کدام کشورها بیشترین مدیران زن را دارند!

به این مطلب رای دهید:
میانگین: 0

در 20 سال گذشته شاهد افزایش روزافزون و البته موفقیت خانم‌ها در موقعیت‌های مدیر ارشد و مدیر میانی بوده‌ایم، اما شاید بد نباشیم بدانیم که کدام کشورها از بیشترین مدیران زن بهره می‌برند.
بی‌شک حضور زنان در مقام رهبران شرکت‌ها و موسسات می‌تواند نویدبخش تغییرات زیادی در نگرش مدیریتی کسب‌و‌کارها باشد، شاید برای مثال بتوان به مدیریت موفق مدیر عامل شرکت یاهو یعنی ماریسا میر Marissa Mayer اشاره کرد.
womenbanner
اگر بخواهیم بدانیم کدام کشور بیشترین استفاده را از خانم‌ها برای مدیریت کسب‌و‌کار خود سود می‌برند، در کمال تعجب به کشور جامائکا می‌رسیم که بالاترین نسبت مدیران زن را با 59.3 درصد داراست.
این آمار بر اساس یک مطالعه توسط سازمان بین‌المللی کار (International Labor Organization) که متعلق به سازمان ملل است و به مسائل حقوقی مرتبط با کار می‌پردازد، بدست آمده است.
1421970241-top-countries-info
کشورهای کلمبیا با 53.1 درصد و سنت لوسیا با 52.3 درصد در جایگاه‌های بعدی هستند و شاید برایتان جالب باشد که بدانید ایالات متحده آمریکا با 42.7 درصد در جایگاه پانزدهم این فهرست قرار گرفته است.
بر اساس گزارش اعلام شده، کشور ایران با 14.6درصد در رتبه 90 این فهرست قرار دارد، بالاتر از کشورهایی همچون ترکیه، ژاپن و کره‌جنوبی.
در انتهای این فهرست، کشور پاکستان تنها با 3 درصد کمترین میزان استفاده از توان مدیریتی زن‌ها در کسب‌و‌کارها را دارد.

همچنین این تحقیق نشان می‌دهد که کشور نروژ با 13.3 درصد بالاترین نسبت استفاده از مدیران زن را به عنوان رئیس هیأت مدیره از آن خود کرده و پس از آن شرکت‌های ترکی هستند که با 11.1 درصد از توان اجرایی و هوش مدیران زن در هیأت مدیره خود استفاده می‌کنند.

زنان، صاحب و مدیر بیش از سی درصد از کل کسب‌و‌کارهای دنیا هستند، اما بیشتر توان آنها به جای صرف در شرکت‌های بزرگ، در شرکت‌های کوچک و متوسط متمرکز شده است.
women-share
براساس این گزارش بیشترین حضور خانم‌ها در سطح مدیریتی در بخش‌های منابع انسانی، روابط عمومی و فناوری و مالی است.

بیشتر بخوانید:  قدرتمندترین زنان جهان در سال 2015 Forbes

برای اطلاعات بیشتر می‌توانید گزارش کامل سازمان بین‌المللی کار را مطالعه کنید.

به این مطلب رای دهید:
میانگین: 0