چگونه نقشه سفر مشتری را طراحی کنیم؟

نقشه سفر مشتری یک مسیر بسیار مهم است که باید برای کاربران و مشتریان‌تان تعریف و طراحی کرده تا آن‌ها را در جهت مورد نظر راهنمایی کنید. آیا اولین روش‌های مسیریابی آنلاین را به خاطر می‌آورید؟ سایت‌هایی که در آن‌ها مبدأ و مقصد خود را وارد می‌کردید و بر اساس آن‌ مسیری به شما داده می‌شد که در 10 صفحه پرینت، تمامی جزئیات مسیر را در اختیار شما قرار می‌داد. این روشی بسیار مناسب و کاربردی برای جابه‌جایی در سطح شهر بود، اما اگر حتی یک کوچه را به اشتباه رد می‌کردید دیگر راه برگشتی نداشتید.

تکنولوژی حال حاضر و خدماتی مانند GPS که بلافاصله به شما مسیرهای متفاوتی را پیشنهاد می‌دهند را با آنچه که در گذشته بود مقایسه کنید، خدماتی نظیر گوگل مپ. این خدمات، اطلاعاتی نظیر مبدأ و مقصد، سرعت و حتی اتفاقاتی که در طول مسیر افتاده‌اند را در اختیار شما قرار می‌دهد.

شما از چه نوع مسیریابی برای راهنمایی مشتریان خود استفاده می‌کنید؟ آیا شما مسیر ابتدایی و ساده‌ای را در اختیار آن‌ها قرار می‌دهید و منتظر می‌مانید تا این مسیر را بدون هیچ‌گونه اشتباه به سرانجام برسانند؟ یا به آن‌ها مسیری دقیق و با جزئیات کاملی مانند مبدأ، مقصد و موانع موجود ارائه می‌کنید.

اگر قصد اجرای کمپین دیجیتال مارکتینگ یا راهنمایی درباره طراحی نقشه سفر مشتری برای برند خود را دارید، می‌توانید از خدمات آژانس دیجیتال مارکتینگ لاوان در این حوزه بهره‌مند شوید، همچنین برای دریافت مشاوره رایگان تلفنی نیز می‌توانید با شماره ۰۲۱۲۲۹۱۶۷۲۱ تماس بگیرید.

با کمک تکنولوژی‌های موجود می‌توانید جزئیات بسیار بیشتری را در اختیار مشتریان خود قرار دهید و آن‌ها را راهنمایی کنید تا کمپین دیجیتال مارکتینگ استراتژیک‌، بهینه‌ و تأثیرگذارتری را اجرا نمایند.
در این مقاله به نکاتی برای طراحی یک نقشه سفر مشتری می‌پردازیم.

بیشتر بخوانید: کمپین دیجیتال مارکتینگ چیست

اهمیت نقشه سفر مشتری

نقشه سفر مشتری

روند ایجاد یک نقشه سفر مشتری داده-محور به شما در شناسایی لحظاتی که تأثیرگذاری کمپین در آن‌ به حداکثر میزان خود می‌رسد کمک خواهد کرد. با کمک این نقشه می‌توانید سفر مشتری را به نحوه‌ای برنامه‌ریزی کنید تا از این نقاط بیشترین بهره را ببرید.

بیشتر بخوانید: نرخ کلیک چیست و چرا اهمیت دارد

فعالیت‌ها و ارزیابی‌ها به وسیله یک نقشه سفر مشتری، ساده‌تر و دقیق‌ترند. شما در آن واحد می‌توانید ببینید که چه تعاملات و نتایجی در یک مشارکت ارزشمند هستند. اما باید در حین برنامه‌ریزی کمپین، روشی برای ارزیابی آن نیز در نظر بگیرید.

 

چگونه نقشه سفر مشتری طراحی کنیم؟

نقشه سفر مشتری، تصویرسازی‌ از مسیر رسیدن اکثریت مشتریان شما، از زمان آشنایی آنان با محصول شما تا خرید آن است. متغیرهای بسیار زیادی برای طراحی نقشه سفر مشتری وجود دارد که می‌تواند برای هر کسب‌وکاری متفاوت باشد. بنابراین باید با توجه به اطلاعات موجود، به دنبال فرصت‌هایی باشید تا تفاوت و تمایز را برای کمپین مارکتینگ شما به ارمغان بیارد.

از داده‌ها برای روایت یک داستان استفاده کنید

یک نقشه می تواند راوی یک داستان باشد. به کارتون های قدیمی نظیر Family Circus که با خطوط نقطه‌ای سفر بیلی را ردیابی می‌کردند، فکر کنید. نقشه سفر مشتری شما نیز باید روایتگر یک داستان باشد. همچنین، نقشه شما علاوه‌بر نقشه بیزنسی، باید نقشه عاطفی را نیز ردیابی کند. احساسات همان چیزی است که در نهایت اقدامات ما را هدایت می‌کند.

نقشه زیر از Intuit نمونه خوبی در مورد چگونگی نقشه‌برداری از نقاط نقشه‌ عاطفی سفر است. توجه داشته باشید که خط زرد رنگ خلق و خوی کلی یک مشتری و چهره ایموجی‌ها، احساسات آن‌ها را نشان می‌دهد.

نقشه سفر مشتری

به دنبال مفاهیم انتزاعی مفید باشید

تدوین نقشه سفر مشتری، نیازی به بررسی تمام جزئیات و تمام حالات ممکن را ندارد و تنها کافی است تا یک طرح گرافیکی مفهومی و ساده باشد که بزرگ‌ترین فرصت‌ها را نمایش می‌دهد. همانطور که در بررسی اطلاعات پیش می‌روید، این نکته را به یاد داشته باشید که اگر نقاط تأثیرگذار زیادی را در نقشه خود می‌بینید، می‌توانید از آن‌ها در نقشه‌های مختلف استفاده کنید تا هم تعداد آن‌ها را در نقشه خود کاهش دهید و هم تیپ‌های شخصیتی یا بخش‌های مخاطب بیشتری را تحت تأثیر قرار دهید.‌

تجسم نقشه سفر مشتری

هر چه نقشه ترسیمی شما اطلاعات را زیباتر و قابل فهم‌تر ترسیم کند، احتمال بیشتری وجود دارد که از طرف سازمان شما پذیرفته شود. نقشه را ساده و واضح رسم کنید. به عنوان مثال، این نوع نقشه حاوی اطلاعات زیادی است که تجزیه و تحلیل آن را دشوار و دنبال کردن آن را غیر ممکن می‌کند:

نقشه سفر مشتری

هدف ایجاد منبعی است که در نگاه اول شما را از داستان مطلع کند. نقشه شما باید به گونه‌ای باشد که افراد بخواهند آن را پرینت گرفته و به دیوار بچسبانند. این یک راه مطمئن برای همگام‌سازی افراد با اهداف استراتژیک شما است.

در اینجا نحوه انتخاب یک روش بصری مناسب بر اساس اطلاعاتی که می‌خواهید منتقل کنید آورده شده است:

  • صفحه گسترده یا فلوچارت ساده‌ترین روش برای نمایش داده‌ها و روشی مناسب برای سازماندهی بصری شماست.
  • یک نمودار می‌تواند با استفاده از عناصر طراحی از نظر بصری جذاب باشد و در عین حال اطلاعات زیادی را نمایش دهد.
  • اینفوگرافیک درصدد است که داده‌هایی قابل هضم را نمایش دهد و نقاط مهم و تأثیرگذار سفر را در بر بگیرد.

نقشه سفر مشتری را راهنمای خود قرار دهید

برای استراتژی کمپین خود از نقشه سفر مشتری و مکان نقاط تأثیرگذار استفاده کنید. با ارزش‌ترین حرکتی که کمپین شما می‌تواند اجرا کند چه چیزی است؟ در کجا می‌توان از این اقدامات بیشترین بازدهی را گرفت؟ هرکدام از آن‌ها چه میزان مشتری را تحت تأثیر قرار می‌دهد؟ با تهیه یک نقشه صحیح می‌توان به این سؤالات پاسخ داد.

بیشتر بخوانید: استراتژی بازاریابی شبکه اجتماعی

زمانی که نمی‌دانید مشتری شما در کجا قرار دارد یا به کجا می‌رود، هدایت آنها به مقصد مناسب دشوار است. نقشه سفر مشتری می‌تواند به شما در ارتقاء مسیرهای چاپی به GPS دارای دستیار صوتی کمک کند؛ فقط کافیست متناسب با هدف برندتان، به جای «به راست بپیچید»، بگویید «این مطلب را بخوان» یا «این ویدئو را تماشا کن».

اگر قصد اجرای کمپین دیجیتال مارکتینگ یا راهنمایی درباره طراحی نقشه سفر مشتری برای برند خود را دارید، می‌توانید از خدمات آژانس دیجیتال مارکتینگ لاوان در این حوزه بهره‌مند شوید، همچنین برای دریافت مشاوره رایگان تلفنی نیز می‌توانید با شماره ۰۲۱۲۲۹۱۶۷۲۱ تماس بگیرید.