کتاب آشپزی خوراکی و کاشتنی!

کتاب آشپزی
به این مطلب رای دهید:
میانگین: 0

این کتاب آشپزی را می‌توانید بخورید

یک برند فعال در زمینه گیاهان و غلات سالم به نام «Uncommon and Merchant Gourmet»، کتاب آشپزی جدیدی از نوع وگان را روانه بازار کرده که هم اکنون در آمازون موجود است. در این کتاب آشپزی بیش از 60 دستور تهیه غذای خوشمزه با استفاده از عدس، غلات و شاه بلوط را می‌توان یافت.

اتخاذ یک رویکرد استراتژیک جدید توسط Uncommon، این برند را بر آن داشت تا دست به اجرای پروژه‌ای جدید موسوم به «اشتهایی برای تغییر» بزند. هدف از انجام این کار تشویق مردم انگلیس به کمک به حفظ کره زمین به واسطه طبخ یک وعده غذایی گیاهی با طعمی باورنکردنی است.

این کتاب آشپزی شامل بیش از 60 روش برای کمک به حفظ کره زمین می‌شود. مبتدیان می‌توانند به تعداد محدود جلد این کتاب را مانند درخت و گیاهان در زمین بکارند. در ادامه ریحان، جعفری، پونه کوهی و البته کمی امید از آن خواهد رویید. با امید به حفظ محیط زیست این گیاهان در تهیه غذا‌های معرفی شده در این کتاب به کار می‌آیند.

کتاب آشپزی خوراکی

جهت اجرای این پروژه، Uncommon تعداد محدودی از این کتاب را روانه بازار کرد که جلد آن را می‌توان در گلدان یا باغچه کاشت. طرح روی جلد کتاب فوق نیز به‌نوعی یک اثر هنری گرافیکی و تصویری از یک چنگال است که در زمینه کاشته شده و در خاک ریشه دوانده است. جلد کتاب از جنس کاغذ بازیافتی بوده و بذر‌های واقعی تعبیه شده در آن، امکان رشد و پرورش طیف گسترده‌ای از گیاهان را فراهم می‌کند.

در قالب این کتاب، برند Merchant Gourmet با استفاده از حبوبات، دانه‌ها و محصولات آماده تهیه شده از شاه بلوط، بسیاری از دستور پخت‌های ساده گیاهی متناسب با موقعیت‌های مختلف را با دیگران به اشتراک خواهد گذاشت.

در همه این دستور پخت‌ها به شکل دلپذیری حضور پررنگ گیاهان مشهود است و به شکلی طراحی شده‌اند که برای هرکسی که به رژیم وگان پایبند بوده یا قصد آن را دارد تا میزان مصرف گوشت خود را به‌راحتی کاهش دهد، امکان طبخ غذا‌هایی خوش طعم به آسانی و تنها در عرض چند دقیقه وجود داشته باشد.

از دور به نظر می‌رسد که طبخ غذا‌های گیاهی ترسناک و دلهره‌آور باشد اما با اجرای دستور پخت‌های موجود در این کتاب آشپزی این کار آسان می‌گردد. در ادامه می‌توان با استفاده از موادی ساده و مهم‌تر از همه سالم و خوش طعم، غذا‌هایی جذاب و دوست داشتنی از غذا‌های 30 دقیقه‌ای گرفته تا پودینگ‌های لوکس گیاهی را پخت که با تماشای آن‌ها به اصطلاح آب دهانتان راه می‌افتد.

کتاب کاشتنی

Lucy Jameson، مؤسس Uncommon گفت: «در وهله نخست، کمک به حفظ محیط زیست می‎تواند سخت به نظر برسد اما در این میان یک روش آسان و خوشمزه وجود دارد که می‌توانیم به وسیله آن برای نیل به این هدف به پا خیزیم.

جالب این جاست که فقط با طبخ و صرف یک غذای گیاهی خوب و خوشمزه می‌توان در این مسیر گام برداشت. عرضه یک کتاب آشپزی از همان ابتدا یک روش مفید برای تحقق رسالت بزرگ Merchant Gourmet در راستای راه‌اندازی یک سیستم غذایی جدید به شمار می‌رفت. از این طریق امکان تناول یک وعده غذای خوش طعم به وجود می‌آید که به نفع ما و کره زمین خواهد بود.»

ریچارد پیک، مدیرعامل Merchant Gourmet در ادامه افزود: «ما معتقدیم که غذا صرف‌نظر از مغذی بودن، باید به نفع کره زمین نیز باشد و البته هرگز نباید زمان و طعم را فدای حفظ محیط زیست نمود. ما مفتخریم که با اجرای این پروژه نقش یک کاتالیزور را برای کاهش میزان مصرف گوشت در میان مردم انگلیس ایفا می‌کنیم.»

این کتاب آشپزی را می‎‌توان به قیمت 17 پوند از آمازون تهیه کرد.

منبع: www.ibbonline.com

به این مطلب رای دهید:
میانگین: 0