چیپس می خواهید؟ توییت کنید! کمپین پارتیزانی خلاقانه

ماشین‌های فروش محصول Vending Machine از ابزارهای مفید در فروش هستند که نقش بسزایی در بازاریابی نیز ایفا می‌كنند. علاوه بر نقش این ماشین‌ها در حوزه فروش مستقیم و فضایی که بعنوان یک رسانه تبلیغات محیطی ایجاد می‌كنند،‌ با کمی خلاقیت امکان مناسبی جهت برپایی كمپین‌های بازاریابی با این دستگاه‌ها وجود دارد.

اخیراً شركت انگلیسی چیپس واكرز Walkers Crisps با استفاده از همین دستگاه، اقدام به راه‌اندازی یک کمپین پارتیزانی با نام « توییت کن و خوراکی بگیر Tweet to Eat » كرده‌است.
Tweet-to-Eat-Vending-Machine-Marketing-walker-crips
کمپین پارتیزانی واکرز در ادامه کمپین تبلیغات محیطیِ « Do Us A Flavour » بود که در چند ماه اخیر در سراسر انگلستان خبر طعم‌های جدید می‌داد، اجرا شده و دقیقاً در هنگام معرفی Launch محصولات با طعم‌های جدید، كمپین « Tweet to Eat » شبیه به یک طرح سمپلینگ Sampling برگزار شده است.
Tweet-to-Eat-Vending-Machine-Marketing-5
در ويدئوی این کمپین می‌توانید ببینید كه Gary Lineker سفیر این برند Brand Ambassador در ویدئویی آنلاین اقدام به ایجاد ارتباط با مخاطب می‌كند بطوری که گویا در دستگاه فروش خودکار نشسته است و با نمایش یک دست نوشته از آنها می‌خواهد كه به او توییت كنند،‌ وقتی‌كه مخاطب اقدام به توییت كردن می‌كند،‌ او در ويدئو اقدام به ارسال یک چيپس از دریچه كنار خود می‌كند و در همان لحظه یک چیپس از دستگاه خارج می‌شود.

مطالعه بیشتر: کمپین پارتیزانی یونیلور
Tweet-to-Eat-Vending-Machine-Marketing-2
Tweet-to-Eat-Vending-Machine-Marketing-3
Tweet-to-Eat-Vending-Machine-Marketing-4
این هماهنگی بین دستگاه و ویدئو به قدری زیباست که تردیدی باقی نمی‌گذارد که او واقعاً در دستگاه نشسته است و حتی زمانی که مخاطبین قصد عکس گرفتن با دستگاه را دارند او عکس‌العمل نشان می‌دهد و فيگور می‌گیرد.

این کمپین زیبا از چند جهت قابل تأمل است:
– جذابیت در ایده و شگفت‌انگیز بودن آن
– موفقیت در بازاریابی ویروسی توسط کاربران
– انتشار در شبكه‌های اجتماعی
– ایجاد یک خاطره خوش در ذهن مخاطب و ماندگاری طولانی‌مدت برند در ذهن مخاطب

ویدئوی مربوط به کمپین چریکی چیپس واكرز (‌ چیپس می خواهید؟ توییت کنید! ) را حتماً مشاهده کنید: