کفش نایک مدل سنجاقک شک و گمان تقلب در المپیک 2020 توکیو

کفش نایک (کتونی نایک) و تقلب در المپیک 2020 توکیو | آیمارکتور
به این مطلب رای دهید:
میانگین: 0

کفش نایک (کتونی نایک) مدل سنجاقک و شائبه تقلب در المپیک یکی از دغدغه های کاربران است.

در حالی «کارستن وارهولم» از نروژ، مدال طلای المپیک 2020 توکیو در دو 400 متر با مانع را به دست آورد، شائبه آن می‌رود که کفش‌های ورزشی رقیب او یعنی «رای بنجامین»، دارنده مدال نقره در این رشته، به بنجامین کمک کرده تا در مسابقه نهایی نفر دوم شود.

در شرایطی که وارهولم با پوما و تیم فرمول یک مرسدس همکاری می‌کرد تا دست به مهندسی کفش‌های ورزشی خود بزند، به نظر نمی‌رسید که بنجامین از کفش‌های ورزشی ZoomX Dragonfly نایک برای مسابقه استفاده کرده باشد. او همچنان ایمان دارد که این مسابقه «بهترین مسابقه در تاریخ المپیک» بوده و هر دو ورزشکار در طول آن رکورد جهانی را شکستند.

بیشتر بخوانید : از کفش های جدید نایک خون میچکد !

به گزارش روزنامه نیویورک پست، وارهولم گفته بنجامین چیز‌هایی در کفش‍‌هایش داشت که او از آن‌ها متنفر است. این برجستگی‌ها به بنجامین اجازه می‌داد تا روی «هوا» بدود.

کفش نایک (کتونی نایک) و تقلب در المپیک 2020 توکیو | آیمارکتور

کفش نایک / بدون چون و چرا رکورد بزنید

کفش‌های نایک به دلیل داشتن یک فوم «Pebax» مخصوص در کف کفش‌های کتانی «sprint spike» یکی از سریع ترین کفش‌های جهان به شمار می‌روند. به گزارش شبکه تلویزیونی «Input»، ورزشکاران دیگری مثل «مو فرح»، «لتسنبت گیدی»، «جاشوا چپتگی» و «سیفان حسن» همگی در حالی رکورد شکسته اند که کفش‌های ورزشی نایک را پوشیده بودند.

مطالعه بیشتر: تبلیغات پروکتر اند گمبل در المپیک

کفش‌های ورزشی وارهولم دارای یک صفحه کربنی فوقانی در قسمت زیره هستند و فقط 135 گرم وزن دارند اما با این وجود او می‌گوید که کفش‌هایش با کفش‌های کتانی «super spike» نایک یکی نیستند. وبسایت برند آن‌ها را «سبک و قابل تنفس با هر پرش و در هر گام» توصیف می‌کند و معتقد است که آن‌ها به دونده‌ها کمک می‌کنند تا در مسابقات دو 1500 تا 10 هزار متر از سایرین متمایز شوند.

با وجود آن که وارهولم طرفدار استفاده از فناوری مدرن برای تولید کفش هایی بهتر و مناسب تر است اما می‌گوید که همه دوندگان باید در سطحی یکسان قرار گیرند تا بتوان نتایج را با هم مقایسه کرد.

بیشتر بخوانید : سئو مارکتینگ و تبلیغات دیجیتال چیست ؟

بنجامین اما با این ارزیابی از سوی رقیب خود مخالف بود و باور دارد که نه کفش‌های کتانی بلکه شرایط پیست دومیدانی او را در رسیدن به مقام دوم کمک کرده است. او به این اتهام پاسخ داد و گفت که می‌تواند کفش‌های مختلفی را پوشیده و همچنان سریع بدود.

این جنجال جدید در واقع می‌تواند برای نایک، این غول تولید کننده لباس‌های ورزشی، مفید باشد. در ادامه بیشتر کفش‌های ورزشی ZoomX Dragonfly برند به فروش رفت.

این اتفاق ممکن است نایک را مجبور کند تا نگاه دقیق تری به قوانین استفاده از کفش‌های ورزشی در مسابقات داشته باشد.

منبع : www.designtaxi.com

به این مطلب رای دهید:
میانگین: 0