کدام مرکز خرید تهران را برای خرید ترجیح می دهید؟

به این مطلب رای دهید:
میانگین: 0

در نظرسنجی انجام شده توسط وب‌سایت خبری ویوان‌نیوز مراکز خرید محبوب پایتخت مورد رای گیری قرار گرفت.

در این نظرسنجی که بر اساس رای بیش از 2000 کاربر منتشر شده است، مرکز خرید هایپراستار واقع در اتوبان باکری با 14 درصد محبوب‌ترین مرکز خرید تهران شناخته شده است. البته نام مرکز خریدی که فروشگاه هایپراستار در آن قرار دارد سیتی استار است که از سال 1388 مورد بهره‌برداری قرار گرفت. به‌نظر می‌رسد آوازه این فروشگاه آنقدر زیاد شده است که نه در منطقه غرب تهران که در کل ایران محبوبیت خاصی دارد.

پس از هایپراستار مرکز خرید بوستان واقع در پونک با 13 درصد در جایگاه دوم قرار گرفته است و مرکز تجاری میلاد نور واقع در شهرک قدس (غرب) به همراه مرکز خرید سمرقند در جنت آباد با 11 درصد جایگاه سوم این فهرست را از آن خود کرده اند.

هرچند در این فهرست نامی از مراکز جدید تاسیس همچون سام‌سنتر و مرکز خرید پالادیوم دیده نمی‌شود که برای خود توانسته‌اند در زمانی کوتاه جایگاه خاصی را ایجاد کنند، مرکز تجاری گلستان واقع در ایران زمین و الماس در اقدسیه هر کدام با توجه به حضور در دو منطقه غرب و شرق پایتخت با شش درصد مشترکاً جایگاه چهارم را دارند.

در این نظرسنجی مراکز خرید تیراژه، تندیس، رضا (بازار بزرگ تهران) و قائم در جایگاه‌های بعدی قرار گرفته‌اند.
vivannews-tehran-marketplaces
همانطور که از آمار بدست آمده مشاهده می‌کنید، حجم زیادی از زیربنای مراکز تجاری شهر تهران در سمت غرب توسعه یافته است و دیگر مناطق شهر به‌خاطر محدودیت‌های بافت شهری از فقر مراکز تجاری رنج می‌برند، این درحالی است که بسیاری از مراکز تجاری جدید که در حال برنامه‌ریزی برای بهره‌برداری هستند کماکان در منطقه غرب تهران ساخته می‌شوند.

بیشتر بخوانید:  کدام کشورها بیشترین مدیران زن را دارند!

به‌نظر می‌رسد شهرداری تهران برنامه‌ای برای توزیع درست مراکز خرید تهران ندارد تا شهروندان برای استفاده از این مراکز مجبور به انجام سفرهای درون‌شهری طولانی‌مدت نشده تا کمی از بار ترافیک شهر کاسته شود.

به این مطلب رای دهید:
میانگین: 0