فعالیت خود را آغاز کنید. می‌توانید به برندهایی که فکر می‌کنید در زمینه مرتبط با شما فعالیت دارند، مخصوصاً آنهایی که تجربه کار با اینفلوئنسرها را دارند، پیام بدهید. شاید در ابتدا کار آسانی نباشد اما نتیجه حاصل از این فعالیت‌ها شما را در ادامه سورپرایز خواهد کرد.

همچنین می‌توانید از پلتفرم‌هایی برای ارتباط با برندها و شرکت در کمپین‌های آنان استفاده کنید. در ایران پلتفرم باکس ادز، بستری مناسب برای اینفلوئنسرها و شرکت‌ها فراهم آورده است.

به هیچ وجه فالوور نخریم

بدترین پاسخ ممکن به پرسش چگونه اینفلوئنسر شویم خریدن فالوور است. اگر می‌خواهیم اینفلوئنسری باشیم که بتوانیم از این راه کسب درآمد کنیم، جذب فالوور از راه‌های ارگانیک، بهترین گزینه است. البته این راه آسانی نیست و یک شبه نمی‌توان تعداد فالوئر مدنظر را به دست آورد. اما راه رسیدن به موفقیت هم راهی هموار و ساده نیست.

فالوور فیک

فالوئرهای خریدارای شده ممکن است به رشد ما صدمه بزنند چرا که تعامل لازم را با ما نخواهند داشت.

بیشتر بخوانیم: سلبریتی هایی که بیشترین فالوور فیک را دارند

جمع‌بندی

واقعیت این است که پاسخ به سؤالی مثل چگونه اینفلوئنسر شویم ساده نیست. چرا که یک شبه نمی‌توان به یک اینفلوئنسر تبدیل شد. برای این کار باید صبور بود و مراحل ذکر شده را قدم به قدم دنبال کرد، شاید چندین ماه زمان ببرد اما مطمئن باشید که به مرور نتیجه تلاش‌های خود را خواهید دید.

به این مطلب رای دهید:
میانگین: 0