کدام کشورها بیشترین مدیران زن را دارند!

زمان مطالعه 2 دقیقه4.5K۰

در ۲۰ سال گذشته شاهد افزایش روزافزون و البته موفقیت خانم‌ها در موقعیت‌های مدیر ارشد و مدیر میانی بوده‌ایم، اما شاید بد نباشیم بدانیم که کدام کشورها از بیشترین مدیران زن بهره می‌برند.
بی‌شک حضور زنان در مقام رهبران شرکت‌ها و موسسات می‌تواند نویدبخش تغییرات زیادی در نگرش مدیریتی کسب‌و‌کارها باشد، شاید برای مثال بتوان به مدیریت موفق مدیر عامل شرکت یاهو یعنی ماریسا میر Marissa Mayer اشاره کرد.
womenbanner
اگر بخواهیم بدانیم کدام کشور بیشترین استفاده را از خانم‌ها برای مدیریت کسب‌و‌کار خود سود می‌برند، در کمال تعجب به کشور جامائکا می‌رسیم که بالاترین نسبت مدیران زن را با ۵۹.۳ درصد داراست.
این آمار بر اساس یک مطالعه توسط سازمان بین‌المللی کار (International Labor Organization) که متعلق به سازمان ملل است و به مسائل حقوقی مرتبط با کار می‌پردازد، بدست آمده است.
1421970241-top-countries-info
کشورهای کلمبیا با ۵۳.۱ درصد و سنت لوسیا با ۵۲.۳ درصد در جایگاه‌های بعدی هستند و شاید برایتان جالب باشد که بدانید ایالات متحده آمریکا با ۴۲.۷ درصد در جایگاه پانزدهم این فهرست قرار گرفته است.
بر اساس گزارش اعلام شده، کشور ایران با ۱۴.۶درصد در رتبه ۹۰ این فهرست قرار دارد، بالاتر از کشورهایی همچون ترکیه، ژاپن و کره‌جنوبی.
در انتهای این فهرست، کشور پاکستان تنها با ۳ درصد کمترین میزان استفاده از توان مدیریتی زن‌ها در کسب‌و‌کارها را دارد.

همچنین این تحقیق نشان می‌دهد که کشور نروژ با ۱۳.۳ درصد بالاترین نسبت استفاده از مدیران زن را به عنوان رئیس هیأت مدیره از آن خود کرده و پس از آن شرکت‌های ترکی هستند که با ۱۱.۱ درصد از توان اجرایی و هوش مدیران زن در هیأت مدیره خود استفاده می‌کنند.

زنان، صاحب و مدیر بیش از سی درصد از کل کسب‌و‌کارهای دنیا هستند، اما بیشتر توان آنها به جای صرف در شرکت‌های بزرگ، در شرکت‌های کوچک و متوسط متمرکز شده است.
women-share
براساس این گزارش بیشترین حضور خانم‌ها در سطح مدیریتی در بخش‌های منابع انسانی، روابط عمومی و فناوری و مالی است.

برای اطلاعات بیشتر می‌توانید گزارش کامل سازمان بین‌المللی کار را مطالعه کنید.

لینک کوتاه
http://bit.ly/2X37og5

787 نوشته
آیمارکتور به عنوان یک رسانه مستقل و مشاور در حوزه بازاریابی ، برندینگ و تبلیغات فعالیت می‌ کند. آیمارکتور با هدف بررسی و معرفی کمپین های بازاریابی ، دیجیتال مارکتینگ ، برندینگ و تبلیغات برندهای داخلی و خارجی و همچنین ارائه به روزترین مقالات این حوزه‌ها راه‌اندازی شده است.

بدون دیدگاه

  1. مهدی :)

    نتیجه میگیریم کشورهایی که کمتر از زن ها استفاده میکنند موفق ترند!!!

    شوخی کردم اصلا نمیشه با یه تحقیق آماری یه همچین نتیجه قطعی ای گرفت!!

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند