کاهش سهم بازار نتفلیکس در ایالات متحده

نتفلیکس

21 آگوست  2019 – در حال حاضر 182.5 میلیون نفر یا 55.3 درصد از جمعیت ایالات متحده، محتوای مورد نظر خود  را از طریق سرویس‌های Over-The-Top یا OTT مشاهده می کنند و نتفلیکس بعنوان محبوب ترین ارائه دهنده این خدمات شناخته می‌شود، اما طبق آخرین گزارش‌های OTT، رقبایی نظیر Hulu و Amazon Prime Video در حال به دست آوردن سهم اشتراک می باشند.

 نتفلیکس

نتفلیکس

نتفلکیس با 158.5 میلیون بازدیدکننده در سال 2019 بعنوان محبوب ترین ارائه دهنده خدمات OTT در ایالات متحده شناخته شد. علی رغم کاهش نرخ رشد کاربران در ربع دوم سال 2019، پیش بینی‌ می‌شود که تعداد کاربران در ادامه سال رو به افزایش باشد و کاربران رشد 7.6 درصدی نسبت به سال 2018 خواهند داشت. این امر به دلیل انتشار محتوای اصلی توسط این شرکت و پخش فصل‌های جدید سریال‌های “Stranger Things” ،  “The Irishman” و ““Orange Is the New Black” است.
با وجود روند رو به رشد، سهم Netflix از کاربران خدمات OTT در ایالات متحده رو به کاهش خواهد بود. در سال 2014 سهم بازار Netflix، نود درصد از کاربران در ایالات متحده بود که تا کنون به دلیل افزایش فعالیت رقبا به 87 درصد کاهش پیدا کرده است.
اریک هاگستروم ، تحلیلگر eMarketer می‌گوید: “نتفلیکس در سال‌های گذشته با داشتن پلتفرمی برای استریم ویدئو، سرویس‌های پولی تلویزیون و حتی بازی‌های ویدئویی در رقابت شدیدی قرار داشت. با این که هیچ رقیب بسیار جدی‌ برای نتفلیکس وجود ندارد اما با وجود سرویس‌هایی مانند Hulu ، ESPN و در آینده‌ای نزدیک Disney، رقابت شدیدتر خواهد شد. پاسخ Netflix به این سرویس‌ها ادامه ارائه خدماتی است که آن را به رهبر بازار سرویس‌های OTT تبدیل کرده‌ است که عبارتند از ارائه محتوای اصلی و لایسنس دار با قیمتی رقابتی.

نتفلیکس

Hulu

نتفلیکس

نتفلیکس در حال از دست دادن سهم بازار و Hulu در حال بدست آوردن آن است. تا پایان امسال پیشبینی می‌کنیم که تعداد کاربران Hulu در ایالات متحده آمریکا به 75.8 میلیون نفر خواهد رسید که 41.5 درصد از کاربراین سرویس‌های OTT را تشکیل می‌دهند. در سال 2019 تعداد بینندگان رشدی 17.5 درصدی را خواهد داشت. این در حالی است رشد تعداد کاربراین Hulu در سال 2018 49.6 درصد بود.

 

Amazon Prime Video

نتفلیکس

تا پایان سال 2019 Amazon Prime Video از جهت تعداد کاربر در ایالات متحده با 52.9 درصد رتبه دوم را خواهد داشت و در مجموع 96.5 میلیون نفر از Amazon Prime Video استفاده خواهند کرد که 8.8 درصد بیشتر از تعداد کاربران در سال 2018 خواهد بود و تا سال 2021 تعداد کاربران این سرویس به یک سوم جمعیت ایالات متحده خواهد رسید.