کمپین بازاریابی خلاقانه : کودکان بیمار در مقابل انکارناپذیرها

به این مطلب رای دهید:
میانگین: 0

پسری که از نارسایی کلیوی رنج می‌برد، بازنده نیست، بلکه جنگجویی شجاع است که خود را برای وارد شدن به میدان مبارزه آماده می‌کند!
کمپین
نوشته بالا از کمپین بازاریابی خلاقانه بسیار جالب و جذاب از بیمارستانی برای کودکان بیمار (Hospital for Sick Children) در تورنتو است.
در ویدئو این کمپین، به نام “کودکان بیمار در مقابل انکارناپذیرها” (SickKids VS: Undeniable)، کودکان بیمار در کنار خانواده و پرستارانشان و دکترها و کارکنان بیمارستان، همه برای مبارزه آماده می‌شوند و همانند سربازان قرون‌وسطی و قهرمان‌های کتاب‌های داستان و کشتی گیران حرفه‌ای با چوب‌های بیس بال به مبارزه دستگاه دیالیز می‌روند.

این ویدئو دودقیقه‌ای که شما را متحیر می‌کند از آژانس کوزت (Cossette) است. بیشتر از هر چیزی در این کمپین، روی تبدیل قدرت خیال‌پردازی به یک وسیله برای امید تمرکز دارد. هر کس که از بیماریی رنج می‌برد یا کسی را در حال مبارزه با بیماری خود دیده است، می‌داند که دعوت به مقابله و مبارزه با بیماری، ارزش زیادی دارد و نمی‌توان ان را نادیده گرفت زیرا دید نسبت به بیماری را به مرحله جدیدی می‌برد و انگیزه‌ی بیمار را افزایش می‌دهد.

بیش از 50 خانواده از کودکان بیمار و 100 نفر از کارکنان بیمارستان موافقت کرده‌اند تا در این فیلم حضورداشته باشند.

تصویرسازی این جنگ (که شامل صحنه‌هایی از مبارزه برای زندگی در برابر مرگ ، موشن گرافیک‌های نئونی با پیام‌های امید دهنده و ناامید کننده و انیمیشن‌های پزشکی و دارویی است.) در نوع خودش بی‌نظیر است و آهنگ این ویدئو با نام انکارناپذیر (Undeniable) تأثیر زیادی در موفقیت این ویدئو دارد.

بیشتر بخوانید:  تبلیغ خلاقانه : بیلبوردهایی که می‌خوابند!

این آهنگ که ساختاری رپ گونه دارد و از افکت‌های صدایی قوی و کوبنده در آن استفاده‌شده است موردتوجه دیگر کمپانی‌ها مانند آدیداس برای تبلیغات خود قرار گرفته است.

هیچ‌کدام از کمپانی‌هایی که از این آهنگ استفاده کرده‌اند نتوانسته‌اند همانند آژانس کوزت بیشترین بهره را از آهنگ ببرند؛ می‌توان علت اصلی این موفقیت را هم‌راستا بودن آهنگ با پیام این کمپین دانست. البته نباید تأثیر صحنه‌های جنگ و اجراهایی در سبک بازی‌های المپیک که با آهنگ هم‌خوانی کامل دارند را نادیده گرفت. این ویدئو کاملاً مناسب با مفهومش با غرش یک کودک با صدای ببر به پایان می‌رسد.


تنها مشکل می‌تواند بزرگ‌نمایی توانایی داروها باشد که این عامل وضوح پیام راکاهش می‌دهد ،در واقعیت این داروها می‌توانند روند رشد بیماری را (که در بعضی موارد نه به‌اندازه کافی) کند کنند ،به همین دلیل هدف نهایی کمپین جمع‌آوری کمک برای انجام تحقیقات در زمینه بیماری‌ها است. درواقع این کمپین صرفاً درباره مبارزه کودکان خاصی صحبت نمی‌کند بلکه هدف برد تمام مبارزه‌ها است.

برای این هدف، سه شبکه تلویزیونی و تبلیغات چاپی و سینماها ، این کمپین را تا اواخر دسامبر پشتیبانی می‌کنند.

عکس‌ها و اطلاعات بیشتر در مورد کمپین بازاریابی خلاقانه :
کمپینکمپین

منبع:adweek.com

به این مطلب رای دهید:
میانگین: 0