بستن
تبلیغات

کاهش ارزش سهام نایکی به دلیل پاره ‌شدن کفش زیون ویلیامسون در حین بازی

zion-williamson-shoes-nike-pg-25-ap-1550797900

سهام نایکی (NKE) پنج‌شنبه گذشته کاهشی بیش از یک درصدی را تجربه کرد. نایکی خود را به عنوان شرکتی که البسه و کفش‌های با کیفیت برای ورزشکاران تولید می‌کند، معرفی می‌کند. پاره شدن کفش زیون ویلیامسون، بازیکن دانشگاه دوک آمریکا باعث خدشه‌دار شدن این تصور شد.

آنالیزگر‌ها کاهش ارزش سهام نایکی را به حادثه مصدومیت ویلیامسون مربوط می‌دانند، کسی که پیشبینی می‌شود انتخاب برتر NBA Draft باشد و  بعد از لبرون جیمز و بعد از تقریباً دو دهه، شگفت‌انگیزترین بازیکنی که قرار است در NBA بازی کند. در دقیقه اول بازی بین دانشگاه‌های دوک و کارولینا‌ی شمالی در روز چهارشنبه، یکی از کفش‌های Nike PG 2.5 در یک حرکت سنگین از ناحیه کفی و فوم دچار پارگی شد.

مصدومیت زیون ویلیامسون و کاهش ارزش سهام نایکی

بعد از این اتفاق، ویلیامسون بازی را با جراحت از ناحیه زانو‌ی راست بازی را ترک کرد. بلافاصله بعد از این اتفاق کلیپی که باراک اوباما، رئیس جمهور صابق ایالت‌های متحده آمریکا در آن به این اتفاق اشاره می‌کرد، وایرال شد.

نایکی که به صورت اختصاصی به دانشگاه دوک برای تیم‌های ورزشی کفش، یونیفرم و تجهیزات ارائه می‌دهد، بیانیه‌ای منتشر کرد: “کیفیت و عملکرد محصولات برای ما اولین اولویت را دارد و با توجه به استثنائی بودن این اتفاق به دنبال دلایل آن هستیم.”

قرارداد‌های همکاری نایکی با ورزشکارانی مانند لبرون جیمز، کایری ایروینگ، سرنا ویلیامز، ادل براون جونیور و بسیاری دیگر و دانشگاه‌های برتر آمریکا از لحاظ ورزشی بخش بزرگی از رشد شرکت نایکی محسوب می‌شود.

نایکی مبلغ ۱۱٫۵ میلیارد دلار که نزدیک به یک سوم فروشش در سال گذشته بود را به تبلیغات، مارکتینگ و قرارداد‌ها اختصاص داده و نایکی و جردن که برند دیگری است که مالک آن نایکی است اسپانسر ۸۵ تیم بسکتبال در رقابت‌های سالانه NCAA بودند.

تأثیر این اتفاق بر ارزش سهام نایکی موقت خواهد بود

با این حال آنالیزگر‌ها پیش‌بینی می‌کنند که اتفاقی که برای ویلیامسون افتاد، تأثیر طولانی مدتی بر ارزش سهام نایکی نداشته باشد. محصولات نایکی در چند سال گذشته دچار مشکلی نشده بودند. به گفته مت پاول، آنالیزگر گروه NPD ” این اتفاق برای نایکی شرم‌آور است، اما تغییری در روند کار‌ها ایجاد نمی‌کند.”

نایکی همچنین تمرکز خود در تولید کفش‌های حرفه‌ای بسکتبال کاهش داده است و به سمت تولید کفش‌های دو و کفش‌های عادی‌تر برای استفاده عموم متمرکز شده است. فروش کفش‌های بسکتبال این شرکت در این سال نسبت به سال گذشته به دلیل افزایش فروش کفش‌های عادی‌تر و بازتولید مدل‌های قدیمی‌تر یا به قولی “Retro”، کاهش داشته است و به گفته پاول ” کفش‌های بسکتبال دیگر مد نیستند و کفش‌های با ظاهر ورزشی مد شده‌اند. ”

پاتریک ریش، مدیر بازرگانی محصولات ورزشی در دانشگاه واشنگتن می‌گوید ” نایکی برند بسیار بزرگی است و دارای قدرت فوق‌العاده زیادی است و اگر می‌خواهد هوشمندانه عمل کند، باید ویلیامسون را به استفاده مجدد از محصولات نایکی ترغیب کند. “

مقاله‌های مرتبط را مطالعه کنید
گوریلا مارکتینگ از استراتژی‌های بسیار جذاب و هیجان‌انگیز دنیای دیجیتال مارکتینگ است. هیجان‌انگیز بودن آن
تبلیغات محیطی بستر مناسبی برای ارائه طرح‌های خلاقانه هستند. چیزی که متصدیان تبلیغات معمولاً آن
دغدغه کارفرما در تبلیغات محیطی ! تبلیغات محیطی یکی از پرهزینه ‌ترین رسانه‌های تبلیغاتی است
برچسب : ارزش سهام نایکینایکی
آیمارکتور

آیمارکتور

آیمارکتور به عنوان یک رسانه مستقل و مشاور در حوزه بازاریابی ، برندینگ و تبلیغات فعالیت می‌ کند. آیمارکتور با هدف بررسی و معرفی کمپین های بازاریابی ، دیجیتال مارکتینگ ، برندینگ و تبلیغات برندهای داخلی و خارجی و همچنین ارائه به روزترین مقالات این حوزه‌ها راه‌اندازی شده است.

دیدگاه خود را وارد نمایید

پیشنهاد میکنیم بخوانید
افزایش تبلیغات برنامه ریزی شده در فضای اجتماعی، پیش روی…