کمپین بازاریابی : مجله شخصی خودتان را در هواپیما بخوانید

به این مطلب رای دهید:
میانگین: 0

داشتن ایده خلاقانه در طراحی کمپین بازاریابی بسیار مهم و ضروری است. داشتن دید و نگاه متفاوت به موضوعات روزمره و استفاده از محتوای خلق شده توسط دیگران، از جمله برگ برنده‌هایی است که در کمپین‌های بازاریابی استفاده می‌شود.
مطمئناً هرچقدر ایدۀ یک کمپین بازاریابی خلاقانه‌تر و البته منحصر‌به‌فردتر باشد، ترس از موفقیت طرح بیشتر خواهد بود، از این‌رو بسیاری از بازاریابان و آژانس‌های تبلیغاتی سعی می‎‌کنند ایده‌هایی را مطرح کنند که کمتر احتیاج به ریسک داشته باشد. در این میان کسی برنده است که ریسک‌پذیری بیشتری دارد و البته به ایده خلاقانه خود ایمان دارد. در زیر به یک نمونه از این ایده‌های خلاقانه می‌پردازیم.

تم ایرلاینز Tam Airlines یکی از خطوط هواپیمایی کشور برزیل متعلق به LATAM Airlines Group است. در پروزهای این شرکت مانند اکثر خطوط هواپیمایی مجله‌هایی بین مسافرین توزیع می‌شود.
طبق بررسی و آمارگیری که انجام شده است، کمتر از 11 درصد از مسافران محتوای مجله‌های درون پرواز را به خاطر می‌سپارند و مسافرین تنها سه درصد از مدت زمان پرواز خود را صرف مطالعه مجله می‌کنند.
همین نکته نشان می‌دهد که محتوای مجله‌های درون پرواز برای مسافرین جذابیت ندارد و گروهی را به این فکر انداخت که ایده خلاقانه‌ای برای بهبود این وضعیت بدهند؛ نتیجه کار مجله‌ای شد به نام OWNBoard Magazine.
The-Ownboard-Magazine04
روش این کمپین به این شکل بود که از مسافرین در هنگام تهیه بلیت خواسته شده تا به حساب کاربری خود در فیسبوک متصل شوند و از این طریق اطلاعات کامل‌تری از مسافران از جمله علاقه‌مندی‌ها، دوستان، عکس‌ها و مکان‌های مورد علاقه در اختیار شرکت تم قرار می‌گرفت. سپس تمام این محتواها برای ساخت مجله شخصی مسافرین استفاده می‌شد. از روی جلد مجله بگیرید که تصویر خود مسافر روی آن چاپ شده بود تا اطلاعات در مورد جاهایی که دوست دارد سفر کند تا آخرین اطلاعات در مورد دوستانش و … .
tam-airlines-ownboard-1920px
مسافرین در زمان نشستن روی صندلی پرواز خود با مجله‌ای روبرو می‌شدند که مختص به خود آنها بوده و نه هیچ‌کس دیگر.

نتیجه این کمپین بازاریابی بسیار خیره‌کننده بود چرا که صد در صد مسافرین مجله را با خود بردند و این نشان‌دهند علاقه‌مندی آنها به مجله شخصی خودشان است.

به این مطلب رای دهید:
میانگین: 0