کفش‌های آدیداس از جنس قارچ خوراکی!

به این مطلب رای دهید:
میانگین: 0

کفش‌های آدیداس یکی از مهم‌ترین گزینه‌های انتخابی برای ورزشکاران است. آدیداس Adidas اخیراً از یک نمونه کفش ورزشی کاملاً جدید و سازگار با محیط‌زیست رونمایی کرده است! چرم به‌کاررفته در این کفش «استن اسمیت مایلو»، ریشه ای گیاهی دارد و از قارچ ساخته شده است.

اگرچه کفش‌های آدیداس شرکت فعلاً مراحل آزمایشی را می‌گذراند اما مقامات آدیداس گفته‌اند که انتظار می‌رود در آینده نزدیک نسخه تجاری کفش نیز به بازار عرضه گردد.

کفش های آدیداس 02

رنگ سفید قسمت فوقانی، پاشنه کرم رنگ و رنگ قهوه‌ای روشن کف کفش، به آن ظاهری طبیعی می‌دهد. حرکت فوق در قالب طرح بلندمدت آدیداس برای استفاده از مواد طبیعی در فرایند تولید کفش و در نتیجه تلاش‌‌‎های سازگار با محیط‌زیست آن شکل گرفت.

به اعتقاد رئیس آینده آدیداس، ایمی جونز واترلاس، کفش ورزشی مایلو یک گام بزرگ روبه‌جلو به‌سوی تحقق افکار جاه‌طلبانه و جسورانه شرکت برای کمک به پایان‌دادن به زباله‌های پلاستیکی به شمار می‌‌‎رود.
این کفش‌‌‎ها به یاد تنیسور معروف آمریکایی، استن اسمیت، نام‌گذاری شده‌اند. در اوایل سال جدید میلادی نیز کفش‌‌‎های کتانی «پرایم گرین» به یاد استن اسمیت تولید گردید که ۵۰ درصد مواد بازیافتی در فرایند ساخت آن مورداستفاده قرار گرفته‌اند.

کفش های آدیداس 03
آدیداس برای تولید این کفش ورزشی سازگار با محیط‌زیست از شرکت «بولت تریدز» کمک گرفت که در حوزه تولید مواد جایگزین برای ابریشم و چرم فعالیت می‌کند. بولت تریدز خالق یک نوع جایگزین برای چرم است که علی‌رغم برخورداری از ظاهری بسیار شبیه به آن، در فرایند تولید این چرم به حجم کمتری از مواد اولیه و انرژی نیاز است.

به نظر می‌رسد که این کفش‌های آدیداس در ۱۲ ماه آینده به مرحله تولید گسترده برسند.

www.designtaxi.com

به این مطلب رای دهید:
میانگین: 0