چیپس می خواهید؟ توییت کنید! کمپین پارتیزانی خلاقانه

زمان مطالعه 2 دقیقه4.4K۰

ماشین‌های فروش محصول Vending Machine از ابزارهای مفید در فروش هستند که نقش بسزایی در بازاریابی نیز ایفا می‌کنند. علاوه بر نقش این ماشین‌ها در حوزه فروش مستقیم و فضایی که بعنوان یک رسانه تبلیغات محیطی ایجاد می‌کنند،‌ با کمی خلاقیت امکان مناسبی جهت برپایی کمپین‌های بازاریابی با این دستگاه‌ها وجود دارد.

اخیراً شرکت انگلیسی چیپس واکرز Walkers Crisps با استفاده از همین دستگاه، اقدام به راه‌اندازی یک کمپین پارتیزانی با نام « توییت کن و خوراکی بگیر Tweet to Eat » کرده‌است.
Tweet-to-Eat-Vending-Machine-Marketing-walker-crips
کمپین پارتیزانی واکرز در ادامه کمپین تبلیغات محیطیِ « Do Us A Flavour » بود که در چند ماه اخیر در سراسر انگلستان خبر طعم‌های جدید می‌داد، اجرا شده و دقیقاً در هنگام معرفی Launch محصولات با طعم‌های جدید، کمپین « Tweet to Eat » شبیه به یک طرح سمپلینگ Sampling برگزار شده است.
Tweet-to-Eat-Vending-Machine-Marketing-5
در ویدئوی این کمپین می‌توانید ببینید که Gary Lineker سفیر این برند Brand Ambassador در ویدئویی آنلاین اقدام به ایجاد ارتباط با مخاطب می‌کند بطوری که گویا در دستگاه فروش خودکار نشسته است و با نمایش یک دست نوشته از آنها می‌خواهد که به او توییت کنند،‌ وقتی‌که مخاطب اقدام به توییت کردن می‌کند،‌ او در ویدئو اقدام به ارسال یک چیپس از دریچه کنار خود می‌کند و در همان لحظه یک چیپس از دستگاه خارج می‌شود.
Tweet-to-Eat-Vending-Machine-Marketing-2
Tweet-to-Eat-Vending-Machine-Marketing-3
Tweet-to-Eat-Vending-Machine-Marketing-4
این هماهنگی بین دستگاه و ویدئو به قدری زیباست که تردیدی باقی نمی‌گذارد که او واقعاً در دستگاه نشسته است و حتی زمانی که مخاطبین قصد عکس گرفتن با دستگاه را دارند او عکس‌العمل نشان می‌دهد و فیگور می‌گیرد.

این کمپین زیبا از چند جهت قابل تأمل است:
– جذابیت در ایده و شگفت‌انگیز بودن آن
– موفقیت در بازاریابی ویروسی توسط کاربران
– انتشار در شبکه‌های اجتماعی
– ایجاد یک خاطره خوش در ذهن مخاطب و ماندگاری طولانی‌مدت برند در ذهن مخاطب

ویدئوی مربوط به کمپین چریکی چیپس واکرز (‌ چیپس می خواهید؟ توییت کنید! ) را حتماً مشاهده کنید:

لینک کوتاه
https://www.imarketor.com/hgpL0

812 نوشته
آیمارکتور به عنوان یک رسانه مستقل و مشاور در حوزه بازاریابی ، برندینگ و تبلیغات فعالیت می‌ کند. آیمارکتور با هدف بررسی و معرفی کمپین های بازاریابی ، دیجیتال مارکتینگ ، برندینگ و تبلیغات برندهای داخلی و خارجی و همچنین ارائه به روزترین مقالات این حوزه‌ها راه‌اندازی شده است.

بدون دیدگاه

  1. خوب بود، رامبد جوان هم شاید بشه به عنوان Brand Ambassador برند مزمز در ایران نام برد البته من که تا حالا ارتباط تصویری با مزمز ازش ندیدم.
    موفق باشید.

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند