چگونه با پنج ترفند سر کار مثبت بمانید!

بسیار مهم است که به منظور حفظ بهره‌وری کاری‌تان بیاموزید که چکونه در سرکار مثبت بمانید. خیلی از اوقات مثبت ماندن و نیمه‌ی پر لیوان را دیدن بسیار مشکل است. با این حال جهت داشتن رفتاری حرفه‌ای و حفظ روند انجام کارتان باید یاد بگیرید که چطور این احساس را ایجاد کنید. در زیر راه حل‌هایی نشان داده شده است که به شما کمک خواهد کرد سرکار مثبت بمانید:
work 001
لبخند بزنید و چیزهای مثبت بگویید.
یک لبخند واقعی به مغزتان سیگنال‌های مثبت ارسال می‌کند و در نتیجه باعث می‌شود شما جنبه‌ی مثبت هر چیزی را ببینید. به منظور حفظ این رفتار مثبت، جمله های مثبتی هم بگویید مثل : “این خیلی زیباست“، “من عاشقش شدم“، “ممنونم“. دیدن خوبی‌های هر چیز و قدردانی کردن از دیگران به شما کمک می‌کند تا در تمام طول روز مثبت بمانید.

ایجاد روابط با دیگران.
نیازی نیست که با همکارانتان دوست‌های صمیمی باشید و یا جزییات زندگی آنها را بدانید. داشتن یک رابطه ی دوستانه و محترمانه با همکاران، مدیران و افرادی که با آنها سر و کار دارید محیط کار را برایتان مثبت‌تر خواهد کرد. به یاد داشته باشید که شما این افراد را حداقل 40 ساعت در هفته می‌بینید یعنی زمانی بیشتر از دیدن دوستان واقعی‌تان! پس داشتن یک رفتار خوب با آنها زندگی را برای خودتان راحت تر خواهد کرد.

میز کارتان را تزیین کنید.
شما بیشترین زمان در اداره را پشت میزتان می‌گذرانید. بهتر است میز کارتان را با عکس عزیزانتان، سوغاتی مناطق مختلف و کارت‌هایی با شعارهای انگیزه‌بخش تزیین کنید. حتی شما می‌توانید ماگ مخصوص خودتان، گیاهان موردعلاقه و پوستر فیلم‌های مورد علاقتان را به محل کارتان بیاورید. ایجاد فضایی راحت در محیط کار و استفاده از وسایل شخصی‌تان برای تزیین باعث می‌شود شما شادتر شوید و انگیزه‌ی کاری‌تان بالاتر رود.

چیزهای جدید یاد بگیرید.
روی خودتان سرمایه گذاری کنید و سعی کنید چیزهای جدیدی یاد بگیرید. این کار باعث می‌شود شما احساس کامل شدن کنید. شما هرگز احتیاجی ندارید که پولتان را در کلاس‌ها، سمینارها و ورک‌شاپ‌های مختلف بگذرانید. شما می‌توانید سعی کنید با استفاده از کلاسهای رایگان آنلاین یا دانلود ویدئوهای رایگان از یوتیوب سطح مهارت خود را بالا ببرید. حتی می‌توانید دانسته‌های خودتان را با بقیه به اشتراک بگذراید و مهارت جدیدی را به آنها آموزش دهید.

به خودتان جایزه دهید.
از خودتان بایت رسیدن به هر هدفی یا انجام کامل یک کار تقدیر کنید. مانند خوردن دسر مورد علاقه‌تان در یک بعد از ظهر، دیدن یک فیلم جدید بعد از کار، یا خرید وسیله ای که مدتها به دنبالش بودید. دادن هدیه های کوچک به خودتان باعث می شود درونتان احساس افتخار کنید و حس عزت نفس تان را افزایش میدهد و در نتیجه موجب می‌شود مثبت بمانید.

شما برای اینکه در محل کار مثبت بمانید چه کارهای دیگری انجام می‌دهید؟